Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [145] Ile potrzeba farby na pomalowanie z zewnątrz AR 145?

  1. #1
    skrzat
    Gość

    Domyślnie [145] Ile potrzeba farby na pomalowanie z zewnątrz AR 145?

    Ponieważ chciałbym pomalować z zewnątrz moją Alfę mam pytanie do osób, które miały już z tym doczynienia, a mianowicie ile potrzeba na to farby? Autko jak w temacie Alfa Romeo 145 (ma pomalowane pod kolor zderzaki). Nie muszę dodawać, że chce żeby to było zrobione porządnie i nie będę oszczędzał na farbie. Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    Też chętnie dołącze się do kolegi pytania, bo jakby dobrze poszło to bym się skusił w niedalekiej przyszłości na przemalowanie mojego Romka 145 na swieższy kolor

  3. #3
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie dam znać po fakcie ile tak naprawdę wyszło na lakierowanie, bo zamówiłem dziś farbę, ale z lekki zapasem na ewentualne poprawki. Ponieważ moja Alfa będzie malowana w warunkach garażowych i znając życie coś pewnie się "zapyli", to mam jeszcze pytanie odnośnie polerowania nowego lakieru. Po jakim czasie można wypolerować nowy lakier i jakimi środkami najlepiej to zrobić. Czy wystarczająco dobra będzie pasta tempo (do starych lakierów lub do polerowania nowych lakierów), a może lepsza będzie pasta G3. Czy warto jeszcze na to nakładać wosk? Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuje.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    Jest jeszcze pasta Autolack czy jakoś tak, ale tempo najlepsza Daj mi znak na PW jak i ile farby poszlo

  5. #5
    MariuszR1
    Gość

    Domyślnie

    Pasta tempo zalicza się raczej do wosków . Najlepszy efekt uzyskuje sie polerując maszynowo po wcześniejszym zmatowieniu lakieru papierem wodnym o drobnej ziarnistości (2000-2500). A ile potrzeba farby to zależy jakim kolorem się maluje, czy metalikiem oraz czy zmienia się kolor na inny czy pozostaje przy starym.

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam kiedyś mi mówił lakiernik że na całe auto ze środkiem potrzeba ok 2 litrów farby podstawy (bazy) i 1-1.5 litra klaru jak masz metalik.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Z tego co pamiętam kiedyś mi mówił lakiernik że na całe auto ze środkiem potrzeba ok 2 litrów farby podstawy (bazy) i 1-1.5 litra klaru jak masz metalik.
    Powiadasz, że tylko 2l ze środkiem spodziewałem się tak jak piszesz ok. 2l, ale tylko na zewnątrz.

    Co myślicie o malowaniu zwykłego lakieru (mam na myśli nie metalik) dodatkowo klarem?
    U mnie, któryś z poprzednich właścicieli tak zrobił i jest lipa, bo zaczęło troche odłazić na dachu i będe musiał coś z tym zrobić :>>>
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Jak masz akryl nie metalic to sama farba w sklepie bez zadnych dodatkow. Zwykły lakier jak pomalujesz klarem to ta powierchnia Ci popęka po krotkim czasie i bedziesz musiał robic to smao jeszcze raz. Ja ostatnio malowałem czerwonym akrylem połysk i nic nie dodawałem wyszło super :mrgreen: Jak malujecie plastiki np zderzaki to kupcie do farby ''plastyfikator'' bo inaczej wam bedzie odpadac i łuszczyc sie farba z elementów plastikowych. Na 1 zderzak wejdzie Ci 80ml farby.
    Aha, jak chcesz polerować po malowaniu to najpier matowienie a pozniej pasta polerska G3 ,ale tylko przy uzyciu maszyny polerskiej bo reka nic nie zdziałasz tempo tez tutaj odpada. Tylko jak wczesniej nie polerowałes maszyna to nie rob tego bo beda skurki tragiczne i malowanie ponowne na 100% ponieważ spalisz lakier.

  9. #9
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Na malowanie auta z zewnątrz wyszło poniżej 2L farby. Jeśli chodzi o polerkę, to wpierw na mokro papierem 2000, a potem pastą G3. Pozdrawiam.

  10. #10
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym musiał pomalować drzwi (może słupków nie będe malować w drzwiach) błotnik przedni no i nad nadkolem zaprawke miałem tylko nic ona nie dała tak zeżarte blaszysko było i minimalna dziura się zrobiła, oddam auto do blacharza i lakiernika (do kolesia co się tym zajmuje w skrócie mówiąc ), tam to chyba wspawa mi ten kawałek blachy wycinając to co troche nadżarte zostało (a wszystko przez pęcherz lakieru który ktoś rozdrapał i niczym nie zabezpieczył).

    Ale pytanie jest takie ile farby na to pójdzie (błotnik, drzwi, tylna ćwiartka chyba do przetłoczenia będzie pomalowana, żeby mniej farby poszło + klapa tylna), i jakie ceny są farb, co trzeba do tego kupić? Lakier, pewnie klar i podkład chyba nie?

    Zamkne się w 200 zł? Bo kasy za dużo nie mam, po znajomości koleś mi może zrobi za 500 zł ten cały bok razem z wyklepaniem drzwi (przygoda z płotkiem ) ale nie bede miał więcej niż 700 zł na to :/

    Także jak myślicie da rady za 200 zł kupić całą "chemie" ?

    EDIT:

    Pytam się was bo już sie nie moge doczekać aż Alfinka znowu będzie cała ładniutka a nie tylko z jednej strony i chce wiedzieć czy mnie stać bedzie na cały bok czy może też styknie mi sianka na klape, a może na coś jeszcze

    No wiecie, po prostu się podjarałem i ciągle o tym myśle :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Farby do malowania Kolektora , rur , pokrywy
    Utworzone przez Dziaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:31
  2. Czy ktoś używał takiej farby do malowania ?
    Utworzone przez Dziaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 23:41
  3. Gdzie znajduje się kod farby
    Utworzone przez juras k w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2010, 08:35
  4. [145] Ile potrzeba lakieru na pomalowanie zderzaków
    Utworzone przez Seb_S w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 13:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory