Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [147] 1.9JTD 115km strasznie kopci, brak mocy na niskich obrotach

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 115km, 2002r
    Postów
    4

    Domyślnie [147] 1.9JTD 115km strasznie kopci, brak mocy na niskich obrotach

    Witam serdecznie,
    po zapoznaniu się z istniejącymi już tematami i szeregiem przebojów z moją alfą postanowiłem poszukać tutaj rozwiązania mojego problemu.
    Wczoraj odebrałem moją Alfę od mechanika po regeneracji turbiny. Od kilku miesięcy borykam się z problemem niezmiernego kopcenia na czarno przy zmianie biegów i dodaniu gazu. Kolejnym objawem jest nieznacznie zawyżone spalanie ukazywane przez komputer - około 9l/100 w mieście. Inny mechanik sugerował, że dym ten jest nawet niebieskawy i problem może tkwić w turbinie, przeglądając fora i problemy innych osób oddałem Alfę do innego mechanika, jako kompletny laik w tematyce mechaniki zasugerowałem po zaczerpnięciu informacji z forów i od znajomych że mogą to być lejące wtryski, coś z EGR, przepływomierz, nieszczelny dolot, czy coś z intercoolerem.
    Jednakże po podpięciu pod komputer wyrok padł na turbinę. Wymieniony został również filtr powietrza, uszczelki i jakaś rurka przy montażu turbiny.
    Jestem załamany... Auto kopci zdecydowanie bardziej niż przed regeneracją. Po dodaniu gazu z rury idzie całkowicie czarna, smolista chmura dymu, w lusterku wstecznym niemalże nic nie widać. Mechanik powiedział, że przez pierwsze 100km to może być normalne, jednak ja tego tak nie odczuwam. Owszem mocy przybyło i auto stało się żwawsze, ale na wysokich obrotach - powyżej 2000, natomiast do 2000 obrotów jest tragedia - gorzej niż było. Dwukrotnie zgasł mi przy normalnym parkowaniu, pedał gazu trzeba niemalże wciskać w podłogę, ledwo odpuszczając sprzęgło... Ponad 1000zł utopione w błoto?
    Pomocy, już nie wiem co robić...
    Ostatnio edytowane przez echtewiener ; 10-09-2015 o 13:42

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Jeżeli po regeneracji turbiny nadal dymi i to bardziej to stawiam że albo masz dziurę w dolocie albo źle wysterowaną turbinę. Zrób logi z doładowania i powietrza . Jeżeli to nie turbo to szukaj dalej może wtryski.
    Aha i zmień mechanika skoro twierdzi że to musi tak dymić przez jakiś czas, pewnie dopóki nie wyjedziesz od niego z placu aby miał Cię z głowy.
    Ostatnio edytowane przez sleyer3 ; 10-09-2015 o 14:36

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 115KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    mi kiedyś też tak dymił gdy nadszedł już czas na wymianę oleju silnikowego i filtra ;D tylko że wtedy jeszcze wymieniałem rurę intercoolera bo miałem małą nieszczelność

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał echtewiener Zobacz post
    jako kompletny laik w tematyce mechaniki zasugerowałem po zaczerpnięciu informacji z forów i od znajomych że mogą to być lejące wtryski, coś z EGR, przepływomierz, nieszczelny dolot, czy coś z intercoolerem.
    A co było do tej pory zrobione oprócz wyjęcia turbiny (i zapewne wywalenia kasy w błoto)? mechanik już Cię oszukał.

    Laik? Chłopie, nie potrafisz stwierdzić czy dwie rury nie mają dziur, czy coś z nich nie świszczy? Tyle zdjęć i opisów.... sam byś zaślepił (i pochwalił się) zawór EGR by go wykluczyć.

    Mechanika poszukaj w dziale regionalnym.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nie stresuj chłopaka. Powoli zagłębi się w temat to zacznie ogarniać. Niech słucha rad i zacznie się stosować to sobie poradzi, aha i niech zmieni tego "fachowca".

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 115km, 2002r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ja niestety z tych co do grzebania przy samochodzie mają dwie lewe ręce... Jedyne co potrafię to zatankować i wlać płyn do spryskiwaczy. Wszystkie podzespoły to dla mnie czarna magia. Poza tym warunków na samodzielne próby też zbytnio nie mam... Uroki blokowiska.
    Mechanik to teoretycznie polecony znajomy i powiedział, że przez pierwsze 50-100km auto musi wytmuchać tą sadzę, nie martwiło by mnie to, gdyby te chmury nie były kilkakrotnie większe niż przed naprawą i totalny brak mocy na niskich obrotach. Benzyniak mamy tak nie reaguje jak bella.
    Pytałem mechanika, czy tam w środku (dolot, wtryski, intercooler, overboost i inne ustrojstwa o których się naczytałem) są w porządku i powiedział, że auto bez zastrzeżeń, tak samo w komputerze żadnych innych błędów, oprócz poduszki powietrznej i innych pierdół (zostały wykasowane). Przed wizytą spisałem listę wedle zaleceń z innych postów co to może być i jaką drogę obrać, żeby wyeliminować problem poczynając od najniższych kosztów. Przejechał się, Alfa pod komputer i jednoznacznie stwierdził turbinę. Po ponad tygodniu odebrałem właśnie w takim stanie i 1200 nie moje. Koszmar. Łudzę się, że może faktycznie po "przedmuchaniu" na austostradzie to minie, bo ładowanie kolejnej forsy mi się nie uśmiecha...

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Hrabia89
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16v 140 km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Mnie też kopcił jak się przegazowało. Po czyszczeniu egr wziąłem go na ostre przebieżki i wydmuchałem resztki syfu i narazie spokój

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nie sugeruj się mechanikiem do końca, po naprawie turbiny okazało się u mnie że rura łącząca przepływkę z turbiną jest pęknięta na połowie obwodu także ręce załamałem. To że mieszkasz w bloku jest przeszkodą, ale ja też i sobie radzę. Zrób chociaż taki prosty test, niech ktoś dodaje gazu a ty sciskaj wąż gumowy dochodzący do kolektora jeśli będziesz w stanie utrzymać go ściśniętego to znaczy że masz mega dziurę w dolocie i słuchaj czy nie uchodzi gdzieś powietrze.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 115km, 2002r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Chyba bym wyszedł z siebie, jakby okazało się że ta regeneracja i 1200 na marne... I że nie sprawdził tak jak go prosiłem.
    Uhhh - i tutaj się właśnie zaczyna moja znajomość aspektów technicznych - co to ten kolektor i gdzie go szukać? Myślałem też nad odpięciem tego przewodu przepływomierza i przejechania się, ale też nie wiem gdzie tego szukać i boję się, że coś tam popsuję.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nic nie popsujesz, skoro robiłeś turbinę tzn. mechanik to pewnie wiesz gdzie ona jest. Idąc od turbiny w prawo dolny wąż idzie do filtra a przed nim jest tuba czarna przekroju tego węża (chyba można go nim nazwać) to przepływomierz, jest do niego wpięta kostka- złączka wypnij będziesz coś wiedział. Idąc od turbiny górnym wężem czyli dolotem dojdziesz do intercoolera (metalowa chłodnica schowana w błotniki) następny wąż wychodzi górą z intercoolera i wchodzi właśnie do kolektora.

Podobne wątki

  1. Brak mocy na niskich obrotach, drgania - 1.9 JTD 16V 140km
    Utworzone przez krzywda w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 23:06
  2. [159] Brak mocy, strasznie kopci...
    Utworzone przez raper195d w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:25
  3. [146] Boxer 1.6 , Brak mocy , dusi się na niskich obrotach.
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 22:18
  4. Brak mocy na niskich obrotach i szarpanie 2.0 v6 tb
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 20:23
  5. [159] Brak mocy na niskich obrotach 1.9 120 KM
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory