Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: (155) obieg zamknięty powietrza

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar laska
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz-Napoli
    Auto
    Była 155 1.8 TS 8V, Jest 166 2.4 20V 175 cv
    Postów
    1,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom155
    Parowanie to faktycznie klęska... ostatnio w trasie miałem cały czas lekkie mleko na szybie a auto mam bez klimy i na nic się zdały teorie nawiewu ciepłego powietrza na szybe
    A skoro już przy nawiewach jesteśmy chciałem się dowiedzieć czy jeśli włączycie ogrzewanie to z tylnej dmuchawy też leci ciepełko? Bo u mnie właśnie z tym jest troche kiepsko...
    Pozdrawiam
    Z tylnej tez leci ciepełko ale to naprawde długo trwa... U mnie musze przejechać kilkanaście kilometrow zanim poleci ciepłe.
    Ti Amo ALFA!!!

  2. #22
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert
    Cytat Napisał rekwir
    ja mam tragedie dzisiaj skrobałem szyby od wewnątrz
    Wylej wode z dywaników jak zostawiasz auto na noc.
    ja mam to samo. wszystkie szyby totalnie oszronione od środka ale tak jak wspomniał rigobert mam wodę w dywanikach więc to chyba to bo wcześniej jak śnieg jeszcze się nie topił nie było takiego zjawiska. dzisiaj jej się pozbędę wyskrobie to paskudztwo i zobaczymy jutro.

  3. #23
    Użytkownik Ogier Avatar rekwir
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Myszków
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    192

    Domyślnie

    mam dywaniki z wykładziny trzeba przyznać trochę mi zesztywniały będę musiał wziąć je do domu żeby mi wyschły
    Amor patriae nostra lex
    Była 155 1,8 TS
    Była 156 SW 1,8 TS
    Jest 166 2,0 TS

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    Mam dwóch kumpli, którzy mają swoje teorie na ten temat:
    1. wystarczy wymienić filtr kabinowy
    2. wilgoć wewnątrz auta - chodzi o niedoschniętą tapicerke - mimo, że w dotyku wydaje się być sucha, to jednak głębiej wewnątrz może troche wilgoci się zgromadzić.

    Rozwiązaniem byłoby postawić otwarty samochód w pełnym słońcu w dużych temperaturach, albo udać się do myjni samochodowych, które piorą tapicerkę i jednocześnie posiadają maszynę (komorę) do suszenia. Niestety na własne oczy takiego ustrojstwa nie widziałem.

    Pozdro

  5. #25
    Kulka
    Gość

    Domyślnie

    Wracam do tematu - po konsultacjach z mistrzem, który zajmuje się moją Alfą w warsztacie - otóż zadziałało (przynajmniej na razie) wysuszenie dywaników - pozornie tylko suchych - ale pozostało pytanie - skąd wilgoć w takich ilościach? Jeśli odważnie wykluczyć przeciek przez uszczelki - master zasugerował nieszczelność chłodnicy i dostawanie się wilgoci przez nagrzewnicę. Sprawdzone - brakowało tego płynu ponad litr. Teraz czas na obserwacje - czy i w jakim tempie ubywa i czy to jest przyczyną? Ale - kto by wpadł na taki wariant? Mi w każdym razie nie przyszło do głowy

  6. #26
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stolica(nie mylić z wsią Warszawa)
    Auto
    146 1996r 1,4 BOXER + LPG
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulka Zobacz post
    Wracam do tematu - po konsultacjach z mistrzem, który zajmuje się moją Alfą w warsztacie - otóż zadziałało (przynajmniej na razie) wysuszenie dywaników - pozornie tylko suchych - ale pozostało pytanie - skąd wilgoć w takich ilościach? Jeśli odważnie wykluczyć przeciek przez uszczelki - master zasugerował nieszczelność chłodnicy i dostawanie się wilgoci przez nagrzewnicę. Sprawdzone - brakowało tego płynu ponad litr. Teraz czas na obserwacje - czy i w jakim tempie ubywa i czy to jest przyczyną? Ale - kto by wpadł na taki wariant? Mi w każdym razie nie przyszło do głowy
    Płyn chłodniczy ma swój zapach,który przy nieszczelnej nagrzewnicy byłby wyczuwalny w środku auta.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 8v 1993r
    Postów
    65

    Domyślnie

    witam... odgrzebuje troche temat bo nie chcę nowego zkładać...
    Mój problem polega na filtrze kabinowym a właściwie jego braku. Czy w każdej wersji wyposażeniowej jest ten filtr czy tylko z klimatyzacją? Moja alfa jest troche skąpo wyposażona bo z udogodnień dla kierowcy ma tylko elektrycznie otwierane szyby w przednich drzwiach I jeśli każda wersja ma ten filtr to czy on się ma znajdować w okolicach wycieraczki od strony kierowcy? I czy produkty z allegro będą właściwą opcją?
    Proszę o odpowiedź bo przy każdym włączaniu dmuchawy leci na mnie tona kurzu, pyłków i innych takich a mój kokpit wygląda jakbym w środku mąkę robił
    pozdrawiam

  8. #28
    alfik
    Gość

    Domyślnie

    Według mojej wiedzy nie wszystkie 155 były wyposażone w filtr przeciwpyłkowy

  9. #29
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfik Zobacz post
    Według mojej wiedzy nie wszystkie 155 były wyposażone w filtr przeciwpyłkowy
    Kolega ma rację.:-(

  10. #30
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom155 Zobacz post
    ) I jeśli każda wersja ma ten filtr to czy on się ma znajdować w okolicach wycieraczki od strony kierowcy?
    pozdrawiam
    po stronie pasażera jest. myśle że każda wersja ma taki sam filtr, a znalezienie odpowiedniego na prawdę nie jest trudny. aczkolwiek trzeba się troszeczke pomęczyć żeby go wcisnąć. przynajmniej u mnie tak było
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

Podobne wątki

  1. Obieg powietrza zamknięty wloty powietrza
    Utworzone przez acrow w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 10:11
  2. [159] Wewnętrzny obieg powietrza.
    Utworzone przez janio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 22:23
  3. [159] Klimatyzacja w trybie FULL AUTO przestawia się w obieg zamknięty - trzeba nabić?
    Utworzone przez nicki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 16:05
  4. [155] Obieg zamknięty w klimatroniku.
    Utworzone przez grzelutek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 21:45
  5. Obieg zamknięty powietrza (145) - silniczek
    Utworzone przez KGow w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 16:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory