Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Sciąganie w prawo przez nowe opony,nie trzyma zbieznosci,sciaga w prawo.

  1. #1
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie Sciąganie w prawo przez nowe opony,nie trzyma zbieznosci,sciaga w prawo.

    Pisze na ogólnym bo temat może jest uniwersalny. Temat dotyczy Alfa 146 1.4 T.S z 98 (nie Junior). Otóż mam następujacy problem po kompletnym remoncie zawieszania przedniego, wymianie zestawów naprawczych tylnych wahaczy i ustawieniu zarówno kątów jak i zbieżności samochód zaczął sciągać w prawo. Podejrzenie padło na opony gdyż faktycznie były już sparciałe i lekko krzywe. Kupiłem nowe 4 sztuki Toyo Proxes 195/50 r15. Problem był nadal. Dziś po zmianie kół przednich na koła od innego auta z oponami symetrycznymi samochód jedzie idealnie prosto, kierownica jest ustawiona prosto. Po powrocie na felgi aluminiowe żeby jechać na wprost kierownica musi być przekrzywiona lekko w lewo,a jak się ją pusci wraca do położenia zerowego a samochód jedzie w prawo. Sam już nie wiem co robić, mechanik sugeruje krzywe felgi albo złe rozmiarowo opony do tego zawieszenia. Felgi mam od nowości nie były spawane nie były prostowane. Może macie jakieś pomysły co z tym zrobić, mechanik już nie chce nic robić bo wszystko co mógł zrobić to zrobił. Z góry dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Zamień opony miejscami

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    A może same opony są wadliwe... Jak masz możliwośc załóż na inne auto Twoje koła i zobacz co się dzieje.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Ciężki problem będzie trudno udowodnić wadę opon,chyba że mają jakąś widoczną wadę np.wynikłą podczas nie właściwego magazynowania.

    - - - Updated - - -

    Na początek spróbuj pozamieniać przód z tyłem,póżniej prawą stronę na lewą może to przyniesie jakieś rozwiązanie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Czy sworznie wahaczy w przednim zawieszeniu są dobre ?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    U mnie w firmie mielismy podobny problem w busie z sciaganiem. Zawieszenie bylo ok, geometria ok. A i tak sciagalo w jedna strone na tyle mocno ze niemozna bylo kierownicy nawet na chwile puscic.n Pomogla zamiana opon na przedniej osi

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Dziś opony zostały przełożone nic się nie zmieniło, na ponownej komputerowej geometrii wyszło że lewe koło było lekko skręcone w prawo, po ponownym ustawieniu koło kierownicy przy jeździe na wprost jest w pozycji zerowej, jednak w momencie puszczenie go znów lekko skręca w prawo i zaczyna sciągać, podejrzewam jeszcze górne mocowanie amortyzatora, ale muszę to sprawdzić w jakiejś stacji diagnostycznej żeby znów czegoś nie wymienić niepotrzebnie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Hamulce się nie grzeją ?
    Zwrotnica ok?
    Tuleje metalowo-gumowe ok ? ( przy przyspieszaniu i hamowaniu to się nienasila/występuje?)
    Niekiedy sprężyny zawieszenia..no ciśnienie na pewno masz ok

    Napisz jak się uda rozwiązać sprawę

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Czyli tylko zostaje reklamacja wadliwego ogumienia,na pewno zaopatrz sie w wydruki ze stacji diagnostycznych odnośnie ustawień zbieżności to na pewno będzie bardzo przydatne!

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Wracam do problemu po 2 miesiach bezskutecznych napraw. Po dokładniejszej kontroli wyszły zużyte łożyska amortyzatorów, zostały wymienione. Niestety auto nadal ściąga w prawo. Po wymierzeniu okazało się że prawe koło cofnięte jest o około 1 cm do tyłu w stosunku do lewego. Problem jest również z kątem wyprzedzenia zwrotnicyZostały sprawdzone wahacze, wszystko jest bez zarzutu. W obecnej chwili auto jedzie prosto nie sciąga jak się trzyma kierownicę, albo hamuje. W momencie puszczenia kierownicy podczas jazdy na wprost, skręca ona w prawo i samochód jedzie w prawo, jak się hamuje kierownica się prostuje i auto jedzie prosto. Wyszły też luzy na maglownicy.
    Sugestia warsztatu jest żeby sprawdzić sanki (są mocno skorodowane), kolega mający warsztat zaproponował sprawdzenie wymiarów sanek w Alfie 145, która nie ma problemu ze ściąganiem. Ja jeszcze mam podejrzenia co do amortyzatora, gdyż z lewej strony jest nowy a z prawej jeszcze oryginalny.
    Zastanwia mnie jeszcze ta kwestia czemu przy hamowaniu samochód jedzie prosto a przy normalnej jezdzie ściąga.
    Wrzucam jeszcze skan wydruku z Huntera:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hunter.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	65.6 KB
ID:	104320

Podobne wątki

  1. [159] ucieka w prawo
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 22:57
  2. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  3. [GTV] GTV sciaga na prawo
    Utworzone przez Taon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 17:14
  4. [146] sam skreca w prawo.
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory