Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Diagnostyka (Gdynia)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    147
    Postów
    12

    Domyślnie Diagnostyka (Gdynia)

    Cześć, mianowicie mam taki mały problem że w mojej 147 przebieg miga, no i mam zapaloną ciągle kontrolkę od poduszek (podobno wystarczy wywalić błąd), zatem chcę do zdiagnozować poprzez FiatEcuScan, no i napotkałem mały problem, zatem kieruje do was pytanko.
    Mam kabel z poprzedniego samochodu (audi a3 z 1998roku), czy taki kabelek zadziała mi do FiatEcuScan ? Czytałem na forum, że ludzie jakoś dali radę się z tym podłączyc, jednakże mi sie jeszcze to nie udało.

    No i kolejne pytanko czy jest ktoś chętny i bardziej znający się ode mnie na diagnostyce w terenie trójmiasta który poświeciłby mojej alfie kilka minut ?

    pozdrawiam,
    grzesiek

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tak na szybko - zagadaj do kolegi szerszeń ( Gdańsk)








  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Kontrolka od poduszek zapewne spowodowana rozpięciem wtyczki pod fotelem.
    Przebieg miga, bo gdzieś jest słaby styk na elektryce.
    VAGi chyba też z OBDII korzystają, więc powinno się podłączyć. Inna sprawa, że nie wszystko będziesz mógł zdiagnozować, jeśli nie masz przełączników na kablu (Airbag/KKL, itd).

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    147
    Postów
    12

    Domyślnie

    Wtyczki pod fotelami sprawdzałem, są podłączone, spięte dobrze (jeszcze dla pewności poprawiałem). Podobno dopóki błędu się nie wykasuje będzie kontrolka się palić, no i na kablu nie mam przełączników żadnych, spróbuję skontaktować się z Szerszeniem
    dzięki za pomoc

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    A nie masz kluczykiem wyłączonej poduszki pasażera (po otwarciu drzwi od strony pasażera "w desce rozdzielczej")? U mnie po wpięciu kabelków kontrolka znika bez konieczności kasowania błędów.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    147
    Postów
    12

    Domyślnie

    akurat poduszki pasażera to było to co sprawdziłem na samym początku, więc jeszcze jakieś pomysły ?

    no i mam jeszcze dodatkowy problem, ogólnie zauważyłem, że lampy trochę mi się 'pocą', więc jest to pewnie przyczyną źle działającego silniczka regulacji poziomu świateł. Kiedy włączę światła mijania silniczek włącza się i chodzi chodzi chodzi, może nawet chodzić z 10minut, oczywiscie jest to straszne buczenie, jednakże czasami się one wyłączy.
    Domyślam się że a ? dobrze by było rozebrać ten silniczek, tylko teraz takie pytanko jak to zrobić czy jest konieczność wyjmowania lampy, co za tym idzie zderzak?

    dzięki z góry

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    To buczenie silniczka pokazuje tylko, że silniczek dokonał swojego żywota. Niestety jest on w takim miejscu, że zbiera się tam woda i kondensatory się wilgocą. Radzę szukać silniczka po numerze części (pasują nawet z iveco), a nie po marce to możesz sporo na nim zaoszczędzić.
    Sam silniczek możesz teoretycznie wykręcić bez demontażu reflektora, lecz dostęp jest bardzo ograniczony (2xśrubki na krzyżak).

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    147
    Postów
    12

    Domyślnie

    ok dzięki, spróbuje w wolnej chwili sprawdzić co dokładnie z tym silniczkiem,
    ogólnie odezwałem się do szerszenia, ale jednak oferuje on pomoc odpłatną, miałem nadzieję, że da rade za symboliczne piwko zatem wniosek krótki, kabel już zamówiłem i muszę stać się specjalistą od diagnostyki, jakby ktoś z trójmiasta potrzebował podłączyć się to zapraszam od przyszłego tygodnia

Podobne wątki

  1. AR159 Gdynia
    Utworzone przez 0zek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 23:06
  2. WItam tu Aga z Gdynia
    Utworzone przez aga w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 22:09
  3. GT 1.9 jtdm GDYNIA
    Utworzone przez m4rk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 11:16
  4. Alfa gt gdynia !
    Utworzone przez liwiusz2 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 14:29
  5. 147 1,9jtd gdynia
    Utworzone przez Carlos-1979 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory