Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: [145] Zakładam sterownik zamka centralnego

  1. #1
    monter
    Gość

    Domyślnie [145] Zakładam sterownik zamka centralnego

    Witojcie.

    Mam pytanie, chcę założyć sobie sterownik zamka centralnego w moim samochodzie AR145. Czy ktoś robił podobne manewry?

    Znalazłem dość tanią ofertę, chcę to zrobić minimalnym kosztem.
    http://www.allegro.pl/item338881635_...klep_lodz.html

    Napisane jest tam ze sterowanie poprzez podanie masy. Czy ma to zastosowanie w naszych autkach? Czy u nas właśnie tak działa C-Z? Takich modułów na allegro jest sporo.

    Pojęcie o elektronice mam spore, ale alarmów w samochodzie jeszcze nie zakładałem. Gdzie podpinać sie przewody, czy trzeba odcinać coś, odizolowywać, czy np podpina się w skrzynce bezpieczników? Poradźcie coś Instalacja w odpowiednim warsztacie odpada, za taki najprostszy (imitacja alarmu) krzyknęli mi 220zł, zresztą alarm mi nie potrzebny, zależy tylko na centralnym zamku na pilota

    Oo teraz znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/ite...ry_i_tani_.html

    TEN STEROWNIK MOŻNA PODŁĄCZYĆ DO KAŻDEGO ZAMKA CENTRALNEGO STEROWANEGO MINUSEM - tzn. do każdego zamka uniwersalnego a także do zamków fabrycznych w samochodach: Alfa Romeo...

  2. #2
    QBUS
    Gość

    Domyślnie Re: Zakładam sterownik zamka centralnego

    Jeżeli Ci to coś pomoże, to mogę Ci podesłać skany książki serwisowej do 145/146 gdzie będzie rozrysowany cały układ elektryczny.

    U mnie alarm podpinali goście i podpięli tak, że działa, więc mniemam, że nie powinno być najmniejszego kłopotu u Ciebie.

    Sterownik centralnego w naszych autkach jest w skrzynce bezpieczników - takie żółte pudełko wielkości mniej więcej dwóch przekaźników. Myślę, że to jemu trzeba podać na któryś pin impuls z tego sterowania.

  3. #3
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Dostałem niby instrukcję montażu tego sterownika za 60zł. Dodaje w załączniku. Z opisu wynika ze jest ona od jakiejś bardziej rozbudowanej wersji.
    http://www.sendspace.com/file/fqi7sj

    Ale inny sprzedawca odpisał mi ze podpina się dwa przewody do zasilania i dwa do centralki zamka. Mówisz że jest ona w skrzynce bezpieczników? Dziś sprawdzę. Gdzieś tam na styk podaje się masę i zamek sie otwiera/zamyka.

    Z tanich alarmów znalazłem to:
    http://www.all-max.pl/product_info.p...roducts_id=175

    Ma dość ładne pilociki, ale nie chcę mi się bawić w przecinanie kabli itd.

    Książkę serwisową jakąś mam, pobrałem z emule, zajmuje mi po wydruku gruby segregator, masz tą samą?

  4. #4
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał monter
    Dostałem niby instrukcję montażu tego sterownika za 60zł. Dodaje w załączniku. Z opisu wynika ze jest ona od jakiejś bardziej rozbudowanej wersji.
    http://www.sendspace.com/file/fqi7sj

    Ale inny sprzedawca odpisał mi ze podpina się dwa przewody do zasilania i dwa do centralki zamka. Mówisz że jest ona w skrzynce bezpieczników? Dziś sprawdzę. Gdzieś tam na styk podaje się masę i zamek sie otwiera/zamyka.
    Tak przynajmniej jest u mnie .

    Cytat Napisał monter
    Z tanich alarmów znalazłem to:
    http://www.all-max.pl/product_info.p...roducts_id=175

    Ma dość ładne pilociki, ale nie chcę mi się bawić w przecinanie kabli itd.

    Książkę serwisową jakąś mam, pobrałem z emule, zajmuje mi po wydruku gruby segregator, masz tą samą?
    Taką w ISO ze stroną główna w HTMLu z PDFami? Jeśli tak to mamy tą samą . Ona nie uwzględnia zmian w Alfach po bodaj 99 roku, ale generalnie jest ok.

  5. #5
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Ok, znalazłem schemat i rozczytałem go:



    Ze sterownika wychodzą 4 przewody do serwomechanizmów w drzwiach. Dwa to zasilanie silników, załączane poprzez przekaźniki wbudowane w sterownik, a dwa to przewody sterujące (kolor czerwony i żółty - słabo widoczny na skanie). Jeden odpowiada za zamykanie a drugi za otwieranie siłowników. Są one zwarte do masy i to daje odpowiedni impuls. Zwarcie wyjścia 3 do masy powoduje zamknięcie zamka a przeskok ze styku 3 na 2 powoduje otwarcie zamka.

    Sam sterownik centralnego zamka znajduje się w skrzynce bezpieczników, tak jak pisałeś.
    żółta puszka wielkości 2-ch przekaźników. Wyjąłem ją i rozebrałem, jest tak kilka elementów, układ scalony i dwa przekaźniki sterujące silnikami serwo.



    Zamówiłem ten prostą centralkę za 60zł, po weekendzie pewnie ją dostane i zamontuję, napiszę co i jak



    Zastanawiam się jeszcze nad centralkami z możliwością podłączenia do kierunkowskazów, ot taka imitacja alarmu. Jak wygląda takie podłączenie, prowadzi się przewody do przekaźnika kierunkowskazów i podaje na niego napięcie z centralki po wciśnięciu przycisku w pilocie, i ono załącza światła? Czy trzeba jakoś ingerować mocniej w instalację?

  6. #6
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Masą steruje sie od połowy lat 90, mniej więcej. Kiedyś plusowe impulsy sterowały gadżetami.

    Ciekawe ile miałeś styczności z elektryką samochodową?? Jeśli to Twoje początki to
    Kolego zastanów się dobrze, czy nie wolał byś oddać swojej Belli jakiemuś elektrykowi/elektronikowi samochodowemu. Założy Ci centrala, powstawia diody separujące i wogóle. Jak się coś schrzani to masz gdzie reklamować.
    Oczywiście wszystko możesz zrobić sam i być może za pierwszym razem zadziała prawidłowo! Pytanie na jak długo?

    pozdr

  7. #7
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Z alarmami nie miałem, ale przecież możesz mi dać kilak rad skoro się znasz na tym, nie trzeba kończyć studiów żeby to podłączyć

    Diody na przewodach sterujących 2 i 3? 1N4001 starczą? o takie chodzi? Skąd wiesz że nie ma ich w sterowniku który zakupię?

  8. #8
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Zdaje się, że nie doceniłem Kolegi. Najmocniej przepraszam.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    witam kolege monter....ja tez przymierzam sie do zamontowania sterowania centralnym zamkiem z pilota...jesli masz mozliwosc to opisz po kolei krok po kroku Twoje działania...jaki zestaw z allegro wybrałes?...bedzie to dla mnie pomocna rada z góry dziękuje i pozdrawiam


    aha i jeszcze jedno....czy jest mozliwosc założenia takiej centralki z opcją domykania szyb????jesli ktos ma mozliwosc to prosze o linka i jakis opis
    alfa romeao 146 1,9TD

  10. #10
    kruk198
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Tak się składa że też mam ar 145 i jak kupiłem ją oczywiście nie dostałem pilota i postanowiłem ze sobie dorobię. Więc pojechałem sobie do serwisu ar w Gorzowie wlkp i powiedziano mi ze dorobienie jednego pilota kosztuje 450zl , także stanowczo za dużo . Kupiłem alarm z sterownikiem centralnego zamka z 2 pilotami i syreną w zestawie za 80zl A niepodłączanie jest banalnie proste . W zasadzie tylko trzeba wiedzieć gdzie podłączyć się do centralnego zamka . Przy słupku kierowcy obok bezpieczników znajduje sie takie czarne złącze (idą do niego kable z drzwi ) i tam trzeba sie podłączyć do białego i niebieskiego kabla . biały -otwieranie niebieski - zamykanie
    montaż całego alarmu zajął mi niecałe 2 godzinki lecz robiłem to już nie raz
    jeśli by ktoś potrzebował pomocy to można śmiało pisać na gg 3629463 zawsze jestem na nie widocznym

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Sterownik centralnego zamka 147
    Utworzone przez Bart3k w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 02:28
  2. [GTV Spider] Sterownik zamka centralnego
    Utworzone przez xsnailx w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 12:05
  3. sterownik centralnego zamka
    Utworzone przez PiotrDymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 16:23
  4. Sterownik centralnego zamka
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory