Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [145] Piszczy piszczy piszczy - co to????

  1. #1
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie [145] Piszczy piszczy piszczy - co to????

    Witam!
    Piszczy mi coś w silniku, na początku tylko na zimnym silniku, teraz prawie cały czas, bez gazu ciszej, po dodaniu gazu, drze się jakby kota obdzierali, czasem przestanie, ale zmiana biegu i znowu - rozpęd i cichnie, potem hamulec i znowu się zaczyna i tak w kółko, a piszczy niesamowicie głośno. Co to moze byc?
    alfa 145 19.TD

  2. #2
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Łożyska alternatora.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    jest tam pare rzeczy z lozyskami...alternator,pompa wspomagania hamulca,rolka napinacza...musisz poszukac.chyba ze wolisz poczekac az sie wyjasni samo :shock:
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Na początku starałbym się wykluczyć najprostrze i najtańsze w naprawie (wymianie) elementy tj. paski napędzające, alternator, pompę wodną oraz pompę wspomagania. Dlatego przyjrzyj się paskom - czy są odpowiednio naciągnięte, czy nie są zużyte, czy widoczne są jeszcze napisy na nich. Jeśli paski są ddpowiednio naciagnięte i nie widać na nich zużycia jest jeszcze jedna możliwość - być może guma się zestarzała stała się bardziej twarda w związku z czym posiada mniejszy współczynnik tarcia i się ślizga po kole pasowym. Jeśli dasz rade ściągnij najpierw pasek napędzający pompę wspomagania kierownicy - uruchom silnik na moment i sprawdź czy nadal piszczy. Później zrób to samo z paskiem od pompy wodnej i alternatora. Jeśli nadmienione przeze mnie czynności nie pomogą postępuj zgodnie z tym co napisali Koledzy.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  5. #5
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie

    Osz kurde, toście mnie zmartwili. myslałem że to jakiś pasek klinowy czy coś takiego, a tu sie szykuje coś poważniejszego.
    Wie ktoś jaki jest koszt naprawy tych części?

    p.s. jak mocno przydusze gaz to pisknie ostro i przestaje.


    As, dzieki jutro przetestuje te paski - to śmierdzi mi własnie paskiem a nie łożyskami, taki typowy pisk gumy to jest, tak jakby po chwili wskakiwała na miejsce i cisza, a potem sie obsuwała.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    może jakaś rolka napinająca??
    Zaraziłem się wirusem alfa

  7. #7
    operatortokarki
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm moj problem jest identyczny z jedna roznica, dziejie sie tak gdy przy hamuje i wyredukuję bieg, poprostu spada napiecie jakby, mozna to zauwazyc na przygasnieciu swiatel(przez co juz 3 razy wymienialem zarowke h1) badz wentylatora z dmuchawy, jakby alternator byl za bardzo obciazany, bo gdy np zgasze na chwilke swiatlo badz wentylator to nie piszczy no smiech normalnie . Moj drugi problem to to ze zapalila mi sie kontrolka z tylnich przeciw mgielnych i nie chce gasnac jak i te przeciwmgielne he he to autko naprawde mnie zaskakuje,jak wszystko bylo ok to bylo ok a tu nagle he he :wink: co to moze byc?? moze ktos pomoze z gory thx

  8. #8
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem tak, że po nacisnięciu np hamulca ściemnialy mi sie światła na desce rodzielczej, na liczniku aż w koncu padł aku (nowy) - okazało się że bardzo słabe ładowanie. Naprawiłem - kabel był wytarty. Teraz ładowanie niby ok a przy nacisnięciu np hamulca deska nadal mi ciemnieje - ale moje piski z tym nie współgrają Zyją swoim życiem niezależnie czy sie sciemna swiatło czy nie. Chociaż jak hamuje czasami pisk się uaktywnia! Już nie wiem o co w tym chodzi:/

  9. #9
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie

    Problem rozwiązany Pasek alternatora i pasek pompy...narazie naciągnięte bo czekam aż przywiozą na wymianę!

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nie przesadziłeś z naciągiem pasków, bo możesz załatwić łożyska. Ustaliłeś, który konkretnie z pasków tak Ci "urozmaicał" jazdę
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Piszczy sprzęgło
    Utworzone przez Arbeldes w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 20:20
  2. [159] Coś piszczy
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 12:01
  3. Coś tam piszczy i piszczy w lewym kole.
    Utworzone przez pafcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 05:03
  4. piszczy jak jedzie.
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 14:02
  5. Co w alfie piszczy ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory