Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pomoc w dobraniu odpowiedniego interfejsu diagnostycznego :)

  1. #1
    coollvip
    Gość

    Exclamation Pomoc w dobraniu odpowiedniego interfejsu diagnostycznego :)

    Witam Wszystkich!
    Piszę do Was z prośbą o pomoc w dobraniu odpowiedniego interfejsu diagnostycznego do mojej Alfy. Posiadam Alfę Romeo 146 2.0 16V 150 KM Benzyna/Gaz 96 rocznik i chciałbym podłączyć ją pod komputer np. w celu sprawdzenia - skasowania błędów, ale niestety jestem w tym świeżak i stad moje pytanie czy wystarczy kupić tylko odpowiedni jakiś tani kabelek i do tego z internetu ściągnąć odpowiednie oprogramowanie czy trzeba kupić i kabel i od razu oprogramowanie do tego. Proszę o podrzucenie jakiś linków najlepiej z tanimi interfejsami, ale mogą być też droższe w celu porównania, które będą pasować do mojej alfy. Mam jeszcze od razu drugie pytanie gdzie w mojej alfie znajduje się złącze diagnostyczne, bo nie mam pojęcia.Pozdrawiam coollvip
    Ostatnio edytowane przez coollvip ; 26-03-2013 o 22:35

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156SW 1.9JTD 105KM 01r
    Postów
    150

    Domyślnie

    witam, ja osobiście mam kabelek od PMfactory z adapterem 3 piny- http://moto.allegro.pl/interfejs-fia...116000244.html , posiadam program MultiECUscan (dawny FiatECUscan), naszego silnika niema w darmowej wersji programu, i dlatego kupiłem z licencją. Złącze diagnostyczne 3 piny masz na ścianie grodziowej po lewej stronie patrząc z przodu auta za kolektorem dolotowym

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Polecam Viaken http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-e...tyku-obd2.html, do tego adapter na 3-pin również do zakupienia na podanej stronce.

  4. #4
    coollvip
    Gość

    Domyślnie

    Murcialago co do adaptera to taki będzie pasował:http://viaken.pl/pl/adapter-z-obd2-na-fiat-3pin.html ?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Wysłałem na PW.

  6. #6
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał coollvip Zobacz post
    Witam Wszystkich!
    Piszę do Was z prośbą o pomoc w dobraniu odpowiedniego interfejsu diagnostycznego do mojej Alfy. Posiadam Alfę Romeo 146 2.0 16V 150 KM Benzyna/Gaz 96 rocznik i chciałbym podłączyć ją pod komputer np. w celu sprawdzenia - skasowania błędów, ale niestety jestem w tym świeżak i stad moje pytanie czy wystarczy kupić tylko odpowiedni jakiś tani kabelek i do tego z internetu ściągnąć odpowiednie oprogramowanie czy trzeba kupić i kabel i od razu oprogramowanie do tego. Proszę o podrzucenie jakiś linków najlepiej z tanimi interfejsami, ale mogą być też droższe w celu porównania, które będą pasować do mojej alfy. Mam jeszcze od razu drugie pytanie gdzie w mojej alfie znajduje się złącze diagnostyczne, bo nie mam pojęcia.Pozdrawiam coollvip
    Kolego,co do interfejsów i diagnostyki auta to poszukaj dobrze na forum,bo informacji na ten temat jest dużo.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

Podobne wątki

  1. [147] Wybór interfejsu diagnostycznego do TS
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 23:56
  2. Pomoc w dobraniu koloru felg..
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 18:28
  3. Pomoc w dobraniu felg do 147 model 2002r
    Utworzone przez Marcin4_ w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 11:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory