Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 113

Temat: Montaż uniwersalnego sterownika centralnego zamka

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    tak, w byłej 147 żony
    no to super w takim razie śliczne dzięki za info !

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Ja miałem podobny problem. Zamontowałem jednak sterownik wraz z dobrej jakości pilotem zostawiając oryginalny kluczyk. A to dlatego, że ten klucz to chiński badziew i nie posłuży Ci długo. Montując za tę cenę cały zestaw masz gwarancję, że na początek padnie Ci mechanizm klucza, czyli ten zawias, w którym grot skręca i chowa się wewnątrz. To nie to samo co oryginalne fabryczne klucze scyzoryki.

    A popatrz na aukcje tego gościa - to są uniwersalne kluczyki z naklejką tylko loga Alfa.
    Wiesz co, no ja też zwracam uwagę na detale dlatego od września męczyłem temat oryginalnego pilota - to moim zdaniem jedyne estetyczne rozwiązanie. Wiem, że te scyzoryki które wrzuciłem nie wyglądają pro (o czym już z resztą wspomniałem), ale szczerze mówiąc wolę to niż widok oryginalnego scyzoryka z przypiętym pilotem Aha, wiem, że to są uniwersalne kluczyki, po prostu wrzuciłem aukcję z logiem AR które i tak bym pierwsze co wyrzucił i wkleił porządne emblematy które sprzedaje na allegro nasz forumowicz
    Też jestem uprzedzony do uniwersalnych scyzoryków, bo pamiętam jak dobrych kilka lat temu kumple na potęgę montowali do swoich golfów III podróbki scyzoryków z passatów za 50zł z centralką i to było dziadostwo, ale nie każdy podrobiony scyzoryk to taka tragedia... ja u siebie miałem mocno zmęczony scyzoryk oryginalny, zamówiłem zamiennik który delikatnie mówiąc nie grzeszy jakością. Używam go już na prawdę długo, jest bardzo często używany, od pewnego czasu otwieram im manualnie drzwi co też mu nie pomaga - do tego mam dziwny nawyk, że kiedy tylko wyjdę z domu i mam klucze w ręce to ciągle otwieram i zamykam ten scyzoryk, taka głupia podświadoma zabawa jakoś działa, luzów zero, jest ok wiadomo, przed kupnem zestawu będę chciał pomacać ten uniwersalny, ale myślę, że nie będzie tak źle... tym bardziej, że nowy kosztuje 25zł - nawet jakby co pól roku nadawał się do kosza to

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Dobra my tu gadu gadu a samo się nie zamontuje.
    Coś sprawdzonego ?
    Mam auto rozebrane to chętnie sam bym coś takiego zakupił bo niestety ale ori kluczyki nie rozmawiają ze mną juz od roku.
    Co potrzebuje ?
    otwieranie/zamykanie/otwieranie bagaznika/domykanie i otwieranie szyb/ mryganie kierunkami - czyli full serwis.
    nie potrzebuje alarmu, syren i innych dupereli.
    Do każdego przewodu mogę teraz dojść w kilka sekund - więc z montażem nie ma problemu - potrzebuje tylko coś co na pewno w alfie działa. Cena - wiadomo jak najniższa. Kluczyki - koniecznie scyzoryki - nie mam ochoty nic dopinać, a VWgenowsko wyglądający kawałek plastiku nie będzie mi przeszkadzał.
    147 powodów do zadowolenia

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    jaki zestaw to podałem na poprzedniej stronie montaż - nikt nie napisał wprost do którego kabelka się podpiąć, ale sprawdzałem w eLearn i jeśli bardzo dokładnie się go przestudiuje to wszystko powinno być jasne (póki co przeglądałem tak na szybko). Ja za swój centralny biorę się w przyszłym miesiącu. Skoro i ja i Ty jesteśmy na jednym etapie to przydałoby się zrobić jakąś porządną instrukcję z podaniem który kabelek do czego podpiąć tak aby ktoś nie miał takiego problemu jak my. Szkoda, że nikt wcześniej na to nie wpadł

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Tylko z tego co widzę, to ten moduł nie obsłuży mi otwierania zamykania szyb.
    147 powodów do zadowolenia

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    no, moduł szyb masz w drzwiach - tworzy całość razem z klawiszami do sterowania szybami

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    stig.pl ma w swojej ofercie centralke już z szybami.
    Nie ukrywam, że akurat na tym dość mocno mi zależy, bo jest to super przydatna rzecz i tylko w sumie brak jej składnia mnie do założenia nowej centralki.
    147 powodów do zadowolenia

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    A powiedz mi czy jak założe taki sterownik to mi też szyby będą sie domykały czy nie ??

    Org kluczyk jak mi działał to nie domykał.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    ja z tego co pamiętam to aby w serii szyby się domykały to trzeba jakiś kondensator wlutować, coś na kompie pozmieniać itp. - więc nie takie hop siup, chyba że uniwersalny sterownik to obchodzi jakoś (w sumie powinien)

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    aha tak z ciekawości pytam, nie zależy mi aż tak na tym

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    w oryginale mi to działało - nic nie musiałem przylutowywać, więc nie wiem skąd takie info.
    Tutaj w przypadku osobnej centralki - jest to dodatkowy zespół przekaźników podłączany osobno - niezależnie od tego co było do tej pory.
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. Montaż uniwersalnego sterownika zamka centralnego
    Utworzone przez trojan6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 12:42
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 12:41
  3. Montaż sterownika zamka centralnego
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory