Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Aktywacja climatronica dwu strefowego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie Aktywacja climatronica dwu strefowego

    Witam,
    wymieniłem panel climatronica (dwustrefowy) i niestety nie chce współpracować Wyświetlacze świecą się, lecz z przycisków działa tylko nawiew na przednią szybę (pojawia się Hi na wyświetlaczach). Pokrętła też na nic nie reagują.
    To co zrobiłem to wyjąłem stary panel, przekręciłem panel z awaryjnymi itp, podpiąłem wszystkie kabelki, podpiąłem kompa i zrobiłem proxi. Trzeba coś jeszcze zrobić aby panel zaskoczył, czy może jest walnięty? Włożyłem z powrotem stary panel i z tym problemu nie ma, działa od razu.
    Proxi robiłem w MES 2.2, nie wiem czy dobrze gdyż pierwszy raz: Body -> CAN Setup / Proxi Aligment -> Adjustments -> Proxi Aligment Procedure.
    Myślę jednak że dobrze zrobiłem, po podłączeniu pokazało że trzeba zrobić proxi, przy kolejnej próbie info że samochód jest poprawnie skonfigurowany (i tak zrobiłem jeszcze raz lecz nic to nie dało).
    Jakieś pomysły? Na forum nic nie mogę znaleźć, google też nie pomogło...
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Mnie czeka to samo, już kupiłem używany i czekam na samochód. W piątek podepnę nowy panel i zobaczę. Kupiłem z identycznymi numerami fabrycznymi i na oko jest w dobrym stanie. Dam znać co z tego wyjdzie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    Oki, będę wdzięczny za info. Jak zaskoczy Ci od razu to będzie wiadomo że z moim coś nie tak.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Przed chwilą zamontowałem. Od razu zaskoczył i wszystko działało. HI świeci się jak jest nawiew na przednią szybę, ale wszystkie pokrętła działają. Gdy włączę AUTO też wszystko działa. Tylko po podłączeniu mrugał licznik kilometrów. Podpiąłem kompa FES 3,6 PROXI, komunikat że wszytko zapisano i na końcu aby wyłączyć zapłon. Po włączeniu już wszystko OK. Gdzieś czytałem, że do PROXI musi być FES powyżej 3.5 ale to moje początki z tym programem i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.
    Jeśli u Ciebie działa wyświetlacz spróbuj przełożyć całą płytkę do swoje obudowy. Lekko odgiąć trzeba zatrzaski i wcześniej zapadkę przy wtyczce. Gdy wyjdzie tylna obudowa, to odkręć kilka wkrętów i wtedy płytkę z wyświetlaczem przełóż do swojej obudowy. Jeśli zadziało to wina pokręteł jeśli nie to płytki. Uważaj na folię łączącą wyświetlacz z płytką. Jednak trzyma się dość dobrze i nie ma dużego ryzyka urwania. Filia ta czasami nie przewodzi prądu, gdyż klej się starzeje i trzeba go docisnąć lutownicą aby przewodził. Jednak to delikatny temat można przepalić folię. Ja kilka razy to robiłem pomogło na krótko i w końcu przytrzymałem za długo i przepaliłem. Z tego powodu wymieniałem. Życzę powodzenia i w razie czego pisz nawet na priw.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    Dzięki. Będę miał więcej czasu to będę próbował. Na początek spróbuję odłączyć akumulator, gdzieś znalazłem podobny problem i panel zaskoczył po odpięciu aku na pół godziny. Jak to nie pomoże to będę próbował dalej. Sprawdzę też dokładnie numery, bo z tego co kojarzę FW lub HW miało jeden numer wyższy, ale głowy nie dam.
    Co do Proxi, mam MES, a to jest następca FES I proxi robi ok, po kombinacjach z panelem nie zrobiłem proxi po założeniu starego i wyświetlacz zaczął migać. Okazało się że ma jakiś problem z radiem, mimo że go nie zmieniałem. Zrobiłem proxi i wszystko już ok
    Tak więc problem będzie z moim panelem, ja go nie kupowałem tylko poprzedni właściciel. Będę kombinował, jak uda się dojść do tego co jest nie tak na pewno dam znać.

Podobne wątki

  1. [159] Z 2 strefowego klimatronika na 3 strefowego
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 407
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 13:46
  2. [159] Czujniki parkowania - aktywacja wyświetlacza
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:32
  3. Wyswietlacz Climatronica 164 wersja Super
    Utworzone przez kociniak08 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 17:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory