Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Silnik 2,5 TD VM

  1. #1
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie Silnik 2,5 TD VM

    Witam. Czy ktoś z Użytkowników ma Alfę z takim silnikiem.
    Ja jestem właśnie świerzo po wymianie uszczelek pod głowicami i kupnie jednej głowicy, bo poprzednia pękła!!
    Na razie jest wszystko oki. Autko jeździ i to całkiem dobrze. Zobaczymy co będzie dalej.
    Jestem ciekawy opini innych użytkowników na temat tego autka z tym silnikiem.
    Pozdrawiam Wszystkich.

    P.S. Czy zna ktoś z Was dobrego mechanika w Rzeszowie naprawiającego Alfy... i znającego się troszkę na tym

  2. #2
    DAFIT
    Gość

    Domyślnie

    ja polecam Boczara na krakowskiej - Rzeszów, zawsze jak cos jest to jade do niego i jestem zadowolony, ponoc zna sie bardzo dobrze na Alfach

  3. #3
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    ja również słyszałem o Boczarze, znajomii go polecają, jednak ja ani razu u niego nie byłem , narazie nic poważnego z Alfą się nie stalo także nie widzę potrzeby aby do niego jechac (hamulce, wahacze i inne pierdoły robię u kolegi) :wink:

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    kolega ma jeepa z tym silnikiem i jest z niego b. zadowolony palil mu w najwieksze mrozy bez problemu a unas bywalo -28 .pozdrowka ps. wszyscy dobrze wiemy ze dobry mechanik to skarb

  5. #5
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie

    A może szanowni klubowicze jest ktoś z Was kto ma Alfę z takim silnikiem....
    Jestem tutaj nowy, ale z tego co zauważyłem to mało jest użytkowników AR 164... a tam były jeszcze montowane te silniki w Alfach.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia z tym silnikiem, ale slyszalem raczej pozytywne opinie o nim. W zasadzie diesel to diesel. Nie skomplikowana jednostka. Ten silnik ma dobry moment obrotowy. Z tego co slyszalem do 90% momentu ma juz przy 2000obr/min Ale diesle tak maja Szykuje sie do zmiany modelu na 155. Zastanawiam sie nad silnikiem 1,7 8V, 1,8 8V lub tez 2,5 TD.
    Moze ktoś z forum chce swoja sprzedac

  7. #7
    adamk.75
    Gość

    Domyślnie

    czesc wszystkim,
    jestem uzytkownikiem 155 2.5td,'96r.wersja sport,powiem szczerze fajne auto,ma kopa,jeździ sie przyjemnie a i spalanie jest umiarkowane miedzy 6 a 8 litrów ON,tylko uwazajcie na wycieki z turbiny,ja to przegapiłem i po ostatniej zimie musiałem kupic nowe turbo,takze UWAGA,poza tym do silnika nie zagladam,(niema potrzeby)ponad 210 tysia przejechane ja zrobiłem nia ok 30 tys km,i przed wymiana turbiny wymieniałem tylko olej,najlepsza zabawe miałem jak sie do mnie octavia tdi przystawiała,taka co to mate literki na czerwono ponac 110km,objechałem łosia,jak chciałem,smieszni sa ci ludzie z pancerwagonów ,pozdrawiam posiadaczy AR.
    p.s. jak ktos chce kupic moja 155 2,5td,niech dzwoni sie dogadamy 501373949

  8. #8
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Dzisiaj szperałem po internecie i tak zauważyłem, że chyba najtańsza giełda samochodowa to jest na Dolnymśląsku i jego okolicach.
    Na stronie http://www.autogielda.pl jest sporo samochodów i w dość atrakcyjnych cenach.
    155 2,5TD to juz można wytargać za 4500-7500. To jest wszytskoz grubsza pokazane, bo dochodzi do tego jeszcze stan pojazdu o którym sie duzo nie pisze. Ale jak wszytsko bedzie wporzadku to wydaje mi sie to być dobra oferta. Inne samochody tez maja fajne ceny

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    majkel kupuj moja v6 ja sobie kupie 164 z ogloszenia za 19000

  10. #10
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ale ja nie mam karnetu na bezplatne korzystanie ze stacji benzynowej.

Podobne wątki

  1. [159] silnik AR 159 1.9 jtd 120 KM a silnik Opel vectra 1.9 CDTI 120 KM IDENTYCZNE ???
    Utworzone przez Pielu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 20:52
  2. Kupię Silnik do ALFA ROMEO 147 1.9 JTD SILNIK 115 KM 937A200
    Utworzone przez dawidx500 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 13:51
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:57
  4. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory