Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 1.9 JTD 8V 115 KM wyciek paliwa.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie 1.9 JTD 8V 115 KM wyciek paliwa.

    Hej,

    z prawej strony auta, tak od strony rozrządu gdzieś boczkiem kapie mi paliwo. Już od dłuższego czasu czułem diesla w kabinie (szczególnie przy postojach). Dzisiaj wjechałem przodem do mojego podziemnego garażu, zostawiłem uruchomiony silnik, wlazłem do kanału i załamałem ręce. Na zewnętrznej stronie miski olejowej (bardziej tak od prawej strony) kropelki cieczy lekko przezroczystej, dotykam wącham oczywiście było to paliwo. Pytanie do Was czy jest jakaś typowa usterka, typowe miejsce dla tych silników, które powoduje ten wyciek? Wyciek moim zdaniem nasila się na postoju, nie czuje aby w trakcie jazdy do kabiny docierał zapach. Auto zapala bez najmniejszego problemu. Nie znam się na mechanice i nie wiem gdzie idą te wężyki ale jeden z mechaników powiedział mi, że skoro odpala bez problemu to może być na powrocie gdzieś wyciek. Jakieś sugestie?

    Postaram się wejść na kanał jeszcze raz i porobię jakieś zdjęcia albo film.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar hector
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 1.8 8V, 156 SW 2,4 JTD m-jet 2004
    Postów
    58

    Domyślnie

    Miałem tak ostatnio w 156. Prawą stroną po podwoziu idą przewody paliwowe, po latach gniją i popuszczają, może tak samo jest w 147? Na postoju widać było jak kapie tuż za prawym przednim kołem.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał hector Zobacz post
    Miałem tak ostatnio w 156. Prawą stroną po podwoziu idą przewody paliwowe, po latach gniją i popuszczają, może tak samo jest w 147? Na postoju widać było jak kapie tuż za prawym przednim kołem.
    Ja trochę nie ograniam co znaczy powrót? Wydawało mi się, że paliwo ma być dostarczane z baku do silnika w jedną strone i tam spalane Po co jakieś przewody powrotu? Nie kumam

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    Po to że część paliwa nie wykorzystanego przez wtryskiwacze wraca do baku, gdzieś się musi to podziać,
    Cieknąć Ci może kilka rzeczy, przewody paliwowe, pompa wysokiego ciśnienia, lub węzyki gumowe które idą od filtra do pompy, patrząc od dołu będzie to ciekło po prawej stronie silnika przy ścianie grodziowej. Spójrz od góry z latarka czy któryś z przewodów gumowych nie ma dziur.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Odkręć górną osłonę i zobaczysz.
    Może gdzieś z przelewu ci się sączy.
    Jak to któryś wężyk to bez problemu sam sobie wymienisz.
    Gorzej jak z pompy ci leje, to już większa robota.
    Ale miejmy nadzieję że to któryś z wężyków

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ok zdjąłem osłonę od silnika i pierwsze co przykuło moją uwagę to obecność rzadkiej cieczy w zagłębieniu gdzie znajduje się wtrysk. Zdjęcie poniżej:



    oraz filmik (sorki ze do gory nogam)

    https://www.youtube.com/watch?v=Ke3-...hJ0kwQragzWY8Q

    kolejnym miejscem, które budzi moje wątpliwości a nawet daje 100% pewności, że paliwo przez nie przecieka jest to wężyk który wychodzi od filtra paliwa i wchodzi w jakiś otwór w bloku silnika - zdjęcie poniżej:



    Efekty przecieku sfilmowane w kanale na uruchomionym silniku, cała miska olejowa w paliwie ... :/

    https://www.youtube.com/watch?v=JZdm...hJ0kwQragzWY8Q

    Oczywiście ten wężyk ogarnę sobie sam ale zastanawia mnie skąd paliwo w tej wnęce w której jest wtrysk, tam najprawdopodobniej też gdzieś musi być wyciek :/ Co sądzicie o tym wszystkim?

    Dodano po 13 minutes:

    Wiecie może gdzie mogę kupić taki wężyk (załączam zdjęcie całości). Na allegro nie mogę znaleźć, googiel też nic specjalnego nie podpowiada ... :/

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtrysk1.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	116.8 KB
ID:	149991   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wezyk1.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	105.5 KB
ID:	149993   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wezyk2.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	119.9 KB
ID:	149994  
    Ostatnio edytowane przez grabsoon ; 08-11-2014 o 22:20 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Ja mam gdzieś taki na sprzedaż oryginalny tylko muszę go znaleźć

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    To spokojna glowa. Jak leci z węża. Z tego co widzę starczy go jak trochę podetniesz, dasz nowa opaskę i po kłopocie. Ten wąż idzie od filtra do pompy;-)

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    Ja podciąłem to pękł bo był za krotki, tak naprawdę mozesz zastosować wężyk kupiony w motoryzacyjnym do oleju z 1m i jakieś dwie opaski zaciskowe i to Ci starczy ja tak mam od kilku lat,

    Po za tym w ASO pewnie ten węzyk kosztuje ze 100zl

    Co do oleju we wtryskach to może być nie dokręcona rurka przy wtryskach lub listwie wtryskowej, a w najgorszym wypadku masz do wymiany uszczelki pod wtryskiwaczami. Koszt kompletu uszczelek to z 5zł niby jest poradnik jak to zrobić na forum ale mechanik wezmie za to ze 100 - 150 zł

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał illu Zobacz post
    Ja podciąłem to pękł bo był za krotki, tak naprawdę mozesz zastosować wężyk kupiony w motoryzacyjnym do oleju z 1m i jakieś dwie opaski zaciskowe i to Ci starczy ja tak mam od kilku lat,
    Ok ale zobacz, że ten wężyk jest na drugim końcu w jakiś sposób "zgrzany" z obejmą plastikową, która ma taki specjalny zacisk klik klak do filtra W jaki sposób udało Ci się to zintegrować z tym zaciskiem ktory idzie do filtra?




    Cytat Napisał illu Zobacz post
    Po za tym w ASO pewnie ten węzyk kosztuje ze 100zl
    Jakbyś zgadł ...

    http://www.fiat-lancia-alfa.pl/rura-...d3bc7bdc6c8b18

    Cytat Napisał illu Zobacz post
    Co do oleju we wtryskach to może być nie dokręcona rurka przy wtryskach lub listwie wtryskowej, a w najgorszym wypadku masz do wymiany uszczelki pod wtryskiwaczami. Koszt kompletu uszczelek to z 5zł niby jest poradnik jak to zrobić na forum ale mechanik wezmie za to ze 100 - 150 zł
    Dzięki.


    Pytanie bonus: jak działają te cholerne opaski zaciskowe? Czy trzeba jest ściskać tak jak na zdjęciu?

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wezyk3.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	150022   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opaska1.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	77.7 KB
ID:	150023  

Podobne wątki

  1. Wyciek paliwa - pożar 2.0 TS
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:54
  2. Wyciek paliwa pod bakiem .
    Utworzone przez prodigyboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 11:03
  3. Wyciek paliwa
    Utworzone przez dancio00 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 21:13
  4. wyciek paliwa
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 11:58
  5. [155] Wyciek paliwa
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 12:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory