Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: [145] Zakładam sterownik zamka centralnego

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruk198
    Cytat Napisał lesio146
    pytanko:podlaczales alarm w 145,146,155?jak sobie poradziles z czujnikami otwartych drzwi?
    witam . jak otworzysz drzwi to widać krańcówkę załączającą światełko (oczywiście w słupku )
    i odkręcasz i wyciągasz ja, następnie sprawdzasz który kabel to masowy a który to + i oczywiście podłączamy sie pod ten + ,kabel wyprowadzasz w słupku i wyciągasz go tam gdzie wychodzą wszystkie kable z drzwi . z drugiej strony tej czynności już nie trzeba powtarzać będzie działało na jedne i drugie drzwi natomiast pod maskę trzeba zamontować osobno krańcówkę ponieważ tam niema
    no to raczej nie zakladales...tak sie nie uda..zapomniales ze w tych modelach jest panel pokazujacy niedomkniecie drzwi...twoim sposobem pozostale drzwi nie beda podlaczone do alarmu....pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #22
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie

    To było coś takiego, teraz szukałem na allegro to nie znalazłem do Alfy.
    http://moto.allegro.pl/item342265939...a_1_pilot.html

  3. #23
    kruk198
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    Cytat Napisał kruk198
    Cytat Napisał lesio146
    pytanko:podlaczales alarm w 145,146,155?jak sobie poradziles z czujnikami otwartych drzwi?
    witam . jak otworzysz drzwi to widać krańcówkę załączającą światełko (oczywiście w słupku )
    i odkręcasz i wyciągasz ja, następnie sprawdzasz który kabel to masowy a który to + i oczywiście podłączamy sie pod ten + ,kabel wyprowadzasz w słupku i wyciągasz go tam gdzie wychodzą wszystkie kable z drzwi . z drugiej strony tej czynności już nie trzeba powtarzać będzie działało na jedne i drugie drzwi natomiast pod maskę trzeba zamontować osobno krańcówkę ponieważ tam niema
    no to raczej nie zakladales...tak sie nie uda..zapomniales ze w tych modelach jest panel pokazujacy niedomkniecie drzwi...twoim sposobem pozostale drzwi nie beda podlaczone do alarmu....pozdrawiam
    oczywiście że będzie działać (bo działa u mnie ,panel pokazujący niedomknięcie drzwi niema tu nic do rzeczy ) pamiętaj o tym że jak otworzysz drzwi to krańcówka zapala lampkę tą na podsufitce i jednocześnie wzbudzi alarm. i bez różnicy czy otworzysz lewe czy prawe drzwi to i tak się zapali lampka i wzbudzi alarm (czyli wystarczy podłączyć pod jedną z krańcówek no chyba że chcesz to możesz podłączyć z obu stron ale to nic nie da tylko zajmie dodatkowo czas) a wracając do panelu pokazującego to ciekaw jestem jak to podłączysz jak one działają tylko w chwili gdy zapłon jest włączony także sie zastanów 2 razy zanim coś napiszesz
    pozdrawiam kruk198

    aha jeszcze jedno
    jak już założyłem sobie alarm i sterownik centralnego to pomyślałem może jeszcze domykanie szyb . I też tak zrobiłem . W pierwszej chwili allegro i sprawdzam jakie koszta ale tam najtańszy taki moduł domykania szyb 50zl , tak wiec wybrałem się do sklepu elektronicznego kupiłem parę potrzebnych części do budowy modułu i do roboty. Wszystkie części kosztowały mnie aż 3,20zl i domykanie jest . Wszyscy którzy chcieli by sie czegoś dowiedzieć więcej na ten temat można pisać ma maila lub na gg
    jak będę miał trochę czasu to wrzucę schemat i spis elementów potrzebnych do zrobienia tego modułu
    pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    niestety mylisz sie.panel ma tyle do rzeczy ze krancowki nie sa polaczone razem.efektem polaczenie ich razem bylo by to ze otwierajac jedne na panelu pokazywalo by ci ze wszystkie drzwi sa otwarte...wiec raczej pomyslalem o czy pisze.poza tym lampka sufitowa jest sterowana pradem nie masa!sterowniczek od niej znajduje sie pod tylna kanapa.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #25
    kruk198
    Gość

    Domyślnie

    a właśnie że sie mylisz, lampka jest sterowana masą a nie prądem
    a niby czemu tak podłączyłem i działa poprawnie na jedne i drugie drzwi jak nie chcesz to nie podłączaj tak jak ja mówię , a właściwie to po co się pytasz jak podłączyć skoro sam wiesz lepiej

  6. #26
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruk198
    a właśnie że sie mylisz, lampka jest sterowana masą a nie prądem
    a niby czemu tak podłączyłem i działa poprawnie na jedne i drugie drzwi jak nie chcesz to nie podłączaj tak jak ja mówię , a właściwie to po co się pytasz jak podłączyć skoro sam wiesz lepiej
    w AR 146 lampka nie jest sterowana masa.pytalem nie z zadnej przekory czy tez checi egzaminowania ciebie.zakladalem wlasnie alarm i pytalem jak to rozwiazales.masz pojecie o elektryce wiec rozumiesz o czym pisalem wczesniej.polaczenie pod jedne drzw alarmu skutkuje tym ze tylko te sa zabezpieczone..jedyne rozwiazanie do jakiego doszedlem to wstawienie diod zaporowo do karzdej krancowki.pozdrawiam.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #27
    Tipo14000
    Gość

    Domyślnie

    Witam ,

    Co do centralki , kolega kruk ma najlepszy patent na to .

    Co do Alarmu , nieprościej jest "znaleść" bepośredni kabel od samel lampki w podsufitce i jego wpiąć w alarm ( zanim jeszcze rozejdzie się po czujnikach w drzwiach ? )

    Będe montował sobie alarm i centralke + domykanie szyb na dniach ( nie pierwszy raz ), jeśli temat się nie wyjaśni , chetnie opisze własne doświadczenia

    Dodam ,że nie montowałem nic w Alfie ale w jego starszym koledze Tipo , wszystko robiłem sam i mimo Wyższej Klasy Alfy nad FIatem wydaje mi się ,że nic tam wiele się nie różni ( w elektryce )

    Pzdr :uszy:

    EDIT 6:51

    Lampka w podsufitce odpada ... po zamknięciu drzwi świeci się jeszcze przez 15 sek , więc alarm będzie wykazywał błąd w postaci niedomknietych drzwi , chyba że takoowej funkcji nie posiada . Ogólnie pomysł odpada .

  8. #28
    maciomirek
    Gość

    Domyślnie Ale jak sie wpiąć w orginalny alarm???

    Ale jak sie wpiąć w orginalny alarm Może ktoś ma jakieś schematy, fotki itp?????

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    [quote="Tipo14000"]Witam ,


    Co do Alarmu , nieprościej jest "znaleść" bepośredni kabel od samel lampki w podsufitce i jego wpiąć w alarm ( zanim jeszcze rozejdzie się po czujnikach w drzwiach ? )




    Pzdr :uszy:

    EDIT 6:51 nie przeczytales wczesnie to co napisalem.a lampka nie jest sterowana masa jak twierdzi kol KRUK ! jest sterowana pradem.kazda krancowka jest podlaczona do osobnego wejscia w panelu,tak samo jest w fabrycznym alarmie.moim zdaniem jedyny prosty sposob to wstawienie diodek zaporowo(paskiem do krancowki) i polaczenie ich puzniej razem do alarmu.jesli ma ktos lepsze rozwiazanie to czekam na opis.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #30
    kruk198
    Gość

    Domyślnie

    witam
    w AR145 lampka jest sterowana masa i działa poprawnie może u Ciebie w AR146 jest inaczej (a próbowałeś podłączyć tak jak mówiłem zawsze tak robie i działa ), jutro dam schemacik jak zrobić moduł domykania szyb za jedyne 3,20zl i naprawdę działa


    pozdrawiam kruk198

Podobne wątki

  1. Sterownik centralnego zamka 147
    Utworzone przez Bart3k w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 02:28
  2. [GTV Spider] Sterownik zamka centralnego
    Utworzone przez xsnailx w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 12:05
  3. sterownik centralnego zamka
    Utworzone przez PiotrDymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 16:23
  4. Sterownik centralnego zamka
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory