Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Demontaż tylnego zderzaka- Alfa 147

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Piotrek_eM
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 T.S.
    Postów
    59

    Domyślnie

    Myślałem, że mi nie wyświetlają się wszystkie tematy- bo aż watpilem w to że nie ma takiego tematu. Ten z 156 filmik widziałem. Tego z GTA nie. Być może przyda się. Wieczorem się okaże.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd
    Postów
    1

    Domyślnie

    W 147 nie ma żadnej śruby w bagażniku. Jest po 2 pod nadkolami z lewej i prawej na torxy, nie trzeba zdejmować kół mając odpowiednio małe klucze. Od góry które widać, chyba 4? no i od dołu, już dokładnie nie pamiętam ile, ale wszystkie na wierzchu.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V z 2006 :)
    Postów
    17

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie odkręcenia tylnego zderzaka w 147 FL, czy faktycznie za nadkolem trzeba odkręcić dwie śruby zasłaniające dostęp do śrub od zderzaka i oderwać je trochę z zatrzasków jak to widać na filmach z innych alf? Tam jest zwykły krzyżak?
    Na torxy są wszystkie pozostałe śruby?
    Czy trzeba odczepiać tapicerkę w środku by wszystko odkręcić, czy też śruby widoczne po zdjęciu tylko tej plastikowej osłonki?
    Nie jestem w stanie naliczyć ile dokładnie jest śrub z wypowiedzi bitels01, czy umiecie mi troszkę bliżej doprecyzować ilość bym na pewno odkręcił wszystko?
    Niestety muszę naprawić czujniki parkowania bo mi chyba któryś padł, najlepiej zacząć od ich wtyczek sprawdzenie, gdyby ktoś wiedział też, gdzie znajduje się w bagażniku jakaś kostka do sprawdzenia to też byłbym wdzięczny za radę.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostroowsky Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie odkręcenia tylnego zderzaka w 147 FL, czy faktycznie za nadkolem trzeba odkręcić dwie śruby zasłaniające dostęp do śrub od zderzaka i oderwać je trochę z zatrzasków jak to widać na filmach z innych alf? Tam jest zwykły krzyżak?
    Na torxy są wszystkie pozostałe śruby?
    Czy trzeba odczepiać tapicerkę w środku by wszystko odkręcić, czy też śruby widoczne po zdjęciu tylko tej plastikowej osłonki?
    Nie jestem w stanie naliczyć ile dokładnie jest śrub z wypowiedzi bitels01, czy umiecie mi troszkę bliżej doprecyzować ilość bym na pewno odkręcił wszystko?
    Niestety muszę naprawić czujniki parkowania bo mi chyba któryś padł, najlepiej zacząć od ich wtyczek sprawdzenie, gdyby ktoś wiedział też, gdzie znajduje się w bagażniku jakaś kostka do sprawdzenia to też byłbym wdzięczny za radę.
    Wszystko jest na torxy, te dwie pod szmacianym nadkolem również. 4 w nadkolach, 4 na górze zderzaka i 2 pod zderzakiem. Ale mówię z pamięci, więc może się coś nie zgadzać. Ogólnie schowane są tylko te 4 w nadkolach, resztę widać

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V z 2006 :)
    Postów
    17

    Domyślnie

    Oki, dzięki, mam nadzieje, że znajdę wszystkie śruby i pójdzie gładko.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V z 2006 :)
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostroowsky Zobacz post
    Oki, dzięki, mam nadzieje, że znajdę wszystkie śruby i pójdzie gładko.
    No tak, cytuje sam siebie, ale trochę minęło i chciałem się podzielić problemem, jak mam nadzieje trafił się tylko mi... otóż wszystko szło łatwo i gładko i odkręciłem wszystkie śruby poza dwiema, jedna pod nadkolem i jedna widoczna przy klapie bagażnika.
    W przypadku moich śrub odspawało się gniazdko do którego śruba się wkręca i element trzymający gwint śruby kręci się w koło jak nakrętka uniemożliwiając jej odkręcenie.
    Czy ktoś z Was ma pomysł jak odkręcić te śruby? Czy rozwiercić się to da samemu czy trzeba jechać do blacharza? A może szukać ślusarza? Jaką cenę powinien mi za rozwiercenie śrub i przyspawanie "gniazdek" tych śrub do blachy powiedzieć fachowiec?
    Podejrzewam duży rozrzut a ostatnio mam już dość ilości tych niby niedrogich usterek i nie chciałbym przepłacić...

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okolice Kielc
    Auto
    Alfa 147 2.0ts 2002r. I alfa 156sw 2.0ts 2000r. Alfa GT 2.0 jts 2004r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Rozwiercic to moze byc problem bo bedzie ci sie krecila sruba razem z ta nakretka.. najlepiej bedzie to sprobowac naciąć..

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V z 2006 :)
    Postów
    17

    Domyślnie

    Naciąć? Kurka, o ile tą przy nadkolu może i da się zobaczyć od spodu i ręką złapać, tak ta przy klapie bagażnika jest widoczna jedynie "głowa" śruby, nie wiem czym, szlifierka by lakier w koło zniszczyła, może mikroszlifierką? Tylko czy to ma taką moc?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okolice Kielc
    Auto
    Alfa 147 2.0ts 2002r. I alfa 156sw 2.0ts 2000r. Alfa GT 2.0 jts 2004r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Moc moze i bedzie miala.. gorzej z tarczami.. bo one doac szybko sie zurzywaja..

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż tylnego zderzaka
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 20:08
  2. Demontaż tylnego zderzaka
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 20:46
  3. [146] Demontaż tylnego zderzaka.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 22:37
  4. [146] demontaż zderzaka tylnego
    Utworzone przez preev w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory