Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: basen w aucie-woda pod przednią wycieraczką - prośba o radę

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Question basen w aucie-woda pod przednią wycieraczką - prośba o radę

    Witam, z uwagi na przyczyny losowe w czasie ostatnich obfitych deszczów musiałem garażować na powietrzu, auto przodem stało z górki dodatkowo było pochylone na stronę kierowcy różnica poziomów między prawą i lewą stroną samochodu jakieś 20-30 cm po całej nocy postoju rano przy wsiadaniu do auta było dość głośne plumps (spokojnie jakieś 5-10 litrów wody pod całą przednią wycieraczką i w niej). Auto przesuszyłem, zerwałem i wywaliłem wygłuszenie te wyglądające jak wełna mineralna. w celu znalezienia przecieku odtworzyłem warunki i zacząłem lać wodę wężem ogrodowym po dłuższych poszukiwaniach udało mi się znaleźć miejsce przecieku, połączenie z karoserią czarnej blachy do której są przykręcone pedały i przez która przechodzi kolumna kierownicza. Jednego czego jestem pewien to tego, że przecieka w dolnym jej punkcie ponieważ po przyłożeniu chusteczki najpierw zamoknął środek więc woda nie spływa gdzieś z wyższego miejsca, kanały drożne bo przy laniu, woda spływa bardzo szybko i do końca. Woda chyba spływa od niedawna albo od dawna w bardzo małych ilościach bo ruda co prawda się pojawiła, bąble są ale myślę, że blacha w porządku. W zeszłym roku w listopadzie robiłem remont podłogi i żadnych zawilgoceń nie zauważyłem. Dzisiaj nie udało mi się wejść pod samochód aby zobaczyć jak wygląda to połączenie tych blach od zewnątrz. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak można by było to i czym uszczelnić, bo jakoś nie widzi mi się rozbieranie połowy samochodu. Nie wiem czy te specyficzne ustawienie samochodu spowodowało to zalewisko czy tylko je nasiliło. wszelkie rady i pomysły mile widziane.



    I jeszcze jedno pytanie do Was specjalistów przy remoncie podłogi z uwagi na bardzo duże zniekształcenie blachy podłogi z dwoma otworami zaraz za przednimi kołami (nie wiem czemu mechanicy wybrali sobie te miejsca na ulubione do podnoszenia) postanowiłem je zaślepić aby wzmocnić to miejsce gdyby komuś znowu przyszła myśl aby tam podkładać. Czy poza względami technologicznymi czyli łączeniem blach, usztywnieniem tego miejsca, te otwory służą jeszcze do czegoś bo są w idealnym miejscu aby mogła do ich wnętrza chlapać woda i śnieg z kół w czasie jazdy


  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    To jest zasłona w grodzi przez którą, tak jak napisałeś, przechodzą wężyki hamulcowe, linki itd. itp. Łączy się z grodzią śrubami a łączenie jest zalane czarną masą, coś a'la silikon. Możliwe że przy składaniu auta nie uszczelniono tego dokładnie a sytuacja o której napisałeś ujawniła tą nieszczelność, IMO wystarczy objechać to silikonem RTV (najlepszy do takich rzeczy) i po sprawie, jedynym problemem jest dostęp do tego miejsca

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    a masz na myśli żeby tą zasłonę poluzować i objechać na nowo tym silikonem czy lepiej tego teraz nie ruszać i poczyścić tam gdzie przecieka, odtłuścić to i nałożyć ten silikon.

    jeszcze się zastanawiam jak wygląda to od strony komory silnika czy można tam jakoś dojść i tez to uszczelnić.

    jest jakaś różnica między tym w tubce
    http://allegro.pl/silicon-pro-seal-u...171578082.html
    a tym z wurtha
    http://allegro.pl/super-silikon-rtv-...257745205.html
    (tak sobie myślę że ten wurth jest pod ciśnieniem to może lepiej wszedłby we wszystkie zakamarki, lepiej by uszczelnił)
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Wit ; 20-05-2014 o 11:58

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam wurtha, używałem takiego pod ciśnieniem i jest o niebo lepszy od zwykłego w tubie do pistoletu. Co do dostępu to z obu stron jest lipa więc musisz się dokładnie przyjrzeć skąd będzie lepiej. I nie luzuj blachy bo dorobisz dodatkowe dziury w uszczelnieniu, zaklej po prostu dokładnie w miejscu gdzie cieknie.
    Oczyść też odpływ z podszybia - taka duża guma w okolicy zbiorniczka płynu hamulcowego w kierunku strony pasażera, ja się ją ściśnie to powinien wylecieć cały syf który tam siedzi.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    z tą rurą to jeszcze sprawdzę bo wydaje mi się że jest drożna bo przy wlaniu bardzo małej ilości od razu spływa, a jak lałem wężem to woda też nie zostawała.
    dzięki i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Woda w aucie
    Utworzone przez Piasek25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 20:12
  2. Woda w aucie !!!
    Utworzone przez saxon01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:21
  3. Woda w aucie
    Utworzone przez Alf87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 17:51
  4. [145] Problem z przednią wycieraczką
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 15:07
  5. [156] Woda w aucie i piski
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-04-2008, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory