Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Wymiana gum stabilizatora Alfa 147 JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie Wymiana gum stabilizatora Alfa 147 JTD

    Cześć.

    Ostatnio wymieniałem (jak co roku) wahacze przednie .... miałem problem z łącznikiem stabilizatora i musiałem lekko podlewarować stabilizator aby go przykręcić do łącznika. Wydaje mi się, ze musiałem przy tym lekko naderwać jedną z gum stabilizatora. Tak czy siak nie pozbyłem się stukania zawieszenia...

    Mam trochę doświadczenia w wymianie wahaczy i ogólnie w budowie przedniego zawieszenia ale stabilizator jest dla mnie czarną dziurą. Czy ktoś mógłby naprowadzić mnie jak zacząć ten temat. Czy jest dużo roboty?

    Znalazłem jeden wątek

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ilizatora.html

    ale za wiele z niego nie wynika ...

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    To jest ta z jednych cięższych rzeczy jakie mi przyszło w alfie wymienić - w skali od 1 do 10 dam 10. wahacz dolny ściągnąć, łącznik stabilizatora i sanki w dół (tak w skrócie) - wtedy spokojnie wymienisz. Jak nie ściągałeś długo wahacza to uważaj na śruby mocujące go do sanek - lubią się ukręcić.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Arkel
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 16V 105 KM 2001r
    Postów
    228

    Domyślnie

    ale za wiele z niego nie wynika ...

    Alle z tego troche wiecej.Nie musisz demontować wahaczy dolnych.
    http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?f=32&t=227
    Alfa Romeo 147 105km 1.6 16V 2001r.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._daffodil.html

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Najlepsze bedzie rozwiazanie z odkreceniem dolnych wahaczy i odkreceniem sanek,oraz wydach czesciowo rozkrecony zeby latwo wyjac saniki. Zrobilem to, nacialem obudowy gum stabilizatora i wstawilem poliuretanowe gumy i skrecilem wszystko, jeden raz robota na prawie caly dzien ale masz pewnosc ze nastepnym razem jesli poliuretan pusci to nie bedziesz musial demontowac sanek tylko dojdziesz droga z poradnika rokrecajac tylko czesciowo zawieszenie
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Można to zrobić bez opuszczania sanek - po co ?
    Rozpinasz dolne wahacze, odkręcasz łącznik stabilizatora od widełek, odkręcasz obejme lącznika.
    Bierzesz 30-40 cm majzel i rozbijasz obejme - nie bój się walnąć nic jej się nie stanie - obejma albo się rozłączy i rozpadnie na 2 części albo zbijesz ja z gumy, co by się nie stało jesteś w domu. Zdejmujesz gume i obejme ( jeżeli się nie rozpadła na 2 części rozpołów ją na stole, składasz w odwrotnej kolejności.
    Sama wymiana gum to około 40 minut - więcej zajęło mi wymontowanie i zamontowanie wahaczy
    147 powodów do zadowolenia

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    sorki za odkop ale czy gumy 20 spasuja do147 2004 rok ? bomam jeszcze do wyboru 23 i nie wiem ktore są odpowiednie

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Wystarczy zmierzyć drążek jak najbliżej gum (trzeba odczyścić drążek z błota) i masz odpowiedz jakie trzeba gumy kupić.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    mierzył mi ziomek w sklepie to wyszło mu cos 23,71 tylko miałem wątpliwości czy on przypadkiem sie znacznie nie zwęża na gumach

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Nie zwęża sie.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    3

    Thumbs up 147 1.6 twinspark

    Witam, niedawno kupiłem swoją alfę i w gratisie dostałem gumy drążka stabilizatora. Przesłanki do wymiany były następujące: piszczenie przy powolnej jeździe.A wiec powiem odrazu że robiąc to na kanale potrzeba co najmniej 3 podnośników. Dwoma podparłem progi a trzeci podpierał skrzynie.Trzeba było odkręcić tłumik od kolektora, skrzynie od sanek, osłony tłumika aż za tłumik środkowy, dolne wahacze od sanek, no i wszystkie śruby mocujące sanki, sa tam jesze dwie duże od maglownicy. Gumy udało się wymienić na opuszczonych sankach. Najtrudniej było przykręcić spowrotem wahacze, było dużo kombinacji żeby natrafić śrubami, naciąganie pasami, łomikiem i podstukiwanie młotkiem. Na koniec dodam że trzeba dobrze podlewarować skrzynie, a czasem para rąk nie wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez popiel90 ; 07-02-2016 o 17:49 Powód: znaki z html

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 22:07
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 08:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory