Strona 10 z 21 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 203

Temat: Alfa Romeo 155 2.0 TS 16v 95r. - reanimacja

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Pianka kauczukowa - to dokładnie miałem na myśli. Bo poliuretanowa to tak jak napisałeś wciąga wodę, to taka np. gąbka do kąpieli.
    Mam nią zrobione u siebie, robiłem testy i nic nie przyjmuje.

  2. #92
    Użytkownik Świeżak Avatar kamil97
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    155 1.8 ts 97r. 164 3.0 V6 12v 96r 145 1.4 TS 16v 00r.
    Postów
    146

    Domyślnie

    A jak wygłusza? dobrze czy raczej tak marnie? jaką masz grubość tej pianki?

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Bez wygłuszenia drzwi ciężko coś powiedzieć bo przez nie wieje Jak skończę całość to ocenię w pełni ale jak dla mnie jest OK.

  4. #94
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Po pierwsze z klejeniem mat na drzwi uważaj , było już pare przypadków ze od słonecznego dnia i nagrzania sie blachy drzwi , mata sie roztopiła spłynęła , zawaliła kanaliki odpływowe i potem jak przyszła pora deszczowa woda darła do samochodu .

    po drugie , odnośnie Filca - filc jest nafaszerowany środkiem antygrzybicznym , i teraz tak jak mówicie , mam my warstwę nie przemakalna i mamy wilgoc to ta wilgoć gdzieś sie osadza , jakos , oryginalne tez piły i jakoś wszystko było ok a teraz stwarzacie nową teorię . Po drugie po to są te pieprzone otwory aby wode wywalać no chyba ze ktoś zrobił z Alfy Amifibie to a problem . po ostatnie , dywan nie jest przepuszczalny wiedz , niech mi ktoś wyjaśni który nie jedzie samochodem w rzekę czemu nie moze byc filcu ?
    Dasz cuda , Pianki , hu** muje cuda nie widy i tak jak woda sie to szybko nie wylezie.

    Zaraz dojdziemy do efekty aby podłoge w Alfie wylac betonem , albo raz na kwartał wybebeszać samochód i suszyć .
    Po drugie , jak nawalisz baranka od dołu to juz to wiele wygłuszy samochód , a 155 nie jest źle wygłuszona .
    Ale mozesz walic pianki cuda nie widy a uszczelki sobie oszczędź i niech huczy bo podłoga musi być na ziher

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Dziarek, filc po tylu latach naciąga, rozbierałeś kanciaka więc na pewno widziałeś Ja użyłem pianki bo jest wygodniejsza do klejenia i możesz zrobić dokładniej niż filcem. Co do odpływów - nie wiem jak u Ciebie ale u mnie były one zawalone seryjną matą więc ch...a dawały, tak jakby ich nie było.
    A propos uszczelek, próbował ktoś dobrać takie nowe u jakiegoś producenta? Myślałem nad tym i jestem ciekaw czy to jakiś standardowy profil czy jednak nie.

  6. #96
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    odnośnie usszczelek , sprawdzałęm tylko z tymi które są na allegro sprzedawane na metry niestety zaden profil nie jest taki jaki mamy w Alfie , jest podobny ale nie ma tej cienkiej okrągawej pełnej gumki która sprawia ze tapicera sie ładnie ujednolica .

  7. #97
    Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6
    Postów
    511

    Domyślnie

    A w aso juz ich nie można kupić ?

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziaru Zobacz post
    Po pierwsze z klejeniem mat na drzwi uważaj , było już pare przypadków ze od słonecznego dnia i nagrzania sie blachy drzwi , mata sie roztopiła spłynęła , zawaliła kanaliki odpływowe i potem jak przyszła pora deszczowa woda darła do samochodu .

    po drugie , odnośnie Filca - filc jest nafaszerowany środkiem antygrzybicznym , i teraz tak jak mówicie , mam my warstwę nie przemakalna i mamy wilgoc to ta wilgoć gdzieś sie osadza , jakos , oryginalne tez piły i jakoś wszystko było ok a teraz stwarzacie nową teorię . Po drugie po to są te pieprzone otwory aby wode wywalać no chyba ze ktoś zrobił z Alfy Amifibie to a problem . po ostatnie , dywan nie jest przepuszczalny wiedz , niech mi ktoś wyjaśni który nie jedzie samochodem w rzekę czemu nie moze byc filcu ?
    Dasz cuda , Pianki , hu** muje cuda nie widy i tak jak woda sie to szybko nie wylezie.
    Alfa wygłuszała setki aut i każda oszczędność się liczyła, dla przykładu orginalne wygłuszenie BMW E39 wlasnie na matach i filcu kontra wygluszenie matami alubutyl+ 10 mm pianki kauczukowej hałas w środku przy 150 km/h spadł o 3db przy wygłuszeniu drzwi spadł łącznie o 6db.

    Obecnie w rozsądnym pieniądzu niema lepszej metody jak alubutyl i pianka kauczukowa jak chce się dobrze wygłuszyć podłogę

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    No to jeśli znasz tak dokładne pomiary to rewelka, z tego co pamiętam 3dB jest zauważalną różnicą a 10dB jest odczuwalne jak 2x ciszej więc te 6 to doskonały wynik.

  10. #100
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    To trochę bardziej skomplikowane z tymi decybelami, ale gdyby rozpatrywać dwa głośniki pobierające tyle samo mocy, to ten dający te 6db więcej byłby dwa razy głośniejszy.
    Musze kamila namówić żeby mi pozwolił zdjąć forme pod suba do 155 póki jeszcze jej nie złożył

Podobne wątki

  1. [33] Alfa Romeo 33 1.7 ie 4x4 reanimacja - reaktywacja !!!
    Utworzone przez stabipl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 20-09-2018, 09:50
  2. reanimacja klimy
    Utworzone przez 1mmaattii w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory