Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Co mi kapie i skąd?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie Co mi kapie i skąd?

    Witam,

    mam mokrą krawędź plastyku pod silnikiem. Dokładnie pod gruchą turbiny (z którą nic się nie dzieje, bo niedawno była robiona i długo nic nie było). Chodzi o to, że skądś coś kapie, więc pytanie, co jest na środku silnika, mniej więcej na wysokości sterownika turbiny, ale pod silnikiem? Skąd to coś może spływać? Może ktoś się spotkał z czymś takim?

    Podrawiam

    JTD 1.9 115 KM, przedlift.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cześć,

    Kapie Ci z osprzętu silnika. Rada jest jedna. Podejdź do samochodu, otwórz maskę, podwiń rękawki i włóż ręce w miejscu, w którym masz ten wyciek. Organoleptycznie na pewno go znajdziesz. Innej rady nie ma.

    Pozdrawiam, M.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cześć,
    dzieki za odp.

    Nie wsadzę tam łapy :/ Jutro pojadę do warszatatu. A wiesz jakie tam są podzespoły mniejwięcej w tym rejonie?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Skoro kapie, to czegoś musi ubywać. Skontroluj stan płynów. Możesz też dotknąć tejże cieczy.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    Na chodniku pachniało paliwem i trchoe mnie to dziwi szczerze mówiąc. Mogło nie być moje, a tego w silniku nie dosięgnę :/ Dam znać jutro co mi wyszło. Jest gdzieś schemat całego silnika JTD?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    tu masz szukajkę części z rysunkami poglądowymi http://eper.fiatforum.com/ . Sprawdź chłodnicę czy nie jest mokra i przede wszystkim poziomy płynów. Może masz słabo dokręconą rurę turbo i kapią Ci skropliny oleju przy obejmie. Paliwo byłoby raczej od strony grodzi, choć mogło się grawitacyjnie przelać po osłonie. Jak nie sprawdzisz organoleptycznie to schematy Ci tego nie powiedzą chyba, że mechanik, ale czy warto płacić jak może to być jakaś np niedociągnięta opaska???

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    A ten płyn ma jakiś konkretny kolor? Może poszedł jakiś przewód od wspomagania i delikatnie cieknie.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    tu masz szukajkę części z rysunkami poglądowymi http://eper.fiatforum.com/ . Sprawdź chłodnicę czy nie jest mokra i przede wszystkim poziomy płynów. Może masz słabo dokręconą rurę turbo i kapią Ci skropliny oleju przy obejmie. Paliwo byłoby raczej od strony grodzi, choć mogło się grawitacyjnie przelać po osłonie. Jak nie sprawdzisz organoleptycznie to schematy Ci tego nie powiedzą chyba, że mechanik, ale czy warto płacić jak może to być jakaś np niedociągnięta opaska???
    dzieki... niestety nie znajduję podzespołu, który by pasował do wycieku.

    Kolor? na asfaclcie czarny i to z asfaltu pachniało jak paliwo (dotknąłem paluchem i powąchałem)

    na osłonie jest plamka jedynie o średnicy kilku cm na krawędzi więć nic się nie przelewa póki co ;/ jadę właśnie do warsztatu niech zajrzą skąd to... myślałem, że pompa wody, ale to z drugiej totalnie strony i inaczej pachnie... możliwe, że uszczelka pod głowicą? Ale to by nie lało paliwem i by dymiło w wersji bez dpf, więc raczej nie. Płyn cały czas różowiutki.

    Pare razy zanotowałem spadek mocy, więc może rzeczywiście jakiś problem z wtryskiem, wężykiem paliwa, pompą?

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    UPDATE: no i wszystko jasne. Jednak autostrada alfie mojej nie sprzyja...
    Uszczeleczka na odprowadzeniu oleju od turbiny. Niegroźne całe szczęście.
    oraz
    Wyciek przy filtrze paliwa. Pewnie jakaś uszczeleczka albo objemka puściła. Może przewód.
    Przy okazji wykryty luz na łożysku, więc się zrobi za wczasu i będzie sprawne. Uff. Byle tylko nie padło do piątku
    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jak te miedziane to od razu wymień cztery sztuki podkładek. Dwie górne i dwie dolne

Podobne wątki

  1. kapie ze wspomagania
    Utworzone przez damiankck w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 19:21
  2. Skądś kapie.... :\ AR 147
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 11:28
  3. [146] Kapie woda
    Utworzone przez Pucik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 20:53
  4. problem z olejem kapie
    Utworzone przez 8rafal4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2009, 12:25
  5. Kapie olej
    Utworzone przez arczimi w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory