Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa nie odpala, pompa padnięta?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    21

    Domyślnie Alfa nie odpala, pompa padnięta?

    Witam.
    Mój problem zaczął się jakiś tydzień temu: na Shellu zatankowałem prawie pół baku paliwa.
    Po wyjechaniu ze stacji jakieś 500 metrów dalej samochód zgasł podczas jazdy. Następnie odpalił normalnie i ruszyłem ze świateł.
    Podczas przyspieszania poczułem, że nie podaje paliwa i Alfa zgasła i wiadomo wspomaganie padło itd.
    Na szczęście blisko była stacja i dojechałem do niej na luzie.
    Później próby odpalenia niestety zakończyły się niepowodzeniem, dopiero po jakichś 5 próbach odpalił i zjechałem w bezpieczne miejsce.
    Po krótkim postoju stwierdziliśmy że pewnie do filtra dostał się jakiś syf (przed tankowaniem była rezerwa) , woda i paliwo na stacji było jakieś trefne. Następnie pochodził chwile na jałowym i wydawało mi się że już przepalił te syfy, do tankowałem jeszcze 10 litrów Vervy i ruszyłem w podróż. 150 km w jedną stronę minęło bez problemów i następnego dnia również nie było żadnych problemów.

    2 dni autko chodziło dobrze i nagle po przejechaniu 100 m od domu autko zgasło tak jw i zapaliła się kontrolka silnika i Alfa nie odpalała.
    Szybko podpiąłem ją do kompa i wyszedł mi bład P0191 - Czujnik wysokiego ciśnienia paliwa. Skasowałem błąd i autko odpaliło i pojeździłem przez 2 dni bez problemów.

    Wczoraj jednak pod domem autko nie odpaliło za 1 razem, jednak po 2,3 próbach odpalił i ruszyłem w podróż (miałem ze sobą kabel na wszelki wypadek).
    2 km od domu przy prędkości ok. 80km/h autko zgasło i wyskoczyła kontrolka silnika.
    Udało mi się zjechać na pobocze i przez dobre 30 minut nie uruchomiłem Alfy (kontrolka silnika nie świeciła się), usunąłem błąd i niestety nie odpalił. Odchowaliśmy Alfe i zaczęliśmy przy niej grzebać.
    Doszliśmy do tego, że nie dochodzi paliwo do filtra (paliwa jest ćwierć baku), a następnie sprawdziliśmy pompę, której nie było słychać.
    Odpięliśmy 2 wężyki i przy rozruchu nie było w nich w ogóle paliwa.
    Sprawdziliśmy i dochodzi napięcie do kabla, czyli podejrzewamy że to pompa padła.
    No i pytanie czy to na pewno pompa? Czy może to czujnik ciśnienia paliwa czy jeszcze coś innego.
    Bezpieczniki sprawne, nie sprawdziliśmy do końca przekaźników,ale skoro jest tam napięcie to chyba nie w tym problem.
    Czy podpięcie pompy na krótko od akumulatora pokaże nam czy pompa chodzi?
    Proszę o pomoc, bo nie wiem czy zamawiać już pompę czy to coś innego.
    Z góry dzięki za pomoc (i za samo przeczytanie tych wypocin), pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Problem rozwiązany, okazało się, że to przekaźnik... Taka głupota a tyle strachu i problemów.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Ale może napisz jaki przekaźnik. Dla potomnych

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ten zaznaczony w kółku. Na schemacie bezpieczników jest jako znaczek silnika, więc z początku myślałem, że nie ma przekaźnika odpowiedzialnego za pompę paliwa.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.png
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	371.0 KB
ID:	133650  

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    Stelvio - już niedługo
    Postów
    2

    Domyślnie

    Odgrzewam dla potomnych, bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji, który przekaźnik jest do pompy paliwa.

    Na zdjęciu jest przekaźnik od wtryskiwaczy (albo pompki). Przekaźnik pompy paliwa to jest ten obok w czarnej obudowie - oznaczenie T10.
    Sprawdziłem dziś organoleptycznie wypompowując paliwo z baku. Po zwarciu na krótko T09 słychać było tylko piszczenie pompki i z wężyka wylewało się pół kieliszka paliwa. Po zwarciu T10 dopiero pracuje pompa główna w baku.

Podobne wątki

  1. Padnięta pompa ABS?
    Utworzone przez pkogut w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2018, 22:02
  2. [146] Nie odpala, pompa paliwa?
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:44
  3. [33] pompa paliwa się nie załącza, alfa kręci ale nie odpala 1.7 IE
    Utworzone przez AR_156 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 21:09
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 17:05
  5. Padnięta pompa paliwa
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 09:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory