Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: zderzaki 145

  1. #1
    niggard
    Gość

    Domyślnie zderzaki 145

    witam

    powiedzcie mi czy zderzaki od 145 takiej 2000 r bedą pasowały do takiejc 145 z 96
    zastanawiam się bo mi się bardziej podobają

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    z tego co pamietam to gdzies pisali, ze nowe zderzaki maja inny ksztalt ze wzgledu na atrape. wiec jakbys chcial nowszy zderzak to musialbys tez wstawic nowsza atrape

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Nowy typ zderzaka już troszke kosztuje, widziałem kiedys na allegro gość krzyczał jeśli dobrze pamiętam bez halogenów 8 stówek ;// , jeśli kolega Tuti, się nie myli to jeszcze musisz dokupić atrape, to wszystko polakierować więc tysiaczek leciutko poleci z kieszeni, to już sobie myśle że lepiej te pieniążki przeznaczyć na jakieś radyjko z DVD i monitorkiem LCD. Ale to Twoja kasa i Twój pomysł.
    Pozdrawiam.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  4. #4
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Zaś z tego co ja sięorientuje, to atrapa nie ma tu nic do gadania.
    Przecież ona jest nad zderzakiem i jest osobnym elementem.

    Z kolegą rozważaliśmy kiedyś zrobienie FL w naszych 145 i wyszło na to, że zderzaki różnią się mocowaniem. Ale jak się dobrze pokombinuje to założyć się da.

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Znalazlem...
    Problem w tym że Atrapa z rocznika 99 jest mocno powiązana ze zderzakami z wersji 99. Może to śmiesznie zabrzmi, ale przed 99 rokiem zderzak przedni w Alfie 145/146 miał na środku takie wgłębienie dla lepszego chłodzenia. W zderzaku z wersji 99 tego wgłebienia już nie ma, za to atrapie 99 przybyły takie specyficzne przetłoczenia. Wynik jest taki że jak założe Atrape z 99 roku do zderzaków z 97-ro roku to między zderzakiem, a atrapą powstanie wielka, bardzo rzucająca się w oczy dziura. Nie wygladało by to za ładnie. Więc jak już zmieniać atrapę to razem ze zderzakami.
    http://www.forum.alfaholicy.org/viewtopic.php?t=630

  6. #6
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Mój tekst
    Choć sytuacja jest z goła odwrotna. Nowy zderzak i stara atrapa. Więc zamiast wielkiej dziury może wyjść niedostateczne chłodzenie lub obcieranie się zderzaka o atrapę.
    Pozatym rigobert masz całkowitą rację. Dokładnie oblookałem nowy zderzak i mocowania są w innym miejscu niż w starszej wersji. To samo jest w przypadku nowszej atrapy.

    Zderzak od wersji z 99 roku można już kupić za 400zł choć mocno wyeksploatowany.

    Zamiast kupować nowy zderzak lepiej jest sobie polakierować stary w kolor nadwozia. Moim zdaniem lepiej to wygląda.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Tez bym chcial nowa atrape

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    Więc zamiast wielkiej dziury może wyjść niedostateczne chłodzenie lub obcieranie się zderzaka o atrapę.
    Ok pewno masz racje. Nie przymierzałem tego osobiście. Wydawało mi się że atrapa nic nie zmienia, poza walorami estetycznymi.

    Cytat Napisał Emenems
    Zamiast kupować nowy zderzak lepiej jest sobie polakierować stary w kolor nadwozia.
    Oj nie :!: Tu się nie zgadzam. Moim zdaniem lakierowanie zderzaków z wersji prze FL wygląda ochydnie. Poprzeglądaj zdjęcia Alf na allegro jak to wygląda. Brzydal.
    Stare zderzaki są łączone z czarnego i kolorowego plastiku. I po pomalowaniu zostaje szpara. Zderzaki od 99 są gładkie i w kolorze nadwozia wyglądają ślicznie.

    A jeśli już ktoż zmieni zderzak na po FL to koszt nowej atrapy go nie powali.

    Cytat Napisał Konrad
    Tez bym chcial nowa atrape
    Se chcesz, se kup. Na allegro jest tego cała masa.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    WITAM!!!!mysle ze AR 146 z przed liftingu jest o wiele ladniejsza niz po.mam taka i nigdy nie pomaluje zderzakow w kolor!tak jak jest to jest to o co chodzilo projektantom to jest styl!!! po liftingu to nie to.pozdrawiam

  10. #10
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    co do malowania zderzaków pod kolor to wystarczy dobrze zapotkładowac na gładko wszystko dobrze zmatowac i prysnąc lakierkiem i powinno byc super.
    a ja też zamierzam zakupic niedługo a trape z nowszej wersji i wstawic ja do tej przed FL i uważam iz powinno byc okej, ja tam niewiedze żadnej wielkiej szczeliny :roll:
    przykład;
    http://www.cuoresportivo.ch/e107_plu...2F145-blue.JPG

    pozdro

Podobne wątki

  1. Zderzaki
    Utworzone przez rafii@147 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 13:18
  2. [146] Zderzaki po fl do przed fl
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 13:54
  3. [145] Zderzaki
    Utworzone przez oran w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 16:36
  4. [164] Zderzaki
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:11
  5. zderzaki
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-11-2006, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory