Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wymiana rozrządu a spadek mocy...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zahmitokersoken
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    NL
    Auto
    Honda Civic,Alfa 159 SW
    Postów
    65

    Domyślnie Wymiana rozrządu a spadek mocy...

    Witka pany...jak w temacie-jak i dla czego może wystąpić spadek mocy(nie było pomiarów)-aczkolwiek odczuwalny po wymianie rozrządu.W ogóle czy jest to prawdopodobne czy to tylko takie moje dziwne odczucie?Jakie są symptomy źle ustawionego rozrządu?A konsekwencje?Zwiększone spalanie,dymienie problem z rozruchem/nie zauważyłem...Jedyne co to jakiś dziwny bliżej nie określony stukot w okolicy wałka rozrządu...minimalnie słyszalny ale jednak.Jak można sprawdzić nieinwazyjnie prawidłowość ustawienia?Jakieś sugestie?A może ktoś miał podobnie?Walta śmiało z pomysłami..

  2. #2
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zahmitokersoken Zobacz post
    Witka pany...jak w temacie-jak i dla czego może wystąpić spadek mocy(nie było pomiarów)-aczkolwiek odczuwalny po wymianie rozrządu.W ogóle czy jest to prawdopodobne czy to tylko takie moje dziwne odczucie?Jakie są symptomy źle ustawionego rozrządu?A konsekwencje?Zwiększone spalanie,dymienie problem z rozruchem/nie zauważyłem...Jedyne co to jakiś dziwny bliżej nie określony stukot w okolicy wałka rozrządu...minimalnie słyszalny ale jednak.Jak można sprawdzić nieinwazyjnie prawidłowość ustawienia?Jakieś sugestie?A może ktoś miał podobnie?Walta śmiało z pomysłami..
    Gdzieś czytałem że ustawieniem rozrządu możemy trochę zwiększyć moc kosztem spalania lub zmniejszyć spalanie kosztem mocy... ustawienie na 0 to kompromis pomiędzy spalaniem a mocą... ale nie wiem jak to się po pierwsze tyczy Alfy a po drugie wyczytałem to też gdzieś na jakimś forum więc nie wiem czy to prawda
    Pozdro. Co do sprawdzenia to chyba można komputerem sprawdzić synchronizację ale nie wiem czy w Alfie... Także ktoś kto się lepiej zna niech mnie poprawi...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 1.9 16v 150km
    Postów
    80

    Domyślnie

    twoj stary pasek był napewno troszkę rozciągnięty i komputer miał wtedy inne ustawienia pomiędzy wałem a wałkami odłącz akumulator i pojeździj trochę dłużej podczas tej jazdy pedał gazu powinien być przez jakić czas ustawiony na stałą prędkość i na maksymalną i powinno być ok. chyba ze
    rzeczywiście jest żle ustawiony

    ---------- Post added at 08:19 ---------- Previous post was at 08:18 ----------

    aha zaponiałem najpierw go zresetuj odłącz aku na kilka chwil

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zahmitokersoken
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    NL
    Auto
    Honda Civic,Alfa 159 SW
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał buli668 Zobacz post
    twoj stary pasek był napewno troszkę rozciągnięty i komputer miał wtedy inne ustawienia pomiędzy wałem a wałkami odłącz akumulator i pojeździj trochę dłużej podczas tej jazdy pedał gazu powinien być przez jakić czas ustawiony na stałą prędkość i na maksymalną i powinno być ok. chyba ze
    rzeczywiście jest żle ustawiony

    ---------- Post added at 08:19 ---------- Previous post was at 08:18 ----------

    aha zaponiałem najpierw go zresetuj odłącz aku na kilka chwil
    Właśnie poczytałem trochę o resecie komputera ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.Jaka jest procedura przy tym silniku?Samo odpięcie akumulatora starczy czy jak?Może ktoś robił w jtdm-i może pomóc koledze?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    pojezdzij po resecie kompa i zobacz, jesli nadal bedzie nie tak to zgos sie tam gdzie robiles rozrzad z reklamacja - jak jest zle ustawiony to masz wrazenie jakby auto mialo z 20-30 koni mniej, mi raz zle ustawili w ASO w poprzednim aucie i musialem jechac na poprawe... Rozrzad musi byc ustawiony prawidlowo !

  6. #6
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał buli668 Zobacz post
    twoj stary pasek był napewno troszkę rozciągnięty i komputer miał wtedy inne ustawienia pomiędzy wałem a wałkami odłącz akumulator i pojeździj trochę dłużej podczas tej jazdy pedał gazu powinien być przez jakić czas ustawiony na stałą prędkość i na maksymalną i powinno być ok. chyba ze
    rzeczywiście jest żle ustawiony

    ---------- Post added at 08:19 ---------- Previous post was at 08:18 ----------

    aha zaponiałem najpierw go zresetuj odłącz aku na kilka chwil
    Chodzi tu o reset parametrów adaptacyjnych który można wykonać FES-em odłączenie i podłączenie aku na jakiś czas nie zresetuje parametrów adaptacyjnych tak mozna było jeszcze resetować starszy motronic np 2.10.4

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Jesli to jest pasek zebaty to wytłumaczcie mi jak rozciaganie paska moze miec wpływ na parametry otwarcia i zamknięcia zaworow.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zahmitokersoken
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    NL
    Auto
    Honda Civic,Alfa 159 SW
    Postów
    65

    Domyślnie

    Rozciągnięcie paska mało ma wpływ na to co się u mnie dzieje.Tu ewidentnie mechanik dał ciała.Jutro jadę do niego bo przecież nie będę bulił komuś innemu z poprawki.Z resztą jak to Szewi powiedział "rozrząd Musi być ustawiony prawidłowo".!
    No i po wizycie u pana mechanika okazało się że na napinaczu nie jest na znaku...teraz to nikomu nie wiara.
    Jutro będzie poprawka.
    Ostatnio edytowane przez zahmitokersoken ; 19-04-2012 o 17:23

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zahmitokersoken
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    NL
    Auto
    Honda Civic,Alfa 159 SW
    Postów
    65

    Domyślnie

    No i po sprawie.Rozrząd ustawiony prawidłowo i maszyna chodzi jak złoto.Wniosek nasuwa się sam-patrzeć na łapki bo potem tylko kłopoty.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał zahmitokersoken Zobacz post
    Rozciągnięcie paska mało ma wpływ na to co się u mnie dzieje.Tu ewidentnie mechanik dał ciała.Jutro jadę do niego bo przecież nie będę bulił komuś innemu z poprawki.Z resztą jak to Szewi powiedział "rozrząd Musi być ustawiony prawidłowo".!
    No i po wizycie u pana mechanika okazało się że na napinaczu nie jest na znaku...teraz to nikomu nie wiara.
    Jutro będzie poprawka.
    Opisz może dokładniej jak to sobie sprawdzić samemu można - co trzeba zdjąć jak wszystko ustawić(znaczniki) i gdzie patrzyć. Jeśli masz jakieś zdjęcia albo manual to wklej- chętnie bym to sprawdził u siebie, bo od czasu wymiany rozrządu w grudniu silnik bardziej klekocze i telepie. NIe wiem czy to też może być spowodowane przez złe ustawienie rozżądu, moc wydaje się OK, w każdym razie ani żadne STP do wtrysków nie pomagają, czyszczenie EGR, czujników ciśnienia, wymiana filtra, korekty i próba przelewowa są OK.

    Dodane póżniej:
    Pogrzebałem w eLearnie i z tego co widzę to jakieś żółte znaczniki na pasku mają się zgadzać ze znacznikami na kołach zębatych (nie piszą których/ilu, pewnie wszystkich 3?):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rozrzad1.jpg
Wyświetleń:	641
Rozmiar:	141.0 KB
ID:	53508
    Nie wiem jak się dobrać do kół bez rozbebeszania wszystkiego dookoła silnika. Ponadto nie wiem jak się w warunkach domowych dobrać do koła zębatego przy wale korbowym - czy to trzeba sprawdzić od spodu czy da się od góry?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-04-2012 o 17:44 Powód: dalsze informacje

Podobne wątki

  1. Spadek mocy 2.5 V6
    Utworzone przez Morbob w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 08:31
  2. spadek mocy
    Utworzone przez exodus21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 17:35
  3. [146] Spadek mocy i pobór oleju po remoncie rozrządu
    Utworzone przez mareczek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 12:02
  4. 1.9 JTD spadek mocy
    Utworzone przez M A R I O w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:17
  5. [146] Spadek mocy jtd
    Utworzone przez zhyperpl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 09:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory