Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Troche inny problem z pompą sprzegla

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 t-spark
    Postów
    8

    Domyślnie Troche inny problem z pompą sprzegla

    Witam od jakiegoś czasu śmigam sobie ar 147 1.6 120km
    mam spory problem z odpowietrzeniem pompy sprzęgła przeszukałem chyba wszystkie fora i nic nie znalazłem tematu na mój problem wiec prosiłbym o jakieś porady
    W mojej ar była wymieniana skrzynia i po wymianie okazało się ze niby padła również pompa sprzęgła pompa wymieniona lecz nie da się jej odpowietrzyć, to znaczy motyw jest taki że powietrze od przewodu do zbiorniczka idzie idealnie bez oporów ale z powrotem płyn w ogóle nie przechodzi ma ktoś jakiś pomysł na ta uparta alficzke

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Pewnie gumowe przewody napuchly w środku i nie cofają płynu. Napis z jeszcze raz dokładnie jak odpowietrzasz sprzęgło bo nie wiem czy to dobrze pokumałem.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 t-spark
    Postów
    8

    Domyślnie

    powiem tak mechanik mi to robi meczy się już tydzień powoli już go o wykańcza
    tylko skrzynie wymieniali mi inni mechanicy,i po wymianie właśnie skrzyni nagle padła pompka,a wcześniej było ok
    a jesli chodzi o przewody to teoretycznie były przedmuchiwane,a czy moze byc tak ze nie przepuszcza taaa puszka na przewodzie metalowym

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Powiem Ci tak możliwe jest wszystko, ale musisz podać więcej szczegółów, żebyśmy mogli ci pomóc. Według mnie jeśli sprzęgło jest odpowietrzane zgodnie ze sztuką, to pewnie gumowe przewody masz do d... miałem to samo z hamulcowymi, płyn wypychał tłoczki ale nie dawało się ich cofnąć bo guma się rozwarstwiała i zamykała światło przewodu

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    Alfka 147 120koników + LPG BRC
    Postów
    199

    Domyślnie

    W zbiorniczku z płynem hamulcowym jest oddzielna komora (ok 1 cm szerokości) dla płynu do pompy sprzęgła żeby ją zapełnić to trzeba nalać płynu pod sam korek. Jeżeli już napełnimy nieszczęsną komorę to przystępujemy do odpowietrzenia "sprzęgła". Polega to na wysunięciu o jeden ząbek przewodu hydraulicznego wchodzącego do skrzyni. Po dwóch max trzech naciśnięciach pedału sprzęgła układ powinien się odpowietrzyć.
    PS
    komora z płynem do sprzęgła jest od strony przegrody. Jeżeli płyn hamulcowy jest między kreskami max i min na zbiorniczku to niestety płyn nie przedostaje się do pustej komory sprzęgła (w Twoim jak w moim przypadku po wymianie pompy sprzęgła zleciał cały płyn z tej nieszczęsnej komory).
    Temat sprawdzony po wymianie sprzęgła i pompy sprzęgła wałczyłem prawie godzinę z odpowietrzeniem bez żadnych rezultatów.
    W moim przypadku po nalaniu płynu pod korek układ odpowietrzyłem po 1 naciśnięciu pedału sprzęgła

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 t-spark
    Postów
    8

    Domyślnie

    opowiem od początku padła mi skrzynia zaprowadziłem ar do mechanika kupiłem skrzynie wymienili i pech padła znowu no ok tak to jest z używanymi częściami kupiłem kolejną,ja do obioru auta a tam mi mówią ze nie mogą odpowietrzyć sprzęgła wiec zabrałem od nich auto zaprowadziłem do innego mechanika poleconego przez kumpla wyjął pompkę i kupił zestaw naprawczy do pompki sprzęgła plus kupił uszczelki do przewodu miedzy pompka a wysprzęglikiem gdyż wcześniejsi widocznie je zgubili po wymianie uszczelek dalej to samo nie płyn nie do chodzi do wysprzęglika wiec kupiłem nową pompę dalej to samo już po prostu padamy ze śmiechu i wycieńczenia co lepsze w serwisie mówią ze to bankowo pompka tylko dziwne bo na nowej jest to samo powietrze przechodzi przez przewód metalowo gumowy do samego zbiorniczka a w droga strone nie przechodzi plyn

    Dodano po 3 minutes:

    piotrek mechanik jest naprawde dobry wiec nie wątpie w jego umiejetnosci a płyn jest zalany pod korek i według prawa grawitacji płyn powinien w pewnym stopniu sam spłynąć do przewodu miedzi pompa a wysprzeglikiem
    Ostatnio edytowane przez patryk ; 05-02-2015 o 10:04 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    Alfka 147 120koników + LPG BRC
    Postów
    199

    Domyślnie

    generalnie układ jest bardzo prosty: zbiorniczek, przewód, pompa sprzęgała (działające w jedną stronę tj. w kierunku do skrzyni), przewód hydrauliczny z tłumikiem drgań (niewielka puszka przykręcona do zakola), przewód gumowy idący do wysprząglika (skrzyni).
    Generalnie problemy wystąpią przy braku płynu w zbiorniczku (najlepiej latarką podświetlić zbiorniczek ja jak odpowietrzałem w 100% byłem pewien że płyn jest w komorze zbiorniczka oczywiście się myliłem), uszkodzeniu pompy (twoja jest nowa więc odpada) lub zapchanych przewodach (pisałeś że są wymienione więc też odpada).
    Możecie jeszcze spróbować wyjąć przewód ze skrzyni wsadzić go do słoika wypełnionego płynem a następnie pomachać pedałem (ręcznie podnosząc go do góry i opuszczając) podobnie jak przy odpowietrzaniu hamulców.
    Nie ma siły układ musi się odpowietrzyć.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 t-spark
    Postów
    8

    Domyślnie

    no własnie w tym jest problem ze du** wychodzi na to ze ply zatrzymuje sie na tłumiku drgan tylko czy jest taka mozliwosc zeby w jedna strone szło a w druga nie

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    Alfka 147 120koników + LPG BRC
    Postów
    199

    Domyślnie

    przez tłumik przechodzi w obie strony. proponuję przedmuchać go kompresorem

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 t-spark
    Postów
    8

    Domyślnie

    przedmuchiwane było ten samochód jest jedną wielka zagadka hahaha od kiedy zacząłem w nim cokolwiek naprawiac non stop problem haha 7 misiecy mam ar i tylko 3 jeszdziłem hahahaah złosliwosc rzeczy martwych

Podobne wątki

  1. [145] Problem z pompą paliwa
    Utworzone przez Bartolomiusz999 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 09:19
  2. [146] Dziwny problem z pompą paliwa albo...?
    Utworzone przez Belfer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 22:55
  3. Problem z pompą sprzęgła
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 00:19
  4. 156 selespeed problem z pompą hydrauliki
    Utworzone przez bastom23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 11:05
  5. problem z pompą wspomagania
    Utworzone przez marcin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2007, 21:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory