Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: klima - nie chłodzi, ogrzewanie - nie grzeje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie klima - nie chłodzi, ogrzewanie - nie grzeje

    Cześć!

    Mam problem z klimatyzacją, ostatnio przestała chłodzić, wieje z nawiewów letnie powietrze, po ustawieniu niskiej temperatury i trybu auto nawiewy zaczynają dmuchać na 3-4 kreski ale powietrze jest dalekie od chłodnego. Myślałem że mi uciekł czynnik czy coś ale w sumie Klima działała wcześniej aż miło.

    Już miałem jechać na przegląd i dobicie klimy ale stwierdziłem że trochę poczytam i dużo się nie dowiedziałem ale sprawdziłem czy auto grzeje ale nie grzeje - po ustawieniu temp. na 28 stopni dalej wieje letnie powietrze. Termostat jest nowy od miesiąca, autko po nagrzaniu trzyma temp. wody na 90 stopni i ani drgnie.

    O co może chodzić? Zewnętrzny czujnik temperatury przekazuje na komputer przy zegarach realne wartości.
    Czy problem może tkwić elektronice? Coś wyczytałem o klapach nawiewów, czy jest opcja żeby zablokowały się tak ze leci tyko powietrze z zewnątrz? Co da się sprawdzić po podpięciu się do ECU?

    Z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Sprawdź najpierw błędy pod kompem

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Byłby ktoś z Krakowa chętny podjechać z lapkiem i kablem? Oczywiście nie za free. Dzwoniłem do serwisu autka.pl ale pierwszy wolny termin żeby niw zostawiać samochodu mają na 2 czerwca...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    KRK/Zwoleń
    Auto
    Alfa 147 Distinctive JTDm 16V 150KM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Na wyjazdy się nie piszę. Ale jeśli masz ochotę to służę kablem i laptopem. Kontakt na priv. KRK północ.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 150KM 2006 R.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Udało ci się coś ustalić bo mam ten sam problem ?


    Cytat Napisał slavkom Zobacz post
    Cześć!

    Mam problem z klimatyzacją, ostatnio przestała chłodzić, wieje z nawiewów letnie powietrze, po ustawieniu niskiej temperatury i trybu auto nawiewy zaczynają dmuchać na 3-4 kreski ale powietrze jest dalekie od chłodnego. Myślałem że mi uciekł czynnik czy coś ale w sumie Klima działała wcześniej aż miło.

    Już miałem jechać na przegląd i dobicie klimy ale stwierdziłem że trochę poczytam i dużo się nie dowiedziałem ale sprawdziłem czy auto grzeje ale nie grzeje - po ustawieniu temp. na 28 stopni dalej wieje letnie powietrze. Termostat jest nowy od miesiąca, autko po nagrzaniu trzyma temp. wody na 90 stopni i ani drgnie.

    O co może chodzić? Zewnętrzny czujnik temperatury przekazuje na komputer przy zegarach realne wartości.
    Czy problem może tkwić elektronice? Coś wyczytałem o klapach nawiewów, czy jest opcja żeby zablokowały się tak ze leci tyko powietrze z zewnątrz? Co da się sprawdzić po podpięciu się do ECU?

    Z góry dzięki

Podobne wątki

  1. Słabo grzeje ogrzewanie
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 00:52
  2. [Giulietta] Po jakim czasie klima chłodzi w upalny dzień ?
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 22:05
  3. Klima syczy i nie chłodzi - AR 147
    Utworzone przez mat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 17:36
  4. Klima nabita a słabo chłodzi
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 21:22
  5. SILNIK SIĘ GRZEJE ale nie chłodzi i znowu problem!
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 00:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory