Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wymiana standardowego radia na coś lepszego

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar KrystekS
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16v
    Postów
    5

    Domyślnie Wymiana standardowego radia na coś lepszego

    Witam
    Potrzebuję pomocy w wyborze radia do mojej Alfy a mianowicie potrzebne mi radio które będzie dobrze grało wraz z zamontowanym u mnie systemem od Bose. Na nowe radio mogę przeznaczyć około 400zł. Chcę wymienić seryjne ponieważ czasem się przycina i przerywa odczytywanie na wybojach co jest trochę irytujące.
    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    Siemasz
    U mnie nie ma Bose, ale mogę polecić http://allegro.pl/alpine-cde-9882ri-elegancki-model-z-usb-mp3-3xrca-i4508864230.html
    Mam takie i jestem bardzo zadowolony, znaczna różnica w jakości dźwięku w porównaniu do seryjnego jak i np. Blaupunkt Bermuda, które też sprawdzałem. W ogóle szukałem radia, które dobrze będzie pasowało do wnętrza i naprawdę nie mogłem nic znaleźć wtedy, a te było najtańsze, które spełniało moje wymogi
    Jedyne zastrzeżenia mogę mieć (chyba?) do odbioru fal radiowych. Generalnie wyszukuje masę stacji, ale często słychać szumy. Z tego co wiem, to Alfy właśnie kiepski mają zasięg, więc to może nie być wina radia
    U kumpla w Volvo V40, odbiór jest po prostu krystaliczny na wszystkich stacjach! Dla porównania: u mnie Radio Parada (nadajnik 60km od nas) działa mizernie, a czasem naprawdę ledwo co słyszę, a u niego żyleta Myślałem, żeby może bebechy odpowiedzialne za siłę sygnału przełożyć z tego Volvo do mnie...,ale nawet nie wiem czy to możliwe...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Przy modyfikowaniu audio trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy...jakość dźwięku zależy przede wszystkim od głośników, a nie od jednostki sterującej. Oczywiście ona też jest ważna, ale najważniejszym priorytetem są głośniki...

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Przy modyfikowaniu audio trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy...jakość dźwięku zależy przede wszystkim od głośników, a nie od jednostki sterującej. Oczywiście ona też jest ważna, ale najważniejszym priorytetem są głośniki...
    Nie znam się na tym, ale po wymianie radia na te Alpine, to różnica jest kolosalna na tych samych głośnikach, serio
    A tak z ciekawości spytam, o ile się orientujesz nieco w temacie - jakie bym musiał kupić głośniki na przód, żebym poczuł zdecydowanie poprawę brzmienia względem seryjnych? Dodam, że mam dystanse z MDF-u, więc mogą wejść nieco głębsze teraz. W żadne wzmacniacze nie chcę się bawić...

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar KrystekS
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16v
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi tak czytając różne tematy i fora natrafiłem na wątek który mnie zastanowił, a mianowicie aby do systemu Bose który mam zamontowany móc podłączyć jakieś inne radio niż to seryjne to potrzebny jest specjalny adapter, czy ktoś to może potwierdzić???

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja np. do radia Clatronic'a 737AR - jakis niemiecki wihajster, na którym nawet moge ogladac filmy potrzebował adapera za 30zl. I co ciekawe, raz sie spotkałem z pytaniem, czy mam tube w bagazniku bo tak bassem daje a mam seryjne głosniczki (chyba) wiec od "jednostki sterujacej" naprawde wiele zalezy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonARello Zobacz post
    Nie znam się na tym, ale po wymianie radia na te Alpine, to różnica jest kolosalna na tych samych głośnikach, serio
    A tak z ciekawości spytam, o ile się orientujesz nieco w temacie - jakie bym musiał kupić głośniki na przód, żebym poczuł zdecydowanie poprawę brzmienia względem seryjnych? Dodam, że mam dystanse z MDF-u, więc mogą wejść nieco głębsze teraz. W żadne wzmacniacze nie chcę się bawić...
    Zgodzę się z Tobą, bo to co montuje Alfa w serii d..y nie urywa. Radio, które zamontowałeś w zamian na pewno miało lepsze parametry (np. moc wyjściową), które pozwalają lepiej wykorzystać potencjał głośników stąd wyczuwalna przez Ciebie poprawa jakości. Jeśli masz dystanse to wybór głośników jest naprawdę szeroki. Trzyma Cię tylko średnica samego głośnika, ale to nie problem. Zajrzyj do sklepu z audio i jeśli to możliwe zrób odsłuch. Najczęściej jest to możliwe na jakiejś ściance i nijak ma się to do akustyki w aucie, ale jakieś zdanie można sobie wstępnie po takiej próbie wyrobić.

  8. #8
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Przy zabawie w lepsze audio, bezwarunkowo trzeba zacząć od wygłuszenia drzwi.
    Bez tego ani rusz.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Podpinam sie pod temat kolegi ;p jakie radio kupic do bose ? bo ori teraz lekkie nierownosci i juz przerywa/przerwie czasem smignie nawet 30 s do przodu . Nie korzystam z radia fm poniewaz gdy stoje jest w miare ok ale podczas jazdy ciagle przycina i jakosc jest bardzo slaba czym to jest spowodowane ????
    Ostatnio edytowane przez z4boj4d ; 14-03-2015 o 02:47

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Przestalo czytac plyty ;/
    Teraz zastanawiam się nad kupnem radia , jest jakies pod ori bose ? budzet w granicach 500-800 zl co polecacie ?
    Hm zastanawiam sie rowniez nad transmiterem , lecz nie wiem jak z ich zywotnoscia jest ;p
    Wiecie jakie parametry ma radio fabryczne ?
    Ostatnio edytowane przez z4boj4d ; 01-04-2015 o 21:15

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 15:41
  2. [159] wymiana radia standardowego /słabe fm/ zasilanie wzmacniacza anteny
    Utworzone przez matt79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 20:20
  3. Dorobienie USB do standardowego radia
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 15:10
  4. [Brera] Wiele Pytań odnośnie wymiany fabrycznego radia na coś lepszego
    Utworzone przez pieron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 08:46
  5. Wymiana Radia
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory