Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: BOSE czy Aftermarket

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    10

    Domyślnie BOSE czy Aftermarket

    Witajcie, planuje w najbliższym czasie zrobić cos z audio w mojej 147. Pytanie tylko brzmi co. Mam dwie wizje
    Pierwsza do wymiana radia oraz dołożenie skrzynki basowej.
    Problem z tym rozwiązaniem jest taki że nie wiem jak poszczególne modele radia będą sprawdzać się ze sterowaniem z kierownicy i czy w ogóle będą się sprawdzać. Pozatym nie ładnie wygląda w porównaniu do serii
    Druga rzecz to że same głosniki nie zbyt dają radę. mam radio z mp3 i mimo wszystko przy wiekszej głośności i nie mówie tu o jakiś niewiarygodnych głosnościach, słysze lakkie przestery. Dodatkowa skrzyna/tuba, ten efekt tylko lekko przytłumi.
    Natomiast druga wizja polega na kupnie pełnego zestawu Bose dedykowanego do 147 które można dorwać w naprawde niezłej cenie.
    Wiem że bose nie ma cudownego brzmienia ale napewno lepsze od ori. W szczególności że za radio trzeba dać 300-400 i za skrzynke podobnie, Bosa mam za 400-500.
    Pytanie tylko jak wygląda podłączenie tego wszystkiego, z tuba i radiem tragedii napewno by nie było (z wyjątkiem sterowania z kierownicy) ale nie mam pojęcia jak sprawa się ma z bose.
    Miał ktoś z tym do czynienia?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Ja polecam http://allegro.pl/pioneer-avh-x3600d...588375856.html mam u siebie poprzedni model i gra na seryjnych głośnikach rewelacyjnie. Sterowanie z kierownicy można uruchomić po zastosowaniu adaptera zdalnego sterowania do Alfy 147 z Can. Całość dopełnia adapter do zasilania też z Can i ramka ozdobna 2DIN. Jedynie brak wyświetlania na liczniku. Radio za 400 zł jest tyle samo warte ile seryjne. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    10

    Domyślnie

    no to tym bardziej przekonujesz mnie do bose. Zapytam z ciekawości gdzie i jak wpakowałeś tam to radio? na konsoli 147 nie ma zbytnio miejsca chyba ze w wersji z gps?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mat147
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    429

    Domyślnie

    Do bose musisz podobno rozbebeszać praktycznie cale wnetrze i zmieniać kable bo instalacja jest inna niż w przypadku zwyklych glośników a takie radio jak wyzej to normalnie wsadzasz, wyciagasz jedynie tą szufladke pod radiem, na napoje itp.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Tak jak mat pisze. Też chciałem bose.. Teoretycznie już je miałem... Ale jak przemyślałem temat ze musze całe wnętrze rozebrać, wywalić wszystko, żeby puścić kable od bose, to mi się odechcialo. Wiele osób mówi że wcale bose du*y nie urywa, więc nie ryzykowalem że i mnie nie zadowoli no i odpuściłem temat Jak już bym chciał nagłośnienie które wymagało by rozebrania połowy auta, to napewno zainwestował bym w cos sensownego

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Ja mam BOSE w połączeniu z connect nav + więc może tu być pies pogrzebany co do jakości, i jak dla mnie sprzęt jest OK, jednemu pasuje drugiemu nie. Ja audiofilem nie jestem i z BOSE jestem, a raczej byłem zadowolony w Alfie

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diczbern Zobacz post
    Zapytam z ciekawości gdzie i jak wpakowałeś tam to radio? na konsoli 147 nie ma zbytnio miejsca chyba ze w wersji z gps?
    Usuwasz szufladki i wycinacz poprzeczkę plastikową i pasuje.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Tak to wygląda w aucie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0305.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	50.4 KB
ID:	174825  

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Nie wystarczy pod bose pociagnac tylko kabel prawa strona z przodu do bagaznia zeby podlaczyc suba i wzmacniacz? Nie wydaje mi sie to nader trudne, troche pracy ale za to spora oszczednosc patrzac juz na sama cene radia. Zreszta jest tu na forum cala procedura opisna jak podlaczyc zestaw bose i wlaczyc bose na radiu

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Nie wystarczy pod bose pociagnac tylko kabel prawa strona z przodu do bagaznia zeby podlaczyc suba i wzmacniacz? Nie wydaje mi sie to nader trudne, troche pracy ale za to spora oszczednosc patrzac juz na sama cene radia. Zreszta jest tu na forum cala procedura opisna jak podlaczyc zestaw bose i wlaczyc bose na radiu
    BOSE różni się tym że wzmacniacz i procesor dźwięku masz w bagażniku i dopiero z niego wychodzą przewody na głosniki a z seryjnego radia bierze tylko sygnał, dlatego trzeba rozbierać całą tapicerkę żeby pociągnąć kable do każdego głosnika ( wysokotonowe odpadają bo głośniki BOSE są dwudrożne).
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Bose do 147
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 19:16
  2. Bose 147
    Utworzone przez cinek911 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 20:24
  3. co do Bose?
    Utworzone przez szymiii w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory