Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Opony zimowe 185/65 r15 na oblodzone drogi.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Zgadza się można dostać komplet opon 17 za 110 złotych, ale 15 można dostać wówczas za połowę tej kwoty
    Zimą wygląd nie jest ważny, wszędzie szaro buro i ponuro

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GTV
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Spadek komfortu, ze niby przesiadka z 15 na 17”, serio ??
    Niższy profil opony = niż komfort.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Niższy profil ma jedną zaletę (poza wyglądem), otóż opony z mniejszym profilem mają rant ochraniający felge (tzw. MFS) przed zarysowaniem np. podczas dojeżdżania do krawężnika

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Niższy profil ma jeszcze niewątpliwą zaletę mniejszego przechylania się opony, a co za tym idzie większego czucia auta i pewności prowadzenia. Poza tym szersza opona zapewnia lepsza przyczepność.
    Zanim zacznie się gównoburza, że na zimę zakłada się wąskie opony, porównajcie wyniki testów opon. Współczesne szerokie zimówki świetnie radzą sobie również na śniegu.
    Osobiście uważam, że za 15 stoi jedynie cena i delikatna poprawa komfortu.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 2002r. 1.9 JTD 8V
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ja jeżdżę na Nokianach WR D3 i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne. W tamtym roku kupiłem je na oponeo.pl coś za 820 zł, czyli cena całkiem niezła. W zimę raz brat jechał Alfą, kiedy było sporo śniegu i powiedział, że takim autem jeszcze nie jeździł. Czy sucho, czy śnieg to śmiga aż miło. Model WR D4 pewnie jest jeszcze lepszy.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Jeśli mówimy o nokianach to zapłaciłeś db pieniądze. Ale z drugiej strony po co przepłacać. Dębice frigo 2 kupisz za 550 zł komplet. I tez są bdb.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Widzę, że Dębica Frigo 2 zmieniła bieżnik bez zmiany nazwy. Miałem tą wątpliwą przyjemność jeździć trochę astrą na starszej wersji tej opony. O ile na śniegu było w miarę ok, to na mokrej jezdni przyczepność była żadna*. Ciekaw jestem na ile zmiany wpłynęły na parametry tej opony, bo tamtej starej nikomu bym nie polecił.

    *Opony nie były starsze niż 4 lata, kupione jako nowe, ciśnienie sprawdzone, bieżnik powyżej 4 mm, zawieszenie ok.

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Kurczę mam 8 letnie Dębice zimowe i nigdy mnie nie zawiodły. W tym roku czas na zakup nowych bo to już przegięcie jeździć na takich staruchach. Raczej tez wrócę do nich. Dla mnie cena ma znaczenie. Byleby była nowa i cena jak najniższa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku miałem na zimowe opony ograniczone fundusze, więc pierwszy raz zdecydowałem się na używki i kupiłem roczne nienaprawiane Continentale TS850 z bieżnikiem 6,5-7,5 mm. Komplet w rozmiarze 225/50R17 wyniósł mnie lekko ponad 1000zł. Na jakich oponach budżetowych bym nie jeździł to zawsze miałem zastrzeżenia do przyczepności, a Continentale nawet zużyte (jakieś ContactViking - nie pamiętam dokładnie modelu), 2-3mm bieżnika, w miarę zadowalająco trzymały.
    Temat był o 185/65R15 - w podobnym rozmiarze użytkowałem Dunlopy WinterResponse2 i były jak dla mnie zadowalające przy bardzo małym zużyciu w ciągu 3 sezonów. Wytrzymały bez większych uszczerbków szkolenie na Torze Kielce i Ułężu. Jedynie przez wysoki balon cierpiała precyzja prowadzenia i gdybym stał znów przed wyborem co wtedy kupić zdecydowanie kupiłbym drugie opony na 16" felgi.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Kurczę mam 8 letnie Dębice zimowe i nigdy mnie nie zawiodły. W tym roku czas na zakup nowych bo to już przegięcie jeździć na takich staruchach. Raczej tez wrócę do nich. Dla mnie cena ma znaczenie. Byleby była nowa i cena jak najniższa.
    Czego potrzebujesz kolego? Podaj rozmiar i jakiś budżet podpowiem Ci czym warto się zainteresować czyli jakie opony zimowe warto wybrać w danych widełkach cenowych.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    2-3mm bieżnika, w miarę zadowalająco trzymały
    Trudno mi w to uwierzyć kolego, bo opona zimowa z bieżnikiem poniżej 4 mm nie ma żadnych właściwości praktycznie.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Opony zimowe
    Utworzone przez blower w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 16-09-2018, 10:24
  2. [146] opony zimowe
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 00:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory