Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Klimatyzacja problem - raz chłodzi raz nie...

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16V, 2003 rok, Alfa Romeo 159 SW TI 2.4
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tak robię, szyby opuszczone, wietrzę auto. Schładza się, klima pracuje ok po czym silnik osiąga 90 stopni i zaczyna lecieć ciepłe i to już niezależnie od ustawienia temperatury na panelu (jak dam 17 czy 18 stopni też dmucha ciepłym). Stojąc w korku muszę wyłączyć klimę, otworzyć okna i tak się gotuję we wnętrzu bo z klimy leci ciepłe powietrze. Dopiero jak ruszę i jadę to znowu zaczyna lecieć chłodne i tak do następnego postoju. Zaznaczam nie tylko przy LO, ale i przy każdej zadanej temperaturze...

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stifer Zobacz post
    Tak robię, szyby opuszczone, wietrzę auto. Schładza się, klima pracuje ok po czym silnik osiąga 90 stopni i zaczyna lecieć ciepłe i to już niezależnie od ustawienia temperatury na panelu (jak dam 17 czy 18 stopni też dmucha ciepłym). Stojąc w korku muszę wyłączyć klimę, otworzyć okna i tak się gotuję we wnętrzu bo z klimy leci ciepłe powietrze. Dopiero jak ruszę i jadę to znowu zaczyna lecieć chłodne i tak do następnego postoju. Zaznaczam nie tylko przy LO, ale i przy każdej zadanej temperaturze...
    No tak nie może być coś jest nie tak.
    Przeczytaj ten link

    http://www.motofaktor.pl/47,2/WARSZT...stoju,851.html

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16V, 2003 rok, Alfa Romeo 159 SW TI 2.4
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wielkie dzięki kolego! Po przeczytaniu wydaje się, że mój przypadek jest dokładnie taki jak opisany. Obserwowałem pracę wentylatora i faktycznie przyczyną może być brak pierwszego biegu. Zasugeruję to mechanikowi i zobaczymy co się uda zrobić. Napiszę oczywiście czy problem udało się rozwiązać.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stifer Zobacz post
    Wielkie dzięki kolego! Po przeczytaniu wydaje się, że mój przypadek jest dokładnie taki jak opisany. Obserwowałem pracę wentylatora i faktycznie przyczyną może być brak pierwszego biegu. Zasugeruję to mechanikowi i zobaczymy co się uda zrobić. Napiszę oczywiście czy problem udało się rozwiązać.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    No nie ma sprawy. Napisz jak poszło !

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Wymieniałeś osuszacz? W układzie rośnie ciśnienie i Ci klimę wyłącza. Osuszacz, zawór rozprężny lub chłodnica klimy przy założeniu, że nie ma nieszczelności w prawidłowo napełnionym układzie a wentylator załącza się prawidłowo.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    DW/DKL
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9JTD 16V 150KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Mam tak samo kolego: Klima działa do momentu aż silnik osiągnie 90 stopni, ale w trasie klima działa, bo powietrze jest w stanie schłodzić chłodnicę.

    Rozmawiałem kiedyś z takim specem od klimatyzacji i mówił, że prawdopodobnie chłodnica jest zawalona, podobno standardowa usterka w Alfie.

    Jakbyś wiedział coś więcej to daj znać, muszę to naprawić, bo jazda w mieście bez klimatyzacji to tragedia.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    A spotkaliscie sie z czyms takim ze klimatronik chlodzi pasazarzera a kierowce nie pomimo ustawienia lo w obu strefach??

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16V, 2003 rok, Alfa Romeo 159 SW TI 2.4
    Postów
    35

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, powracam do tematu klimatyzacji. Nadal nie rozwikłałem problemu dlaczego na postoju lub jazdy w korku wyłącza się klimatyzacja i zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Chłodnicy jeszcze nie wymieniłem bo chcę najpierw dogłębnie zdiagnozować problem. Po podłączeniu do komputera wywala błąd "sprężarka klimatyzacji".
    Tutaj prośba: poszukuję dobrego fachowca od klimatyzacji samochodowej z okolic Rybnika - Wodzisławia Śl.. Jeżeli ktoś zna proszę o informację, będę wdzięczny za jakiś kontakt.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 2005 r. 1.6 TS
    Postów
    17

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie, jak silnik jest zimy, to leci z klimy chłodne powietrze, jak zagrzeje się, zaczyna lecieć ciepłe. Klimatyzacja nabita 550g, kompresor włącza się, skrapla się woda pod autem, co może być nie tak? Klima manualna. Jak silnik jest rozgrzany, to nie ma szans na chłodne powietrze z klimy. Teraz nawet po ostudzeniu temperatury silnika nie dmucha chłodne powietrze, leci ciepłe z klimy.

    Jeszcze jedna kwestia, żeby nawiew był tam gdzie ustawiam, to muszę ustawić najpierw na szyby, przedostatnia pozycja na pokrętle, później już nawiew ustawia się tak jak na pokrętle. W innym przypadku zacina się na nawiewie na szyby i przekręcenie na inne pozycje nic nie daje.
    Ostatnio edytowane przez Szymas ; 03-06-2019 o 21:07

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja słabo chłodzi
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 11:07
  2. Słaba klimatyzacja - problem - słabo chłodzi
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 20:37
  3. klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 21:05
  4. Jak szybko klimatyzacja chłodzi 156 SW
    Utworzone przez Cobra w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 08:56
  5. Klimatyzacja - nie chłodzi, mimo iż jest czynnik chłodzący
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory