Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 156

Temat: [147] Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 147

  1. #101
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJ_Pablo Zobacz post
    Najwięksi znawcy widzę to użytkownicy zarejestrowani na forum w 2014 roku
    co ma wspólnego jedno z drugim bo nie rozumiem?

  2. #102
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian85 Zobacz post
    co ma wspólnego jedno z drugim bo nie rozumiem?
    Adrian bo my nie mamy się prawa znać ^^ . Ale to nie do tematu :d
    A odnośnie burzliwej rozmowy na temat rozrządu jak kupujesz auto i nie jesteś pewien to wymieniasz i kropka ^^

  3. #103
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJ_Pablo Zobacz post
    No właśnie, niektórzy chyba co miesiąc jeżdżą do mechanika zapobiegawczo bo się boją że się Alfa nagle popsuje.
    Najwięksi znawcy widzę to użytkownicy zarejestrowani na forum w 2014 roku, którzy albo nie mają jeszcze Alfy, albo dopiero ją poznają
    Zapobiegawczo? Dobra, to żeby rozwiać wszelkie wątpliwości otwieram instrukcję Alfy romeo 147 i co jest tam napisane?

    "Niezależnie od przebiegu wymienić pasek zębaty napędu rozrządu co 5 lat lub co 3 lata podczas jazdy w trudnych warunkach"

    Ty swój temat założyłeś w sierpniu 2008 roku czyli jeżeli wtedy wymieniałeś rozrząd to jest już 15 miesięcy po terminie wymiany paska. I nawet jakbyś przez ten cały okres przejechał tylko 20tyś km to i tak pasek byłby do wymiany po 5 latach! Rozumiesz? Tu nie tylko przebieg ma znaczenie. No, ale oczywiście jak ktoś chce sprzedać auto to wmówi wszystko żeby wyszło na jego korzyść.
    Jak widzisz nie potrzeba mieć Alfy od wielu lat, czasami wystarczy otworzyć po prostu instrukcję obsługi...
    Ostatnio edytowane przez Paweł666 ; 15-11-2014 o 10:27

  4. #104
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł666 Zobacz post
    Zapobiegawczo? Dobra, to żeby rozwiać wszelkie wątpliwości otwieram instrukcję Alfy romeo 147 i co jest tam napisane?

    "Niezależnie od przebiegu wymienić pasek zębaty napędu rozrządu co 5 lat lub co 3 lata podczas jazdy w trudnych warunkach"

    Ty swój temat założyłeś w sierpniu 2008 roku czyli jeżeli wtedy wymieniałeś rozrząd to jest już 15 miesięcy po terminie wymiany paska. I nawet jakbyś przez ten cały okres przejechał tylko 20tyś km to i tak pasek byłby do wymiany po 5 latach! Rozumiesz? Tu nie tylko przebieg ma znaczenie. No, ale oczywiście jak ktoś chce sprzedać auto to wmówi wszystko żeby wyszło na jego korzyść.
    Jak widzisz nie potrzeba mieć Alfy od wielu lat, czasami wystarczy otworzyć po prostu instrukcję obsługi...
    Dobrze mówi polać mu

  5. #105
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DJ_Pablo
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1.6 TS / AR 156 SW 1.9 JTD / BMW E91 318i
    Postów
    108

    Domyślnie

    Dobra, proponuję najpierw pojeździć 6 lat Alfą, poznać ją, porozmawiać z mechanikami o wszystkich bolączkach, a potem się mędrkować.
    Rozmawiałem z mechanikiem specjalizującym się w Alfie odnośnie rozrządu rok temu przy przebiegu 150 tys. km i powiedział, że skoro za rok chce auto sprzedać to bez sensu jest wymieniać rozrząd i iść w koszty których nie odzyskam przy odsprzedaży i nic nie powinno się przez ten czas stać, zwłaszcza że mam do dyspozycji też drugie auto i mało jeżdżę Alfą.
    Uczciwie mówię kiedy rozrząd był wymieniany i że należy go wymienić już teraz, gdzie w większości przypadków kupujący nie ma do dyspozycji ani pełnej dokumentacji napraw, ani wiedzy sprzedającego co i kiedy dokładnie było robione. Ja natomiast mam w teczce pełną dokumentację potwierdzającą przebieg i historię serwisową. Mógłbym powiedzieć kupującemu że wymieniałem rozrząd rok temu ale nie mam faktur, ale tego nie robię i uczciwie przedstawiam sprawę, dzięki temu kupujący wymieni sobie rozrząd na początku i tyle. Skończcie więc już ten bezsensowny temat. Chciałbym zobaczyć Wasze samochody skoro jesteście tacy ą i ę w dziedzinie eksploatacji.

  6. #106
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJ_Pablo Zobacz post
    Dobra, proponuję najpierw pojeździć 6 lat Alfą
    No tak w 6 lat przejechać 20 tysięcy to na upartego oleju nie musiałeś wymieniać bo po co jak i tak ją będziesz sprzedawać albo zarejestrowani na forum w 2014 albo nie maja alfy 6 lat. Czysta dyskryminacja
    Ostatnio edytowane przez adrian85 ; 15-11-2014 o 11:51

  7. #107
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJ_Pablo Zobacz post
    Chciałbym zobaczyć Wasze samochody skoro jesteście tacy ą i ę w dziedzinie eksploatacji.
    Jak masz nie daleko to zapraszam ^^ nie mam nic do ukrycia.

    Apropo to alfe mam 9 lat więc znam już ją na pamięć te alfy mają czasem swoje problemy ale są one oczywiście do rozwiązania

  8. #108
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DJ_Pablo
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1.6 TS / AR 156 SW 1.9 JTD / BMW E91 318i
    Postów
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian85 Zobacz post
    No tak w 6 lat przejechać 20 tysięcy to na upartego oleju nie musiałeś wymieniać bo po co jak i tak ją będziesz sprzedawać albo zarejestrowani na forum w 2014 albo nie maja alfy 6 lat. Czysta dyskryminacja
    Ale że niby kto przejechał 20 tys. w 6 lat?

  9. #109
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    19

    Domyślnie

    Igorrodz

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-147-...5-ID6AnmX.html

    Jak jesteś zainteresowany autem, to napisz sms, albo na olx, albo na forum opowiem Ci troszke o tym aucie. Często jestem w Bieruniu wiec masz troszkę blizej z cieszyna.

  10. #110
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    147
    Postów
    17

    Domyślnie

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-blac...eb8ac;promoted Warta jest zainteresowania? Z polskiego salonu, serwisowana w nim, 1000 km temu wymieniony rozrząd, niedługo wymiana płynów. Wszystkie książki serwisowe, 2 kluczyki i karta z kodem też jest.Oglądałem, jezdziłem, wydaje się, że wszystko z nią w porządku. Mam okazję żeby wziąć za cenę niższą niż w ogłoszeniu. Polecacie jakiś serwis w Warszawie do którego można jechać przed kupnem żeby kompleksowo ją sprawdzili?

Podobne wątki

  1. [147] Alfa Romeo 147 JTD pomoc przy zakupie
    Utworzone przez maciek12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 21:36
  2. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez sebciorek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 17:54
  3. Pomoc Przy Zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez alfej w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:14
  4. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory