Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 1.4 ts ---> 2.0 ts

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 146 Junior 1.4 TS
    Postów
    4

    Domyślnie 1.4 ts ---> 2.0 ts

    Cześć,

    właśnie dołączyłem do forum, od miesiąca jestem posiadaczem AR 146 1.4 TS 99'. Do niedawna szczęśliwym posiadaczem. W ciągu miesiąca udało mi się nakręcić 3kkm ale niestety też wymienić alternator i zerwać rozrząd. Mało brakowało a zapadłaby decyzja o złomowaniu, jednak szkoda mi mocno tego auta bo buda nie rdzewieje, środek zadbany, auto prowadzi się nadal bardzo dobrze... i pojawił się pomysł wymiany silnika na 2.0 TS.

    Czy przekładka tego silnika jest bezproblemowa, czy wymaga to jakichś modyfikacji?
    Czy podłączenie instalacji gazu, która jest przy obecnym 1.4 będzie mocno problematyczne?

    Jakieś dodatkowe sugestie?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Najlepiej kup całego dawcę - 2.0 TS miał inne sterowanie silnika, wydech, sprężyny z przodu, skrzynię i hamulce. Do tego najlepiej zabawić się w taki sposób, że zostawiasz skrzynię z 1.4 - auto się będzie duuużo lepiej zbierać, kosztem prędkości maksymalnej, której i tak nie ma gdzie osiągnąć. Do tego pakujesz hamulce i zawieszenie z 2.0 (potrzebna mała kombinacja z łożyskami) i jest miód malina.
    Co do gazu - pewnie masz za cienką instalację, żeby pociągnęła 2.0 bez problemów, obstawiam wymianę przewodów, wielozaworu i parownika na większe, do tego wysterowanie na nowo.

    Całkowicie bezproblemowa przekładka tylko silnika byłaby dla Ciebie z 1.6 TS, bez pakowania się w zbędne koszta i problemy - i to polecam.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał 146Junior Zobacz post
    Cześć,

    właśnie dołączyłem do forum, od miesiąca jestem posiadaczem AR 146 1.4 TS 99'. Do niedawna szczęśliwym posiadaczem. W ciągu miesiąca udało mi się nakręcić 3kkm ale niestety też wymienić alternator i zerwać rozrząd. Mało brakowało a zapadłaby decyzja o złomowaniu, jednak szkoda mi mocno tego auta bo buda nie rdzewieje, środek zadbany, auto prowadzi się nadal bardzo dobrze... i pojawił się pomysł wymiany silnika na 2.0 TS.

    Czy przekładka tego silnika jest bezproblemowa, czy wymaga to jakichś modyfikacji?
    Czy podłączenie instalacji gazu, która jest przy obecnym 1.4 będzie mocno problematyczne?

    Jakieś dodatkowe sugestie?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Jeśli chcesz mocniejszy niż 1,4 to polecił bym 1,8 to najlepszy silnik z rodzinki T.S 16v.Oczywiście wkładasz wraz ze skrzynią od mocniejszego silnika.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 146 Junior 1.4 TS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. W takim razie chyba muszę odpuścić wymianę na 2.0, auto oprócz dawania przyjemności wozi mnie też służbowo i nie bardzo mogę sobie pozwolić na długie unieruchomienie.

    Jeśli chodzi o 1.6 to ich awaryjność możemy uznać za porównywalną z 1.4? Jedyną korzyścią będzie te parę koni więcej niż w moim 1.4?

    Chyba będę rozglądał się równolegle za 1.4 i 1.6 i wezmę to co akurat trafi się lepsze.
    Myślałem też o remoncie mojego silnika, wtedy miałbym pewność ale tu pewnie koszty okażą się masakryczne..

    PS Przebiegi między wymianą rozrządu nie są żadnym wskaźnikiem jego trwałości niestety. U mnie zatarła się pompa wody, zablokowała pasek i pozamiatane. Rozrząd w chwili awarii miał nalatane 36kkm.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    [QUOTE=146Junior;1368774

    P. U mnie zatarła się pompa wody, zablokowała pasek i pozamiatane. Rozrząd w chwili awarii miał nalatane 36kkm.[/QUOTE]"Oszczędności" w przypadku rozrządu mszczą się prędzej czy później.Pompę wymienia się wraz z rozrządem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 146 Junior 1.4 TS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Tak też było to zrobione.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał 146Junior Zobacz post
    Tak też było to zrobione.
    Bardzo dziwne by pompa zatarła się po 40 tys km.Jakiś chińczyk z ryżu pewnie bo normalne pompy wytrzymują min 100tys km.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 146 Junior 1.4 TS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Albo fuszerka serwisu, ale nie będziemy wróżyć z fusów. Po prostu muszę ogarnąć jakoś ten bajzel. Jest jeszcze opcja remontu mojego silnika ale jak usłyszę wycenę to dostanę wylewu.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał 146Junior Zobacz post
    Albo fuszerka serwisu, ale nie będziemy wróżyć z fusów. Po prostu muszę ogarnąć jakoś ten bajzel. Jest jeszcze opcja remontu mojego silnika ale jak usłyszę wycenę to dostanę wylewu.
    Skasowali z pompę a nie wymienili 100%.Zdejmij głowicę a zobaczysz jakie uszkodzenia.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja bym Ci nie polecal 2.0 TS'a, lepiej 1.6 z wariatorem lub 1.8. Z tym, ze przy 1.6-1.8 przygotuj się na to, ze po jakimś czasie, albo z miejsca będzie żreć olej, gdzie 1.4 nie potrzebują tego do życia, oraz czym mniejsza pojemność tym silnik jest mniej narażony na awarie, temu 1.4-->1.6->1.8--->2.0

    Na podstawie mojego 1.6 ts'a Ci moge powiedziec, ze trasa to spalanie 6-7l, srednie na liczniku pokazuje mi 8.5, ale jezdzac w miescie to i 11 połknie. Zadbany 1.6 nie ma problemu z instalacja gazową.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 09-03-2014 o 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory