Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Silnik zaczyna kopcic?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Postów
    17

    Domyślnie Silnik zaczyna kopcic?

    Witam, mam taki problem z moja alfka 145 1.4 boxer, ostatnio walilem trase 500km i natrafilem na korek okolo 40 min stania, doszlo do tego ze temperaturka poszla powyzej 100 i zapalila sie na czerwono kontrolka wiec od razu zjechalem poczekalem az ostygnie i pojechalem dalej. Jeszcze zrobilem jakos 200km, Co prawda zaczely zawory klekotac niemilosiernie na niskich obrotach. I tu pojawia sie problem, teraz gdy zapale autko leci dym spod silnika, capi czyms spalonym jednak mysle ze to moga byc tez spaliny, auto startuje normalnie i jezdzi tylko klekocze tymi zaworami i wlasnie najbardziej mnie martwi ten dymek, nie jest go zbyt duzo jednak wyraznie go widac i czuc. Dobiega spod silnika po prawej stronie, co to moze byc?? Aha dodam ze jeszcze zauwazylem kilka rozlaczonych kabelkow po lewej stronie przy masce, jednak nie doszedlem do tego dlaczego sa rozlaczone, lub gdzie mozliwie mogly by byc podlaczone.
    Ostatnio edytowane przez piotrekgliwice ; 18-05-2014 o 13:49

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    A jak temperaturka poszła w góreczkę to wentylatorek na chłodniczce zadziałał.Ten dymeczek to z rureczki wydechowej?Poziomek płyneczku w zbiorniczku w noremce?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Postów
    17

    Domyślnie

    No wiatraczek chodzil tylko tak ze 30 sek pochodzil a 2 min nie i tak w kolko. No wlasnie nie wiem czy z rurki wydechowej po prostu leci pod maska co sie wczesniej nie dzialo i bardziej smierdzi jakims zjaranym metalem/plastikiem. Dymek leci od razu po zapaleniu nawet bez rozgrzanego silnika. A czy na cieplym to nie wiem bo balem sie nim jezdzic w obawie przed zaplonem :x Plynow jest wystarczajaco, a oleju przez jakies ostatnie 5k km nie lyknal prawie wcale. Do tego zapala od strzala zawsze co mnie bardzo cieszy!

    Odlaczone kabelki:


    Dymek:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140518_001[1].jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	35.0 KB
ID:	131693   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140518_004 copy.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	85.9 KB
ID:	131694  
    Ostatnio edytowane przez piotrekgliwice ; 19-05-2014 o 14:47

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa 145 1.6 Boxer
    Postów
    36

    Domyślnie

    skoro temp. ci podskoczyła to zapewne wybiło ci płynu trochę ze zbiornika i wylało się na kolektor, a kolektor się moment nagrzewa, stąd ten dymek i smród iż płyn śmierdzi , nawet jak jest szczelnie zamknięty to z pod korka leci, po wężyku i sobie kapie, to samo miałem bo chłodnica padła trupem
    otwierałeś maskę jak robiłeś postój ?

    Ja mam 1.6 ale lookne jutro i sprawdzę co to za kable jeżeli mam identycznie
    Ostatnio edytowane przez Valhard ; 18-05-2014 o 23:13

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    Jesteś pewny, że to zawory klekoczą, a nie panewka?

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Postów
    17

    Domyślnie

    @Valhard Dymku dopiero uswiadczylem po dojechaniu na miejsce i po odpaleniu nastepnego dnia a gdy sie wtedy zagrzal nie bylo objawow tzn lecacego dymu spod maski. Ciekawi mnie ta chlodnica pewnie cos jest do wymiany, autko zaczyna sie zagrzewac w korkach. Swieci sie ta kontrolka temperatury ale tak ledwo co ze ledwo widac i to nawet ponizej 80 stopni a dopiero gdy dochodzi okolo 100 stopni zapala sie juz ta czerwona. Plyny sa w dobrym stanie chlodniczy na poziomie srodkowym, hamulcowy niedawno wymieniany a oleju prawie wcale nie lyka. Dalej mnie ciekawi co z tymi kabelkami moze zobaczyles juz?

    Dzis wezwalem pana z adac i w 30 minut ogarnal sytuacje, chyba wina byla w ukladzie wydechowym nie wiem dokladnie bo mily pan mowil po niemiecku i to z jakims regionalnym akcentem. Wyjal spod silnika jakas metalowa uszczelke przeczyscil ja nalozyl jakiejs gumopodobnej substancji i autko juz nie kopci, z tego co zrozumialem to bylo nieszczelnie przy pierwszym elemencie wydechu wiec wszystkie spaliny jeszcze nie przetworzone lecialy pod maske, teraz niby obieg wydechowy dziala prwidlowo. Niestety zawory cykaja dalej, mysle ze to nie panewki gdyz auto zbytnio nie stracilo na mocy a czasami sie zapala zupelnie normalnie i nic nie klekocze, wychodzi na to ze sa to zawory lub ich popychacze.

    Teraz zastanawiam sie jeszcze nad tymi kabelkami, wydaje mi sie ze jeden jest od tylnich spryskiwaczy bo od jakiegos czasu tez przestaly dzialac, tylko gdzie go podlaczyc
    Ostatnio edytowane przez piotrekgliwice ; 20-05-2014 o 01:31

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Te kabelki (bynajmniej ten trzymany w ręku) nie są od pompki sprysków??
    A dwa pozostałe hmmm halogeny?
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Betonowy
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Mito / Fiat 500
    Postów
    375

    Domyślnie

    a w którym miejscu są te odłączone kabelki ??

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Postów
    17

    Domyślnie

    Kurcze moze byc bo ostatnio zauwazylem ze jak wlanczam awaryjne to sie swieci tylko prawa strona tak samo obok licznikow jest kierunek tylko w prawo zamiast obydwu tak samo jak i spryskiwacze z tylu nie dzialaja.

    A kabelki sa o tutaj:

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-2 copy.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	85.2 KB
ID:	132008  
    Ostatnio edytowane przez piotrekgliwice ; 20-05-2014 o 01:32

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Wtyczkę którą trzymasz w palcach na zdjęciu wyżej należy wpiąć w pompkę spryskiwacza,który jest zamontowany w zbiorniku płynu do szyb.

Podobne wątki

  1. [GTV] Gaz do dechy i zaczyna go zamulać.
    Utworzone przez zapal91 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 15:28
  2. 166 JTD zaczyna mi się dusić ??
    Utworzone przez dejvid27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 15:46
  3. Po rozgrzaniu silnik zaczyna klekotać
    Utworzone przez macccccc w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 09:49
  4. [166] wspomaganie kierownicy - coś się zaczyna krzaczyć
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 10:54
  5. Cos sie zaczyna dziac z silnikiem...
    Utworzone przez tom993 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 14:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory