Witam wszystkich.
Odświeżam temat bo usterka opisywana przez autora "rafał 121" idealnie pasuje do objawów w Alfie 147 twinspark 2.0 Selespeed mojej żony.
Skrzynia wariuje po dłuższym postoju (np. po nocy) Po uruchomieniu auta jest w pozycji N i nie można wrzucić żadnego biegu oprócz R. Podpinam się FES i nie ma żadnych błędów. Z ręki nie wchodzą żadne biegi oprócz R. Jedyny sposób jaki odkryłem to tak jak u autora tematu robię kalibrację poserwisową sprzęgła. Wtedy skrzynia działa, można jeździć. Do następnego razu, przeważnie po dłuższym postoju lub krótszym sytuacja się powtarza. Czasami podczas jazdy zaczyna już wariować np. jadąc na 3 biegu na wyświetlaczu miga R. Wtedy wiem, że jak się zatrzymam to już żadnego biegu nie wrzucę. Pompa pracuje, ciśnienia są OK. Nie wiem czy próbować ustawiać sprzęgło mechanicznie na śrubie? Kiedyś widziałem jakiś opis chyba tu na forum jak to się robi ale teraz nie mogę znaleźć. Zastanawiam się tylko czy jest sens skoro problem pojawia się po dłuższym postoju. Tak jakby te wszystkie parametry kalibracji gdzieś uciekały.
Kolega rafał 121 jest od paru lat nieaktywny więc pewnie nie pomoże ale liczę, że ktoś podpowie gdzie zacząć szukać.

Pozdrawiam
Bogunow