Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Nie odpala na mrozie 1.6

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ThyLight
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Połaniec
    Auto
    AR 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    52

    Domyślnie Nie odpala na mrozie 1.6

    Witam.

    Mam problem z odpaleniem auta. W piątek było wszystko ok, palił od cyknięcia. Po ok 20 godzinach na mrozie nie chciał odpalić. Po 3-4 próbach musiałem doładować akumulator. Dziś wstawiłem naładowany i zagrzany w domu akumulator, rozrusznik dobrze kręci ale reakcji zero. Momentami tak jakby chciał załapać ale nic z tego. Próbowałem na wypiętym czujniku z termostatu i też nic, co dziwne po podłączeniu czujnika po kilku sekundach na zapłonie samoczynnie załącza się wentylator. W dodatku chyba akumulator już kiepski bo po kilku próbach kręci słabiej i gasną zegary. Wydaje mi się, że gdzieś korek w przewodach się zrobił bo auto zaparkowane jest na rezerwie (jakieś 10km przejechane od zaświecenia rezerwy). Nie mogę też wsłuchać się dobrze czy pompa się załącza przez ten dźwięk wentylatora i pikania komunikatu o temperaturze na zewnątrz.

    Macie Panowie jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Zaczął bym od pewnego akumulatora i zajął bym się filtrem paliwa - kiedy wymieniany? posadz kogoś do tylu podnieś kanapę i niech słucha czy pompa pracuje

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    1.6 nie ma filtra paliwa

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    ups sorry nie doczytałem mój błąd.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ThyLight
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Połaniec
    Auto
    AR 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    52

    Domyślnie

    Podniosłem kanapę i gąbkę, jest cicho. Coś zaszumi ale nie wydaje mi się, że to pompa. Na razie akumulator się ładuje. Sprawdzę wieczorem jak będzie cicho na zewnątrz. Do garażu mam 1km i pchać bardzo się nie chce, jak nic nie wymyślę to trzeba będzie zaciągnąć na garaż i farelkę uruchomić. Sam już nie wiem.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Wsiadaj na rower z kanistrem i kup paliwa. Z tą rezerwą nie wiadomo jak to na prawdę jest Jak masz kogoś ze sprawnym aku to podłącz go dodatkowo do Twojego - może już się kończy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ThyLight
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Połaniec
    Auto
    AR 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    52

    Domyślnie

    Ten się doładuje to podłącze drugi akumulator jeszcze od innego auta bo mam w domu akurat i sprawdzę. Paliwa powinno być jeszcze ale nie wiadomo co tam na dnie pływa Już jutro będę walczył. Mróz może puści trochę.
    Pod maską sporo wykwitów lodu jest, takie punktowe kryształki praktycznie wszędzie. Pewnie pozamarzało, pozwierało i są skutki Do pompy też zajrzę, miernik mam to posprawdzam.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Akumulator nie ma nic do tego. To nie diesel.
    Pierwsza sprawa-próbiwałeś odpalić z samostartu? Włóż Aku,napsikaj w dolot i zobacz czy odpali.Jak odpali i zaciągnie paliwo no to będzie ok.Jak załapie i pochodzi chwilę po czym zgaśnie to problem jest w zamarniętym paliwie lub pompa siadła(pytanie czy dużo jeździsz na rezerwie?). A jeśli nie odpali to spróbuj nacisnąć czujnik uderzeniowy i spróbuj jeszcze raz.

    Stawiam że odpali i będzie po problemie lub benza zamarzła

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ThyLight
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Połaniec
    Auto
    AR 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    52

    Domyślnie

    Dzięki za propozycje rozwiązania problemu, jutro w dzień powalczę bo ciężko coś zrobić przy tej temperaturze. Niestety auto bardzo często jeździ na rezerwie i na krótkich dystansach. Spróbuję z plakiem albo samostartem jak jutro dostanę w sklepie. W Przypadku plaka psikać za przepływką rozumiem? Nigdy w ten sposób nie odpalałem
    Ten czujnik uderzeniowy też sprawdzę bo może odbił. Dojazd na garaż mam potwornie dziurawy, a w piątek akurat wracałem z garażu zanim zostawiłem go na noc pod blokiem. Może od zimna zadziałał jakoś.

    Czyli plan na jutro, zatankowanie świeżej benzyny (ostatnio zmieniłem stację na inną małą, może mają lipne paliwko) i próba na samostarcie. Trzymajcie kciuki

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Można i na plaku,ja zdejmowałem rurę przy przepustnicy od razu. Znajoma zatankowała w czwartek na Bliskiej w centrum miasta i w piątek już nie odjechała-zamarzła benzyna

    Czasem od dołków potrafi się włączyć czujnik. I nie przesadz też z plakiem

Podobne wątki

  1. bardzo ciężko odpala w mrozie
    Utworzone przez arturbydgoszcz w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 10:10
  2. Strajk po kilku dniach na mrozie - nie odpala
    Utworzone przez lolix w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 14:16
  3. Ciężo odpala na mrozie 1.9 JTD 8V
    Utworzone przez Natanael w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 20:59
  4. LPG na mrozie wysiada...
    Utworzone przez kelpin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 20:20
  5. Odpalanie na mrozie??
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory