Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Jakie głośniki do oryginalnego radia 147

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Reda/Trójmiasto
    Auto
    AR 164 3.0V6 Super '97
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ice_cube Zobacz post
    Dobre radio, wygłuszenie drzwi, podłączenie subwoofera pod seryjne głośniki. Będzie lepiej? Potrzebny do tego wzmacniacz?

    Czy przy budżecie 1000zl dać sobie z tym spokój?
    Wyżej Ci podpowiedziałem że radyjko z niefabrycznymi 16tkami juz się będzie pocić.
    A Ty pytasz czy do suba będzie potrzebny wzm....


    1000zł to Ci starczy na dobre (używane) radio i dobre maty.

    A to o co Ty pytasz to i tak tylko sprzęt i materiały. Jeszcze trzeba wiedzieć co nieco o akustyce samochodowej.
    To nie jest HA, że sobie kupisz kolumny, piecyk, podpinasz i to hula.

    Z twoim podejściem i wiedzą proponuję dać sobie siana z tym tematem albo oddać do zakładu.

  2. #12
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mat147
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    429

    Domyślnie

    Tak gościu się pyta jak sobie trochę poprawić audio a ty wyjeżdżasz od razu z drogim sprzętem wartym pół tej alfy, masakra.. Zejdźmy lepiej na ziemie, masz fabryczne radio i do niego nie ma sensu pchać lepszych głośników bo różnicy praktycznie nie zauważysz i będą się marnować nawet te za 300-400zł, nie ukrywajmy ale radio nie jest mega mocne, jak ma 4x10w to jest dobrze, więc nowe głośniki mało dadzą, zmień najpierw radio, nawet nowe za 400zł (lub trochę lepsze ale używane za 400zł) dużo lepiej już zagra nawet z fabrycznymi głośnikami, jeszcze jak wygłuszysz to będzie lepiej, później możesz sobie dołożyć wzmacniacz i subwoofer i będzie jeszcze ładniej grało


  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Reda/Trójmiasto
    Auto
    AR 164 3.0V6 Super '97
    Postów
    46

    Domyślnie

    To było do mnie?
    Jak tak to czytamy jeszcze raz moje wpisy ze zrozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez Mehow ; 14-10-2015 o 21:47

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Kolego mat147, właśnie wyjazd z takimi kwotami to odpowiedź na poprawę grania. Jeszcze raz napiszę, bez kompleksowego podejścia się nie da. Co to znaczy "kup radio za 400 i zagra dużo lepiej", czyli jak ? Troszkę głośniej, więcej kręcenia equalizerem, z pendriva. Stara prawda mówi o najsłabszym ogniwie więc co z niedoborem niskich tonów, rezonansami w drzwiach, piskliwych wysokich tonach, podbiciem na średnicy przez dwa głośniki grające wspólnym pasmem (brak zwrotnicy).
    Ok, kupi radio, potem dołoży maty, wymieni głośniki, dołoży wzmacniacz, subwoffer i może doczeka się poprawy brzmienia. Tylko że dobije do tej połowy wartości auta. No i ile się naczeka na tą poprawę a ile to razy będzie wnętrze pruł Normalnie sama radość słuchania ulubionej muzyki.
    Poprostu pewnych prawidłowości się nie przeskoczy, także rady jak najbardziej na miejscu.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Byłem w podobnej sytuacji co autor tematu. Na początek też chciałem zostawić oryginalne radio bo najlepiej pasuje do deski. Kupiłem głośniki u-dimension el comp 6, wzmacniacz crunch 1000.4 i subwoofer firmy hifisonic oraz wygłuszyłem przednie drzwi. Nadszedł czas na odsłuch i było tak sobie ewidentnie radio było słabiutkie. Postanowiłem poszukać radia w kolorze srebrnym żeby pasowało i też grało lepiej. Znalazłem w idealnym stanie JVC exad 551. Po podłączeniu wszystkiego do tego radia i ustawieniu wszystkiego gra to naprawdę bardzo ładnie na tyle, że zacząłem wolniej jeździć. Podsumowując broniłem się przed zmianą oryginalnego radia ale jest niestety wąskim gardłem, które należy zmienić. Wydałem na wszystko koło 1200 zł ale było warto. Pozdrawiam.

  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Czyli nie trzeba wydawać 4 tysięcy żeby grało lepiej niż oryginał. I o to mi chodzi, bo przesadzacie z tym wszystkim. Dajmy porównanie, samochód na stalowkach wygląda okropnie, dokupujesz felgi za 1500zl i jest o niebo lepiej, możesz też wrzucić felgi z górnej półki za 30tyś i wtedy będzie juz w ogóle zajebiście. Tylko po co jak może być dobrze również za 1500zl?
    Poprawa ma być, ale nie koniecznie aż tak olbrzymia.
    W serwisie car audio powiedzieli mi że samo radio zrobi różnicę na pewno. I znalazłem fajną uzywkę KENWOOD KDC-6051U z czerwonym podświetleniem. Teraz mam pytanie do znawców czy da radę to zintegrować ze zmieniarka blaupunkta i sterowaniem radia z kierownicy?
    Wrzuce link do radia http://www.kenwood-electronics.co.uk...usb/KDC-6051U/

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Złe porównanie z tymi felgami. Bardziej pasuje silnik i moc, nie widać a czuć, adekwatnie do wydanych pieniędzy na tuning. Ale ma podstawową wadę, właśnie nie widać, więc lans słaby. No nic, kup te przysłowiowe fele za 1500 i git, powodzenia i zadowolenia .
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie

    A ja dołożyłem subwofer z wzmacniaczem do oryginalnego radia.....Nie było Bose ale teraz zabijam bose każdym dzwiękiem.Na radiu basy mam na -4 subwofer nadrabia reszte.W radiu ustawiłem korektor pod siebie i kolega z systemem bose nie może się nadziwic...A ciekawostka....DLaczego Bose nie ma żadnych głośników wysokotonowych natomiast seria posiada aż 4?

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Co do zmieniarki to nie wiem czy zadziała. Sterowanie z kierownicy będzie działać jak dokupisz odpowiedni adapter. Napisz do piloty pl jakoś tak koszt 140 zł z przesyłką. Co do radia polecam poszukać używek, za nie duże pieniądze zagrają znakomicie. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Tuba do oryginalnego radia 156
    Utworzone przez rafalfa w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 15:23
  2. [159] Subwoofer do oryginalnego radia
    Utworzone przez Danielos80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 11:06
  3. kod oryginalnego radia
    Utworzone przez groszekk w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:11
  4. [159] Głośniki do oryginalnego radia
    Utworzone przez Johny3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 20:28
  5. Wyjęcie oryginalnego radia
    Utworzone przez magic10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory