Strona 146 z 150 PierwszyPierwszy ... 4696136137138139140141142143144145146147148149150 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,451 do 1,460 z 1492

Temat: Alfa Romeo 155 TS 8V - "wszystko o ..." (fotki, dyskusje, modyfikacje itp.)

  1. #1451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8v
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    nie koniecznie, zależy co kto chce osiągnąć
    Więc kiedy patrzeć na 2.0 a kiedy na wzmacnianie 1.7? Nie chodzi mi o jak najwyższą moc ale to co mam w wielu sytuacjach pokazało, że niestety brakuje mocy przy czym jednak chciałbym zachować mój oryginalny silnik. Czytam tutaj i na innych stronach o pancerności 8v więc stąd pomysł uturbienia zamiast wkładania mocniejszego silnika. No i fajnie będzie mieć coś jednak wyjątkowego.

  2. #1452
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiarz155 Zobacz post
    Więc kiedy patrzeć na 2.0 a kiedy na wzmacnianie 1.7? Nie chodzi mi o jak najwyższą moc ale to co mam w wielu sytuacjach pokazało, że niestety brakuje mocy przy czym jednak chciałbym zachować mój oryginalny silnik. Czytam tutaj i na innych stronach o pancerności 8v więc stąd pomysł uturbienia zamiast wkładania mocniejszego silnika. No i fajnie będzie mieć coś jednak wyjątkowego.
    Może na początek zastanów się czego oczekujesz po takiej modyfikacji, i jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.
    Takie pisanie dla pisania niewiele wnosi do sprawy.
    Piszesz, że: "nie chodzi mi o jak najwyższą moc ale to co mam w wielu sytuacjach pokazało, że niestety brakuje mocy przy czym jednak chciałbym zachować mój oryginalny silnik" - co masz na myśli, bo trudno to zrozumieć.

    Ja w jednej ze swoich 155 mam 3.0 V6 12v, i jest to wystarczająca moc do tego auta, do jazdy od święta, natomiast ma się to nijak do innych samochodów, które są zupełnie normalne i cywilne, którymi poruszam się na co dzień. Dla przykładu Lancia Delta mojej żony pod każdym względem jest lepsza .
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #1453
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8v
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cóż, oczekuję głównie lepszego przyspieszenia podczas jazdy. Nie raz widzę jak np golf wyprzedza ciężarówkę bez problemu a wiem, że moja Alfa nie dałaby tak rady bo przy prędkościach w trasie dodanie gazu nie sprawia, że samochód raptownie przyspiesza, wolno mu to idzie. Turbo daje moc przy wyższych obrotach stąd o tym myślę. Nie robię wyścigów ze świateł, żeby musiał ciągnąć od samego dołu. Jeśli coś przekręciłem to wybaczcie No i właśnie nie chcę, żeby to było tylko pisanie, rozglądam się za jakąś firmą bo niestety sam tego nie ogarnę. Czytałem temat o 147 1.6 turbo i szacun dla tych co sami to ogarniają, Ty Pablo pewnie też swapa 3.0 V6 sam ogarnąłeś

  4. #1454
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiarz155 Zobacz post
    Ty Pablo pewnie też swapa 3.0 V6 sam ogarnąłeś
    Tak, ale nie jest to ani szybkie/łatwe, ani tanie. W moim przypadku było bardzo czasochłonne.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #1455
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiarz155 Zobacz post
    Cóż, oczekuję głównie lepszego przyspieszenia podczas jazdy. Nie raz widzę jak np golf wyprzedza ciężarówkę bez problemu a wiem, że moja Alfa nie dałaby tak rady bo przy prędkościach w trasie dodanie gazu nie sprawia, że samochód raptownie przyspiesza, wolno mu to idzie. Turbo daje moc przy wyższych obrotach stąd o tym myślę. Nie robię wyścigów ze świateł, żeby musiał ciągnąć od samego dołu.
    Ogólnie to silnikowi ts 8v brakuje 'pary' z dołu żeby dobrze to szlo to trzeba trzymać 4500 do 6000 rpm co jest bez sensu w warunkach miejskich.
    Teraz większość aut ma turbo więc możesz mieć takie wrazenie że twoje auto nie jedzie.
    Takie soft turbo do 4000 rpm to w sumie dobry pomysł - na wyższych obrotach i tak się powinno boost 'zdejmować'.

  6. #1456
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8v
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    Ogólnie to silnikowi ts 8v brakuje 'pary' z dołu żeby dobrze to szlo to trzeba trzymać 4500 do 6000 rpm co jest bez sensu w warunkach miejskich.
    Teraz większość aut ma turbo więc możesz mieć takie wrazenie że twoje auto nie jedzie.
    Takie soft turbo do 4000 rpm to w sumie dobry pomysł - na wyższych obrotach i tak się powinno boost 'zdejmować'.
    Tylko teraz znaleźć kogoś trzeba, kto by to zrobił. Może ktoś na forum się czymś takim zajmuje?

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Tak, ale nie jest to ani szybkie/łatwe, ani tanie. W moim przypadku było bardzo czasochłonne.
    Zdaję sobie z tego sprawę

  7. #1457
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    Ogólnie to silnikowi ts 8v brakuje 'pary' z dołu żeby dobrze to szlo to trzeba trzymać 4500 do 6000 rpm co jest bez sensu w warunkach miejskich.
    Yyyy, Rafał co brałeś? Przecież 1.8 i 2.0 mają chyba 75% momentu już od okolic 2000rpm, jeśli jeździsz na co dzień jakimkolwiek turbo to żadne N/A nie jedzie ale jeśli wsiadasz w to auto z jakiegokolwiek innego wolnossaka to Alfa po prostu zapier.ala. A dołożenie turbo to policz sobie tak 10 000 żeby to na prawdę normalnie, dobrze i bezawaryjnie jeździło.

  8. #1458
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiarz155 Zobacz post
    Tylko teraz znaleźć kogoś trzeba, kto by to zrobił. Może ktoś na forum się czymś takim zajmuje?
    może warto byłoby zapytać tutaj:
    https://proturbo.com.pl/
    skoro uturbili Matiza to z Alfą też nie powinni mieć problemu, a z W-wy daleko nie jest.

  9. #1459
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Yyyy, Rafał co brałeś? Przecież 1.8 i 2.0 mają chyba 75% momentu już od okolic 2000rpm, jeśli jeździsz na co dzień jakimkolwiek turbo to żadne N/A nie jedzie ale jeśli wsiadasz w to auto z jakiegokolwiek innego wolnossaka to Alfa po prostu zapier.ala. A dołożenie turbo to policz sobie tak 10 000 żeby to na prawdę normalnie, dobrze i bezawaryjnie jeździło.
    Piotrek spokojnie pisałem na trzeźwo oczywiście porównywałem z turbawką. Teraz wszystko praktycznie jest uturbione i wstyd jak nie można dogonić jakiegoś 1.0 co ma pewnie momentu w okolicach 200Nm.

    Z wolnossakami nie ma się co porównywać bo wiadomo, że w tej pojemności tłucze się praktycznie większość jak nie w dolnych partiach obrotów to w wysokich.

    10k starczy jak dużo zrobisz samemu
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 28-10-2020 o 14:07

  10. #1460
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8v
    Postów
    25

    Domyślnie

    Właśnie zakładałem, że 10 tys, ewentualnie trochę więcej starczy. Na jednej stronie jakiegoś warsztatu co się tym zajmuje nawet podali, że koszt uturbienia 4 cylindrowego silnika to u nich chyba 9,9 tys tylko niezbyt dobre opinie o nich znalazłem na jakimś forum tunerskim. Tylko za cholerę nie pamiętam nazwy. No nic, mam już odłożoną pewną sumę, pomysł ewentualnie trochę przesunie się w czasie. Mam też upatrzone do kogo się zgłoszę, zobaczymy jak to wyjdzie. Temat raczej nie umrze jak większość tego typu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  2. [Sprzedam] Sprzedam piękny album "Alfa Romeo 1910-2010" [PL]
    Utworzone przez FXX w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:08
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 17:49
  4. Volkswagen potwierdza - "Alfa Romeo jest bardzo interesująca"
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory