Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Sonda? Któryś czujnik? przepływka?

  1. #1
    Kristoferowaty
    Gość

    Domyślnie Sonda? Któryś czujnik? przepływka?

    Witam. W mojej Alfie dzieją się dziwne rzeczy. Przy odpaleniu na zimnym silniku ( zazwyczaj po nocnym postoju) nie da się płynnie ruszyć- strasznie narywa, obroty zaraz po rozruchu sięgają 2000 i dziwnie się zmieniają (raz rosną, raz spadają). Zazwyczaj chwilę czekam, aż się lekko nagrzeje, ale wtedy czuć niedopaloną benzynę. Potem obroty spadają do około 1000.W trakcie jazdy, kiedy silnik zaczyna się rozgrzewać, po przekroczeniu pewnego progu wskazówki temperatury płynu chłodzącego czuć wyraźny "odskok", jakby dostał więcej mocy. Kiedy silnik się nagrzeje obroty zaczynają falować (600-1200 obr) jednak nie zdarza się to zawsze.
    Dodam jeszcze, że niedawno zmieniałem świece i kable, a przepustnica została przeczyszczona.
    Proszę o pomoc, wymienię wszystko, co potrzeba, żeby tylko auto zachowywało się tak jak powinno

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Może pompa paliwa powodować podobne objawy albo przepływomierz np.
    Pod kompa jeszcze zapiąć i zobaczyć.Może czujnik temperatury

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Przy czyszczeniu przepustnicy łatwo ją popsuć - po lekturze zagramanicznych for ostatnio doszedłem do wniosku, że sam tak zrobiłem i to dwa razy Wystarczy poruszać nią ręką na zgaszonym silniku, plastikowe trybiki w środku się zemszczą - po prostu to strasznie delikatny badziew.
    Kiedy mi padła pierwszy raz to myślałem że to pompa paliwa.
    Jeśli pojeździsz tak trochę, zapali się marchewa a na zimnym silniku auto na wolnych będzie od razu gasło, to przepustnicę zmieniaj w ciemno.
    Jak Ci adaptacja nie pomoże to wymiana pomoże A co do parametrów sondy i przepływki spokojnie powinieneś dojść na kompie czy coś jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez Rzmudzior ; 01-08-2012 o 13:47
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #4
    Kristoferowaty
    Gość

    Domyślnie

    Sondę i przepływkę to w ASO trzeba sprawdzić? Raz na FES-ie wyskoczył mi błąd mieszanki właśnie, ale opisu tego błędu nie znalazłem w internecie, a samego kodu błędu zapomniałem.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    Przy czyszczeniu przepustnicy łatwo ją popsuć - po lekturze zagramanicznych for ostatnio doszedłem do wniosku, że sam tak zrobiłem i to dwa razy Wystarczy poruszać nią ręką na zgaszonym silniku, plastikowe trybiki w środku się zemszczą - po prostu to strasznie delikatny badziew.
    Kiedy mi padła pierwszy raz to myślałem że to pompa paliwa.
    Jeśli pojeździsz tak trochę, zapali się marchewa a na zimnym silniku auto na wolnych będzie od razu gasło, to przepustnicę zmieniaj w ciemno.
    Jak Ci adaptacja nie pomoże to wymiana pomoże A co do parametrów sondy i przepływki spokojnie powinieneś dojść na kompie czy coś jest nie tak.
    Co niby tam popsujesz ruszając paluszkiem przepustnicę????To jak silnik nie pracuje i dotknę pedał gazu i nie daj wcisnę gaz to juz coś połamałem????Bo jaka róznica dla tej przepustnicy czy to ją linka czy palec uchyli?????

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kristoferowaty Zobacz post
    Witam. W mojej Alfie dzieją się dziwne rzeczy. Przy odpaleniu na zimnym silniku ( zazwyczaj po nocnym postoju) nie da się płynnie ruszyć- strasznie narywa, obroty zaraz po rozruchu sięgają 2000 i dziwnie się zmieniają (raz rosną, raz spadają). Zazwyczaj chwilę czekam, aż się lekko nagrzeje, ale wtedy czuć niedopaloną benzynę. Potem obroty spadają do około 1000.W trakcie jazdy, kiedy silnik zaczyna się rozgrzewać, po przekroczeniu pewnego progu wskazówki temperatury płynu chłodzącego czuć wyraźny "odskok", jakby dostał więcej mocy. Kiedy silnik się nagrzeje obroty zaczynają falować (600-1200 obr) jednak nie zdarza się to zawsze.
    Dodam jeszcze, że niedawno zmieniałem świece i kable, a przepustnica została przeczyszczona.
    Proszę o pomoc, wymienię wszystko, co potrzeba, żeby tylko auto zachowywało się tak jak powinno
    Sondę sprawdzisz zwykłym miernikiem,diagnoza przepływomierza nie jest prosta jak twierdzą co nie którzy.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Kristoferowaty
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Sondę sprawdzisz zwykłym miernikiem,diagnoza przepływomierza nie jest prosta jak twierdzą co nie którzy.
    Sprawdzanie miernikiem to nie dla mnie. Potrzebuję porady gdzie lepiej sprawdzić parametry przepływki i sondy, no i jakim programem.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristoferowaty Zobacz post
    [FONT=Verdana]

    Sprawdzanie miernikiem to nie dla mnie. Potrzebuję porady gdzie lepiej sprawdzić parametry przepływki i sondy, no i jakim programem.
    Za trudne?Wymiana żaróweczki też komputer będzie potrzebny?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Kristoferowaty
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Za trudne?Wymiana żaróweczki też komputer będzie potrzebny?
    Za porady tego typu serdecznie dziękuję. Jeżeli nie możesz w normalny sposób odpowiedzieć to lepiej nie odpowiadaj wcale. No... chyba, że sobie posty nabijasz...

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristoferowaty Zobacz post
    Za porady tego typu serdecznie dziękuję. Jeżeli nie możesz w normalny sposób odpowiedzieć to lepiej nie odpowiadaj wcale. No... chyba, że sobie posty nabijasz...
    Tak bardzo lubię nabijac posty .Jeśli nie potrafisz sam to podjedź do najblizszego elektryka by zdiagnozował sondę.Od tego zacznij - taka jest moja rada.Jeśli sonda okaże się ok(a wątpię)to wtedy diagnoza komp.Ale tylko u kogoś kto ma o tym pojęcie a nie kabelek+laptop.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Sonda Lambda i przepływka uszkodzona ? 1.8ts
    Utworzone przez ian3 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:08
  2. Sonda Lambda,Czujnik położenia wałka (156 1,8 TS)
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 18:42
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 15:33
  4. ECU - Czujnik GMP i sonda lambda
    Utworzone przez hump.O w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 10:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory