Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] Alfa skręca w prawo - zbieżność czy co innego?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie [156] Alfa skręca w prawo - zbieżność czy co innego?

    Witam,

    mam problem: alfa od pewnego czasu zaczęła skręcać w prawo przy jeździe na wprost Wydaje mi się, że stało się to po wymianie opon (na nowe), aczkolwiek mogło być to jeszcze wcześniej - wymieniane niedawno były oba przednie, górne wahacze (TRW). Auto miało robioną zbieżność po wymianie, a potem - ponownie - poprawioną. Pierwsza zbieżność na ustawieniach "alfa GTA 2003-2005", a potem Sport Kit 1997 - 2005 (drugie zdjęcie).

    Kierownica jakby przechyla się w prawo samoczynnie. Do tego, jak jechałem autostradą, od jakiś 120 km/h trzęsło kierownicą. Po drugiej poprawce zbieżności, zamieniono także koła, ale niestety nie miałem okazji sprawdzić czy trzęsie dalej czy nie. Ściąga jednak dalej...

    Nie wydaje mi się, aby była to wina opon (nowe, a wierzę, że je dobrze wyważono..). Wahacze górne zmienione, dolne - z tego co mi powiedziano, są ok. Gdzie może leżeć problem? Załączam rysunki zbieżności i kątów - mechanik mówił, że ok (różnice w wybraniu ustawień). Czy mogłyby to być tarcze hamulcowe i klocki - jak wyjeżdzam z garażu słychać ich tarcie o siebie. Może coś w układzie kierowniczym?

    Ach, a może lekkie skrzypienie przy skręcaniu kierownicą (np. przy parkowaniu) - to może być coś?

    Wiem, że pewno nie dojdę tu do źródła, ale wszelkie sugestie mile widziane - będę wiedział, w którym kierunku iść
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan_Doc0004-alfa zbieznosc1-sport kit.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	45.1 KB
ID:	96555Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan_Doc0004-alfa zbieznosc2.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	45.5 KB
ID:	96554 - pierwszy to ustawienia GTA, drugi to Sport Kit (wg mnie niewłaściwy, ale mechanik próbował innej opcji)

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świętokrzyskie, Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Obstawiam winę opon, nawet jeśli masz skopana zbieżność to nie będzie ci trzęsło kierownica przy wyższych prędkościach. Jedz na wulkanizacje powiedz ze są drgania przy wyższych prędkościach

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Morbob
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Wrocław
    Auto
    GT 3.2 V6 2004
    Postów
    552

    Domyślnie

    Ja obstawiam, że Ci którąś z przednich felg źle wyważyli przy zmienianiu, albo jest krzywa.. Ja tak miałem na felgach zimowych (przednie były bardzo krzywe) i kierownica sama co obrót felgi się przekręcała trochę. Trzepało też przy wyższych prędkościach. Typowe objawy krzywych lub źle wyważonych felg.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Pierwsze, co bym sprawdził, to felgi... Jeśli ok, to sprawdź ciśnienie w oponach, czy masz w obu równo Bo jeśli przed wymianą opona na nowe było ok, to możliwe, że to opona są winowajcą, albo ciśnienie w nich ; )

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    No dobra, byłem ponownie w warsztacie - jeszcze raz zbieżność, koła podobno były wyważane - choć drugi raz tego nie robiliśmy. Za to okazało się, że przy mocniejszym skręcie kierownicy (np. przy parkowaniu) słychać pewien rodzaj skrzypienia, wjechaliśmy na podnośnik i okazało się, że jest luz na maglownicy (kilka mm nawet). Diagnoza - z dużą dozą prawdopodobieństwa to przez nią skręca w prawo. Diagnozę może popierać fakt, że alfa najbardziej skręca w prawo gdy dodaje się gazu, tak, że kierownica nieco w prawo się przechyla.

    Mam więc dwa pytania: czy rzeczywiście to może być przyczyna?
    Drugie - maglownica z GTA jest taka sama jak w innych? Ktoś zna jakiś dobry warsztat w Wawie?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Maglownica w GTA ma krotsze przelozenie wiec jest inna, zostaje wiec regeneracja jesli faktycznie jest tak zajechana w co osobiscie watpie ;/
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. Zbieżność Alfa 166
    Utworzone przez h0se166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-07-2019, 06:11
  2. [146] Kierownica skręca w prawo po ruszeniu
    Utworzone przez cypis24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 20:14
  3. [146] Sciąganie w prawo przez nowe opony,nie trzyma zbieznosci,sciaga w prawo.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 15:21
  4. [145] Alfa ściąga na prawo
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 14:45
  5. Zbieżność przed FL a zbieżność po FL
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory