Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Motor Control System Failure 1.6 TS

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120KM, 2001
    Postów
    13

    Domyślnie Motor Control System Failure 1.6 TS

    Witam,
    wiem, że jest wiele wątków związanych z moim problemem, ale objawy tego błędu są różne dlatego postanowiłem założyć nowy wątek.
    Sytuacja u mnie wygląda tak:

    jechałem sobie bezproblemowo i zatrzymałem się przy sklepie, zgasiłem samochód i poszedłem, wszystko było okej, lecz gdy wróciłem ze sklepu i spróbowałem odpalić samochód to odmówił on posłuszeństwa, po prodstu kręcił ale nie odpalał, nic niepokojącego na liczniku się nie działo, próbowałem kilka razy i nic, szukałem jakichś przycisków od odcinania zapłonu, włączałem i wyłączałem alarm ale to nic nie dało.... siedziałem na parkingu z godzine, już łatwiłem holowanie, ale spróbowałem odpalić jeszcze raz, po przekręceniu kluczyka i podczas kręcenia silnika (przekręciłem i od razu odpalałem) wyskoczył błąd "ASR system failure" potem zaraz po nim "ABS system failure" i po nim "Motor control system failure" , auto nie odpaliło, za minute spróbowałem ostatni raz odpalić ii udało się... auto zapaliło, a na liczniku świeci się kontrolka od błędu silnika i co chwile wyskakuje "Motor control system failure"... teraz auto odpala i jeździ bez problemu lecz błąd nie znikł i moje pytanie brzmi czy ktoś miał coś takiego i wie z czym może się to wiązać... moją alfe mam od 3 miesięcy i to pierwszy jej kaprys, którym się troche przejąłem

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Musisz podpiac do kompa i zobaczyc bledy zapisane w silniku, tak nikt nie wywrozy Ci z fustow, to raz. Dwa, bledy typu asr, abs pojawiaja sie, gdy np. masz slaby aku, krotka przerwa w dostawie pradu i juz wywala bledy.

    @@Edit
    Jak nie masz kabla, a nie chce Ci sie z tym cudowac, to podaj skad jestes, albo poszukaj kogos z okolicy, kto ma kabel, a na pewno Ci ktos pomoze.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 30-03-2014 o 18:07

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pietek
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Katowice / Lubin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1999 1.6 TS 120KM Alfa Romeo 156 2002 2.0 JTS 166KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Dokladnie odepnij akumulator na chwile niech się komputer wyresetuje, podładuj akumulator jak trzeba i podepnij spowrotem.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120KM, 2001
    Postów
    13

    Domyślnie

    dzięki wielkie za rady, odpiąłem aku na całą noc, potem trochę podładowałem i podpiąłem, błędu nie ma, wszystko jest jak dawniej.... nie wiem skąd to się wzięło, czy mimo wszystko coś nie gra czy nie, ale na chwile obecną wzystko jest okej, jeszcze raz dziękuję

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pietek
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Katowice / Lubin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1999 1.6 TS 120KM Alfa Romeo 156 2002 2.0 JTS 166KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Jeżeli blad się powtorzy w najblizzym czasie trzeba będzie go sprawdzić na komputerze. Te typy tak już maja z tymi bledami.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj że usterki nie naprawiłeś, więc pewnie za jakiś czas będziesz miał znowu tak samo i wtedy pytanie czy np akumulator to przetrwa. Może być to padający akumulator, problemy z ładowaniem, sonda lambda, świece, przewody, cewka, a tak naprawdę wszystko. Dowiesz sie dopiero gdy podłączysz pod kompa, przy okazji będziesz też wiedział czy musisz na coś już składać.
    Ostatnio edytowane przez Marco21 ; 31-03-2014 o 20:08

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120KM, 2001
    Postów
    13

    Domyślnie

    wole nie czekać aż znów się to powtórzy, bo może się to stać w złym momencie a troche czasu trzeba, żeby się "samo naprawiło" (wnioskuję po wczorajszym dniu), tak więc będe chciał to sprawdzić, tylko teraz pytanie, jeśli błędu już nie pokazuje to podpięcie się pod komputer w czymś pomoże? Pokaże ten wcześniejszy błąd i będzie się dało sprawdzić co jest nie tak? Druga sprawa: jestem zielony w mechanice samochodowej i tu moje pytanie, czy kupując kabel dam rade sam wywnioskować z odczytu co jest nie tak, czy lepiej jechac na komputer do mechanika? Wiadomo, że jednorazowo lepiej do mechanika, ale pytam ogólnie, bo inwestycja w kabel może okazać się przydatna nie jeden raz... i jesczze jedno.. czy kupując taki kabel http://allegro.pl/kabel-diagnostyczn...108302667.html wystarczy, aby się podłączyć pod kompa czy potrzebne jest jeszcze jakieś oprogramowanie? Sorry za tyle pytań ale tak jak wspominałem- nie znam się na tym i liczę na Waszą pomoc

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Kabel Ci sie przyda dozytownio, sam dasz rade wszystko ogarniac, skad jestes ?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - czujnik połozenia i obrotów wału korbowego jest podejrzany.
    - w ECu powinien być zapisany nie aktywny bład od tego czujnika.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120KM, 2001
    Postów
    13

    Domyślnie

    ok dzięki, ja jestem z okolic Olkusza - 40 km od Krakowa, powiedzcie mi tylko czy sam ten kabel, do którego link wstawiłem wyżej wystarczy do diagnozy czy potrzebne jest jeszcze jakieś oprogramowanie na kompa? Jeśli tak (a przypuszczam że tak) to skąd go zdobyć i jakie to koszty?

Podobne wątki

  1. Control Motor System Failure
    Utworzone przez alfa147maniac w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 08:05
  2. [156]Motor Control System Failure
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 09:00
  3. Motor control system failure
    Utworzone przez Beautymania w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 13:57
  4. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  5. [147] Motor system control failure
    Utworzone przez bartek_gw w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory