Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: [156] 2.4 JTD pali na popych, na postoju kręci a nie odpala

  1. #1
    piluim
    Gość

    Domyślnie [156] 2.4 JTD pali na popych, na postoju kręci a nie odpala

    Witam, Właśnie mi się rozkraczyła fura jak w temacie. Ma 176 tysięcy na zegarze serwisowana do spodu w AS w Deutschland. Zero wskazań na komputerze, kontrolki gasną po przekręceniu kluczyka jak zwykle, po zapłonie rozrusznik kręci ale silnikiem tylko rzuca a nie chce odpalić. Do poniedziałku mam czas aby zaglądnąć do AS na komputer. Czy macie jakiś pomysł co może być nie tak?
    Na forum znalazłem kilka propozycji np. :
    1. sterownik silnika ale objawy były nieco inne bo jednak po kilku razach odpalał,
    2. czujnik wałka - choć nie widziałem nic o objawach.

    Ja i moi znajomi stawiamy na pompkę wstępną paliwa?
    Jaka jest zamontowana w mojej alfie (listwowa czy elektryczna) i czy ktoś się orientuje czy to dobry traf?

    Może znacie też jakieś dobre miejsce do naprawy Alfy w okolicach Rzeszowa nie koniecznie AS Auto-Res bo słyszałem, że to partacze.

    Czekam na jakieś sugestie sznownych kolegów.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Wstępna pompka paliwa jest elektryczna, umieszczona w baku, można łatwo sprawdzić jej działanie bo po przekręceniu kluczyka powinno być ją po prostu słychać, takie lekkie buczenie z bagażnika. Najlepiej sprawdzić to we dwójkę, a tym paleniem na popych to bym uważał... :!: Dostęp do pompki jest prosty jeśli jest podobnie jak w 166 to wystarczy ściągnąć podłogę w bagażniku i obok foteli jest czarna pokrywa na kilku śrubach i pod nią się ona znajduje. Jak odkręcisz to będziesz wiedział co i jak :wink:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Sprawdz aku, czy ma dobre napiecie, to ze kreci nie znaczy ze z taka sila jak trzeba, moze rozrusznik siada. Nie odpalaj na popych bo rozrzad rozpierniczysz i nic z tego nie bedzie

  4. #4
    piluim
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1
    Nie odpalaj na popych bo rozrzad rozpierniczysz i nic z tego nie bedzie
    W ramach sprostwania odpaliłem na cholu bo nie miałem wiele do stracenia zamiast jechać w deszczu z parującymi szybami zaryzykowałem i się powiodło.
    A akumulator siekiera kręci jak złoto.

  5. #5
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piluim
    Cytat Napisał dance1
    Nie odpalaj na popych bo rozrzad rozpierniczysz i nic z tego nie bedzie
    W ramach sprostwania odpaliłem na cholu bo nie miałem wiele do stracenia zamiast jechać w deszczu z parującymi szybami zaryzykowałem i się powiodło.
    A akumulator siekiera kręci jak złoto.
    No to jak na holu to zmienia w ogole postać rzeczy, bo ja już się bałem ze na popych. ufff... :wink:

    Pi pierwsze skąd po odpaleniu auta na pych możesz wiedzieć czy akumlator jest dobry? Tzn jak wygląda w ogole odpalanie twojego auta. Kręci się cały czas czy zakreci pare razy i zdycha? Bo jak tak to zdecydowanie nie ma prądu.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: 2.4 JTD pali na popych, na postoju kręci a nie odpala

    podobne objawy generuje uszkodzony czujnik położenia wału korbowego
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    piluim
    Gość

    Domyślnie

    No to jak na holu to zmienia w ogole postać rzeczy, bo ja już się bałem ze na popych. ufff...

    Pi pierwsze skąd po odpaleniu auta na pych możesz wiedzieć czy akumlator jest dobry? Tzn jak wygląda w ogole odpalanie twojego auta. Kręci się cały czas czy zakreci pare razy i zdycha? Bo jak tak to zdecydowanie nie ma prądu.
    _________________
    Pozdrawiam
    Borys
    Jak napisałem kręci jak złoto, nic nie zdycha i nie przerywa, oczywiście nie kręcę jak wariat bo nie chcę zajechać rozrusznika.

  8. #8
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    piluim, stawiam na czujnik wału 99,9 procent examiner fiata nie pokaże błędu
    ale KTS boscha pokarze pozdrawiam

  9. #9
    piluim
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrix156
    KTS boscha pokarze pozdrawiam
    się okaże w poniedziałek, a tak apropos czy ktoś się okaże gdzie znajdę taki KTS bosha w okolicy Rzeszowa?

  10. #10
    piluim
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrix156
    stawiam na czujnik wału 99,9 procent examiner fiata nie pokaże błędu
    ale KTS boscha pokarze pozdrawiam
    Czy jeśli poszedł czujnik to samochód odpaliłby na zaciąg? (czyli na popych podczas holowania). Mechanik, z którym rozmawiałem w ASO stwierdził, że nie ma szans , tak samo jak stwierdził że nie ma szans odpalić na zaciąg jeśli padła pompka w zbiorniku. Jakoś mu nie ufam? czy mam rację?

Podobne wątki

  1. 2.4.jtd kręci a nie zapala lub długo kręci i pali
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 09:47
  2. 2.4 JTD 136hp po postoju w nocy nie pali z rana(-4)
    Utworzone przez misiu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 10:35
  3. [145] Kontrolka wtrysków: kręci, nie pali
    Utworzone przez Nikomaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 19:54
  4. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory