Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: nie chce odpalić

  1. #1
    alfamarcel11
    Gość

    Question nie chce odpalić

    ar.155. Panowie mam taki problem,a mianowicie próbuję odpalić silnik 1.8 TS 16V -załapuje może na 2sekundy i zdycha-to na zimnym silniku ,wiec odpalam z samego gazu i jest ok. Przykładowo po 10min. próbuję go przełączyć na benzynę i zdycha. Gdy rozgrzeje silnik na gazie trochę bardziej gaszę go i próbuję ponownie odpalić na benzynie. Dzieje się tak:załapie na chwilke ok.1000 obrotów poczym spada do max.500 bo mniej licznik nie może mi pokazać także nie wiem dokładnie czy ma 500 czy moze 300obr.Ledwo tyrkoli aż wkońcu zgaśnie,- a jeżeli mi nie zgaśnie próbuję dodać troche gazu,wtedy na chwilkę spada jeszcze bardziej z obrotów, że wydaje się że powinien zgasnąć a tu po paru sekundach wchodzi na obroty ,ale tak jakby nie palił na wszystkie cylindry aż do 3000 obr. Powyrzej tych obrotów zaczyna chodzic równomiernie, ale nie z tą samą mocą co np. na gazie. Puszczam gaz i dodaję ponownie -sytuacja dzieje się tak samo. Dodam jeszcze, że teraz to "marchewa" świeci mi się non-stop, a wcześniej jak pochodził trochę czy to na benzynie czy na gazie to gasła, a i jeszcze jedno pompkę paliwa wymieniałem w zeszłym roku w listopadzie. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Może ktoś miał podobne problemy,co robić,od czego zacząć?
    Ostatnio edytowane przez grzelutek ; 02-09-2009 o 19:20

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Od sprawdzenia dopływu paliwa, odkręc wężyk paliwowy i zanurz go w jakiejś butelce żeby benzyna nie trysnęła np. na gorący kolektor. Jeżeli benzyna dopływa to następnie trzeba sprawdzic wtryskiwacze.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Stawiałbym na świece.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  4. #4
    alfamarcel11
    Gość

    Domyślnie

    Paliwo dochodzi,wtryski sprawdze po południu bo teraz siedze z dzieciakiem.W zeszłym roku jak byłem na regulacji gazu to komp pokazywał błąd czujnika halla ale wtedy to nic takiego mi się nie działo wszystko było ok.A tak przy okazji to zaczął mi się świecić ABS -tak zupełnie bez powodu-sprawdziłem bezpieczniki i są w porządku także pewnie któryś z czujników padł,macie może jakieś pomysły odnośnie tego odpalania?

    ---------- Post dodany o godzinie 09:03 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:01 ----------

    Swiece i okablowanie również wymieniłem w zeszłym roku

  5. #5
    alfamarcel11
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie ponownie , sprawdziłem wtryski-są ok.,świece i kable też w porządku,paliwo dochodzi iskra jest. Sprawdziłem miernikiem trzy wtyczki (1)niebieska podejrzewam że jest od czujnika halla- napięcie zasilenia ma ok.6.3V , wtyczka czujnika-910 OHM,nie wiem czy tak ma być czy nie?, (2)brązowa -możliwe że od czujnika położenia wału ale nie mam pewności -zasilenie 4.98V a rezystancji na wtyczce czujnika nie pokazuje, i (3)żółta nie wiem od czego nie wskazuje ani napięcia ani rezystancji.Może znajdzie się ktoś kto ma pojęcie co to za wtyczki i od czego rzeczywiście są?. Rozglądałem się za tym czujnikiem położenia wału ale nie moge go znaleźć-gdzie on dokładnie się znajduje?prosze o pomoc bo sam raczej nie dam rady !!!

  6. #6
    alfamarcel11
    Gość

    Domyślnie

    Wszystkie te wtyczki znajdują się po lewej stronie silnika ,pod lewą stroną listwy wtryskowej

Podobne wątki

  1. Nie chce odpalić 2.0 JTS
    Utworzone przez Bladzior w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 20:55
  2. Nie chce odpalić
    Utworzone przez Ramzes82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 19:19
  3. [146] Nie chce odpalić
    Utworzone przez czesław1987 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 15:47
  4. [75] nie chce odpalić ;-(
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 14:25
  5. [146]Nie chce odpalić.
    Utworzone przez paty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory