Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Szarpanie przy ruszaniu, Gwizdanie z silnika, podłączenie komputera

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romero 147 1.9 JTDm 150km (2007r.)
    Postów
    3

    Domyślnie Szarpanie przy ruszaniu, Gwizdanie z silnika, podłączenie komputera

    Witam,
    od 2 miesięcy jestem posiadaczem AR 147 1.9 JTDm. Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma objawami, które zaczynają mnie nie pokoić... Może coś doradzicie.

    1. Spalanie - średnio wychodzi mi tak między 7-8l/100km. Jak patrzę na chwilowe zużycie podczas przyspieszania, to nawet dochodzi do 20l/100km. No i generalnie, delikatnie dodam gazu już rośnie ponad 10l... na dowolnym biegu.
    2. Przy ruszaniu moją Alfą nie czuć tego powera, chociaż silnik ma 150km. Potrafi nawet się zdusić i zgasnąć. Muszę powoli puszczać sprzęgło lub ciutkę dodać gazu. W VW golfie III 1.9TDi nie miałem tego problemu, rwało przy ruszaniu bardzo mocno... a silnik był 110km.
    3. Z silnika wydobywa się dziwne gwizdanie, uzależnione od obrotów silnika. Wyraźniejsze jak silnik jest zimny. Czytałem na forum i raczej nic strasznego, ale w powiązaniu ze spaleniem może ma już to znaczenie? Dodam, że przy zimnym silniku z rury wydechowej wydobywa się siwy dym, później już on ginie.
    4. Jak podłączyć komputer do mojej wersji samochodu i jaki dobrać kabel?

    Z góry dzięki za pomoc,
    pozdrawiam wszystkich szczęśliwców posiadających AR

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    1. Spalanie chwilowe z kompa nijak się ma do realnego więc na to nie patrz.
    2. Jtd ciągnie dopiero jak się turbo włączy czyli od około 1800 obrotów. Z dołu nie idzie. A sprzęgło Ci się nie ślizga?
    3. sprawdź czy na rozgrzanym tez dymi
    4. O kablach było wiele razy. Słowa kluczowe to Viaken.pl, MES, FES a resztę doczytaj

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    A rury dolotowe sprawdziłeś czy szczelne? Wyczyść EGR i zaślep go niepełną zaślepką.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romero 147 1.9 JTDm 150km (2007r.)
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ad.1. Czyli te dziwne wskazania spalania to raczej niedoskonałość systemu? Wczoraj zauważyłem, że jak samochód się toczy na luzie, to spalanie pojawia się i tak z 4-5l/100km... podejrzewałem, że to bzdura wyssana z palca
    Ad.2. Według mnie Diesel powinien ruszać ładnie bez gazu, tym bardziej przy takiej mocy silnika. Sprzęgło się nie ślizga, na obrotach >2k/min zaczyna wciskać w fotel. Bardziej boję się o kończący się dwumas i nie równy docisk. Samochodem jeździła wcześniej kobieta, może nie miała takiego wyczucia i zajechała sprzęgło...
    Ad.3. Jak silnik się rozgrzewa, nie ma żadnego widocznego dymienia z rury wydechowej. W silnik nie zaglądam, nie jestem mechanikiem a wiedzę mam znikomą. Wolę tutaj się poradzić, aby mechanik w razie czego mi nie wydziwiał.
    Ad.4. No problemo, sorki za zbędne pytanie.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michal.115
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS 120KM 2008r teraz GT 3.2 :)
    Postów
    112

    Domyślnie

    Typowe objawy padającej turbiny. A gwizdać może przez nieszczelny dolot/ lub właśnie przez padające łożysko na turbinie. Ps. diesla łatwiej zdławić przy ruszaniu, niż benzynę o podobnej mocy.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobik Zobacz post
    Ad.1. Czyli te dziwne wskazania spalania to raczej niedoskonałość systemu? Wczoraj zauważyłem, że jak samochód się toczy na luzie, to spalanie pojawia się i tak z 4-5l/100km... podejrzewałem, że to bzdura wyssana z palca
    Ad.2. Według mnie Diesel powinien ruszać ładnie bez gazu, tym bardziej przy takiej mocy silnika. Sprzęgło się nie ślizga, na obrotach >2k/min zaczyna wciskać w fotel. Bardziej boję się o kończący się dwumas i nie równy docisk. Samochodem jeździła wcześniej kobieta, może nie miała takiego wyczucia i zajechała sprzęgło...
    Ad.3. Jak silnik się rozgrzewa, nie ma żadnego widocznego dymienia z rury wydechowej. W silnik nie zaglądam, nie jestem mechanikiem a wiedzę mam znikomą. Wolę tutaj się poradzić, aby mechanik w razie czego mi nie wydziwiał.
    Ad.4. No problemo, sorki za zbędne pytanie.
    1. Tak, CHWILOWE spalanie zawsze będzie kosmiczne przy dodawaniu gazu itp. Trzeba skupić się na spalaniu średnim, 7-8l przy tym silniku to wynik w normie. Mam ten sam motor i sam średnio mam 6,5-7l.
    2. Mojego też łatwo zdławić szybkim ruszeniem na sprzęgle bez gazu, więc jak już napisane to wcale nie musi być sprzęgło. U mnie akurat do wymiany szykuje się łożysko oporowe ale to nie ma żadnego wpływu. Masz częściową zaślepkę na EGR, wyczyszczony dolot? Jak już koledzy pisali te silniki zaczynają rwać od 2k obrotów, na dole nie wiele się dzieje a potem jest nagły strzał i wbicie w fotel
    3. Siwy dym na zimnym przy takiej temp za oknem to nic nadzwyczajnego, ważne żeby znikł po rozgrzaniu auta nie jest to po prostu świst turbiny jak wchodzisz na obroty?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Miki6830
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    PLE
    Auto
    147 1.9 JTD16v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.115 Zobacz post
    Typowe objawy padającej turbiny.
    Przecież każde turbo gwizda

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michal.115
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS 120KM 2008r teraz GT 3.2 :)
    Postów
    112

    Domyślnie

    Każde turbo gwizda, ale nie każde tak samo Gdy nagle zaczyna głośniej gwizdać, to objaw padającego łożyska turbiny (lub nieszczelnego dolotu).

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 FL 1.9 JTDm 16V 150KM '05
    Postów
    10

    Domyślnie

    Lobik
    Ad1 Jeśli chodzi o spalanie to jest jak najbardziej normalne, nie są to dane wyssane z palca, chwilowe może dochodzić do 30 a nawet więcej, jak jedziesz na luzie to silnik tez spala paliwo(jakoś musi podtrzymywać obroty - tutaj czym wolniej jedziesz na luzie tym spalanie chwilowe będzie większe, ponieważ silnik w jednostce czasu cały czas spala tyle samo paliwa, podkreślam, że na biegu jałowym), dopiero jeśli stosujesz hamowanie silnikiem spalanie piwnno być 0l/100km(takie wskazania mają komputery w innych samochodach, a w Alfie chyba wskazuje 2l/100km). Spalanie ŚREDNIE po mieście Łodzi u mnie oscyluje 9-10l/100km
    Ad2 Wg mnie jest to jak najbardziej normalne
    Ad3 Tutaj myślę, że mogą być nieszczelności w układzie dolotowym albo coś z turbiną

Podobne wątki

  1. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 15:16
  2. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez JaTaNu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 12:05
  3. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  4. szarpanie silnika przy ruszaniu JTD
    Utworzone przez 17bobek w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 16:48
  5. Pikanie komputera przy ruszaniu
    Utworzone przez Silintierka w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 07:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory