Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: TS pracuje prawidłowo tylko gdy auto stoi przodem do góry

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Donik
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Okolice Kielc [TKI]
    Auto
    ALFA 156 1.8 TS 140 KM 03' Grigio Africa
    Postów
    38

    Domyślnie TS pracuje prawidłowo tylko gdy auto stoi przodem do góry

    Witam.

    Problem dotyczy 147mki z silnikiem 1,6 TS 120KM.

    Mianowicie. Praca silnika pozostawia dużo do życzenia. Wiem jak zdiagnozować popsuty wariator lub nie wiem do końca ale temat wygląda w ten sposób.

    Po odpaleniu na zimnym silniku raz na ruski rok słychać klekotanie wariatora przez około 2sek. Z tego co wyczytałem na forum to jeżeli klekot jest krótki to nie ma czym się przejmować lecz po nagrzaniu silnika alfa delikatnie klekocze. Nie tak jak przez te dwie sekundy po uruchomieniu silnika lecz klekocze. Zjawisko pojawia się dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika. Co więcej zjawisko to zanika jeżeli alfa stoi przodem do góry czyt. przednimi kołami na krawężniku czy delikatnej górce oraz gdy silnik dostanie za przeproszeniem mocno w dupę.

    Co do samego oleju to staram się go wymieniać co 7-10 tyś. km. Alfa oleju wgl nie bierze co też mnie dziwi bo niby powinna a stan oleju staram się trzymać w okolicach maksimum tak jak też pisał ktoś tutaj na forum.

    Powiedzcie mi w czym rzecz ? Auto jeździ bardzo dobrze. Przyśpiesza, silnik jest elastyczny, pali od strzała.

    Może to jednak ten wariator ?

    Alfę kupiłem od znajomego który ok. 50 tyś. km. temu wymieniał rozrząd wraz z pompą i wariatorem. Może już czas na powtórkę z rozrywki ?

    Z góry dzięki za wskazówki.

    Pozdrawiam.

    EDIT :// silnik pracował w miarę dobrze przez około 5 tyś. km. od wymiany oleju.
    Ostatnio edytowane przez Donik ; 25-06-2014 o 18:07

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    zlasu
    Auto
    Lancia Delta
    Postów
    89

    Domyślnie

    A jakim olejem jest zalany teraz silnik? Po 50kkm to rozrząd tak czy tak musisz już przygotowywać do zmiany.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Donik
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Okolice Kielc [TKI]
    Auto
    ALFA 156 1.8 TS 140 KM 03' Grigio Africa
    Postów
    38

    Domyślnie

    Mobil 10w40.
    Ciekawostka. Dalem dzis jej ostro po dupie i jest piękna praca silnika.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Mała sprawa.. przeczytałem cały ten wywód na górze.. ale nigdzie nie widzę co dokładnie Ci nie pasuje w pracy tego silnika?

    Co do rozrządu jeśli był zmieniany 50 tyś km to ja bym już zmienił dla spokoju..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Zobacz, czy nie masz wody w tlumiku u mnie nie chcial odpalac i strasznie sie dusil jak byl "maska w dol", nawet kiedys tu opisywalem ten problem i dawalem czysto schematyczne rysunki jak i kiedy dziala... Okazalo sie, ze bylo w 3 i troche wody w tłumiku i go dusilo, a gdy byl wyzej to po prostu woda sie odlewala na bok i mial ten przedmuch... W efekcie rozwieratalem wszedzie tlumik, splynelo w 3 i troche wody, ale od tamtej pory, spokoj.

    Ale tez nie wiem czy o to chodzi, bo tak serio nie napisales do konca co Ci nie pasuje w tej pracy.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 25-06-2014 o 21:47

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Donik
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Okolice Kielc [TKI]
    Auto
    ALFA 156 1.8 TS 140 KM 03' Grigio Africa
    Postów
    38

    Domyślnie

    Co mi nie pasuje Mistrzu ? Zwyczajnie silnik pracuje raz prawidłowo a raz podchodzi pod diesla. Na zimnym chodzi pięknie. Gdy złapie temperaturę roboczą klekocze jednak po ostrym przecisgnieciu na biegach wszystko wraca do normy bądź ewentualnie jak stane pod wzniesieniem silnik znów pracuje cicho i nie klekocze.
    Pytam bo temat mnie martwi. Jestem zwolennikiem spokojnej jazdy i nie wkrecam belli mocno bo serce mj pęka a po spokojnej jeździe właśnie silnik klekocze.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Spróbowałbym zmienić olej.
    Wygląda jakby na ciepłym był za rzadki.
    10W60 nie traci lepkości w wyższych temperaturach i jest lepszy jakościowo od 10W40.
    Moja Bella

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    No to jak slychac klekotnie jak od diesla to wariator, co z tego, ze znajomy wymienial skoro mogl sobie przejechac troche bez oleju, albo odpalal samochod i od razu pelna w gaznik i go szlag trafil. Zreszta za 10tys i tak rozrzad masz do wymiany, to wymien wszystko za jednym zamachem + dostaniesz gwarancje 2lata na wariator i po sprawie.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 26-06-2014 o 07:58

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Donik
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Okolice Kielc [TKI]
    Auto
    ALFA 156 1.8 TS 140 KM 03' Grigio Africa
    Postów
    38

    Domyślnie

    Tylko czy wariator przestaje klekotac po mocnym przegonieniu silnika na obrotach?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    U mnie tak bylo, klekotal z poczatku, potem dalem w gaznik i spokoj przez kilka km, potem np. zakupy, wracam i to samo.

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpalaniem gdy auto stoi w garażu w temperaturze 7-14 stopni
    Utworzone przez mrlaku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 10:56
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 08:38
  3. Komputer pokazuje ikone oleju jak auto stoi na górce.
    Utworzone przez paw84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 19:06
  4. elektrowentylator pracuje tylko na 2 gim biegu
    Utworzone przez gardinia w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 19:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory