Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: boxer - brak kompresji/sprezania w jednym z cylindrow - chodzi na 3

  1. #1
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie boxer - brak kompresji/sprezania w jednym z cylindrow - chodzi na 3

    Witam.

    Dzisiaj postanowilem zmierzyc sobie sprezanie i wyszlo nieciekawie... jeden z cylindrow - konkretnie drugi nie wykazuje oznak zycia. Po probie olejowej wskoczylo na 2,5.
    Zawor, pierscienie? I teraz sie zastanawiam, czy warto remontowac, czy szukac drugiego...
    Znacie kogos godnego polecenia w okolicach Opola badz Krakowa kto zna sie na tych bokserach i podjal by sie diagnozy / wyceny / naprawy ?
    Obecnie jezdzil jak sadze dosc dlugo na 3, i jezdzi dalej wiec skutkow ubocznych to nie ma... poza szarpaniem itd - poprzedni wlasciciel twierdzil ze to tylko poduszka silnika... albo sam nie wiedzial, albo dlatego sprzedawal, no niewazne - kupilem - trzeba zrobic bo sprzedawac nie zamierzam. Licze na jakas pomoc - jest to podobno 1.5 - zadnych oznaczen doszukac sie juz nie mozna (pewnie sie ukaza po rozebraniu)

    aparat cewka kopula kable swiece sprawdzone - wiec diagnoza pewna - silnik.
    Obecnie przyspieszylem mu zaplon zeby to jakos jezdzilo... i pozostale cylindry nadgonily ten jeden... jezdzi calkiem niezle.

  2. #2
    schab
    Gość

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem ( popartym złymi doświadczeniami ) - remont tego silnika ze względów finansowych będzie niekoniecznie uzasadniony . Dostęp do części nienajlepszy , wiedza większości mechaników - żadna. Odwrotnie do apetytu na kasę ...
    W jakich okolicach znajduje sie auto ?
    Pytam - bo mam w garażu 2 silniki : 1,3 i 1,5 . Oba pochodzą z jeżdżących do końca aut , które poszły na żyletki z powodu zgnitego nadwozia . Miałbym dla ciebie propozycję do przemyślenia . Mieszkam w okolicy Krakowa i albo ja, albo syn - móglibyśmy podjąć się przekładki któregoś z tych silników . Warunek jest taki , że pewien jesteś osprzętu na twoim silniku - bo kompletnego osprzętu do żadnego z tych silników nie mam .
    Pytanie dodatkowe - silnik zasilany gaźnikiem , czy wtryskiem ?
    O finansach możemy podyskutować poza forum .
    Ostatnio edytowane przez schab ; 31-05-2012 o 10:56

  3. #3
    j0hnny
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...urope_gti.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/inne...aplon_itp.html

    Okolice Opola. Jestem czesto w Krakowie (niekoniecznie tym autem, roznie)
    Z jakich aut masz te silniki, jakie lata? Jakies komputery, przeplywomierze etc?
    Bo to jest rocznik 80 lub 83 - zero komputeryzacji, gazniki podwojne webera/dellorto. Pojemnosc do konca nie znana - podejrzewam po mocy ze 1.5. Osprzetu nie jestem pewien, jak i malo czego w tej sztuce... ale mozna umowic sie spotkac i popatrzec czy cos sie uda. Jak potrzebujesz jakies zdjecia zeby porownac to moge zrobic. W ten weekend jestem w Krakowie ale mam raczej w planie jechac innym autem (bo jak odkrylem, ze chodzi na 3 to przyspieszylem mu zaplon podwyzszylem wolne i jezdze na niedalekich odcinkach, chociaz na trase sie nadaje, ale jest to powiedzmy sobie szczerze uciazliwe, glosne i mniej luksusowe auto jesli chodzi o komfort jazdy - dlatego wybieram inne)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Miałem to samo w swoim boxerze i się okazało że krzywki są starte i w sumie wbrew pozorom udało się za dosyć fajne pieniądze wyremontować go nie pamiętam dokładnie ale chyba do 1000 zł się zmieściłem (wałki, pierścienie, szklanki, uszczelki) ale za to później nawet oleju praktycznie pobierał , jak się uprzesz to części znajdziesz tylko trochę trzeba naszperać się

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    w Mogilanach koło Krakowa jest niezły spec od Alf. Stare alfy ma w paluszku. Mogę polecić a namiar na PW.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    j0hny, a w jakich ilościach bierze olej? Bardzo kopci z rury na niebiesko?

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    odświeżę troszkę temat, widzę że rozmawiacie na temat silników, typu Boxer na gaźnikach, akurat tak się składa że posiadam dwa takie silniki, z czego jeden niema wału korbowego, chcę poskładać z dwóch jeden i potrzebuję takowej części ponieważ ten który mam w jednym z silników się nie nadaje. Może macie jakieś części 1,5 105KM

  8. #8
    schab
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redziar Zobacz post
    odświeżę troszkę temat, widzę że rozmawiacie na temat silników, typu Boxer na gaźnikach, akurat tak się składa że posiadam dwa takie silniki, z czego jeden niema wału korbowego, chcę poskładać z dwóch jeden i potrzebuję takowej części ponieważ ten który mam w jednym z silników się nie nadaje. Może macie jakieś części 1,5 105KM
    Mam jedną taką część : cały kompletny silnik ...

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Zapraszam do nas www.flar-ital.pl damy rade
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Redżi, możesz jeszcze spytać użytkownika Bzdura_146

Podobne wątki

  1. [156] Brak kompresji V6
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 16:01
  2. Alfa 156. Brak światła drogowego w jednym reflektorze.
    Utworzone przez ArturK. w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 13:50
  3. [Giulietta] Wadliwa przystawka - brak kompresji na jednym z cylindrów / koszty
    Utworzone przez Kasieńka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 10:47
  4. [146] ciezko chodzi lewarek biegow boxer
    Utworzone przez erzet w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:30
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory