Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Odbijanie kierownicy, geometria, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    13

    Question Odbijanie kierownicy, geometria, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

    Witajcie.

    Od pewnego czasu zastanawiałem się czy fakt, iż kierownica nie wraca mi do "punktu zero", to rzecz naturalna dla tego modelu czy przypadłość mojego egzemplarza.
    Przykładowo: wykonując pełny skręt kół, wychodząc z zakrętu i puszczając kierownicę, odbija, lecz zostaje w pozycji skręconej ok. 20 stopni od pozycji zero.
    Analogicznie dla skrętu w lewo i w prawo. Także te parędziesiąt stopni zawsze muszę dokręcić ręką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kierownica.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73.1 KB
ID:	235543

    Auta nie ściąga na żadną stronę, kierownica ustawiona prosto - auto jedzie prosto. Reaguje bardzo czuło na delikatne skręcanie.
    Robiłem dzisiaj geometrię 3d. Oto wyniki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geometria.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	235542

    Martwi mnie trochę Kąt Wyprzedzenia Sworznia Zwrotnicy.
    Ponadto diagnosta zauważył, że jedno z kół jest delikatnie przesunięte w osi względem drugiego, na oko ~1cm.
    Ogólnie polecił zamianę opon, w celu sprawdzenia czy coś się zmieni w stylu prowadzenia, bo są delikatnie starte od zewnątrz, a co do przesunięcia - polecił blacharza, żeby sprawdził czy coś nie jest z sankami..
    W aucie jakiś czas temu wymieniany był wahacz dolny od strony pasażera, jedynie tam były luzy na tulejach. Pozostałe elementy zawieszenia podobno sprawne.. Tak jak nadmieniłem, auto generalnie jeździ prosto, nie ściąga ani w czasie jazdy, ani podczas hamowania itd.

    Proszę o opinie jak to wygląda u was z tym powracaniem kierownicy i czy macie jakieś pomysły odnośnie Kąta WSZ, podobno regulacji do tego żadnej nie ma, a wiem, że ten kąt między innymi właśnie sprawia, że kierownica "odbija". Gdzie zatem szukać przyczyny?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpyroblast Zobacz post
    Witajcie.

    Od pewnego czasu zastanawiałem się czy fakt, iż kierownica nie wraca mi do "punktu zero", to rzecz naturalna dla tego modelu czy przypadłość mojego egzemplarza.
    Przykładowo: wykonując pełny skręt kół, wychodząc z zakrętu i puszczając kierownicę, odbija, lecz zostaje w pozycji skręconej ok. 20 stopni od pozycji zero.
    Analogicznie dla skrętu w lewo i w prawo. Także te parędziesiąt stopni zawsze muszę dokręcić ręką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kierownica.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73.1 KB
ID:	235543

    Auta nie ściąga na żadną stronę, kierownica ustawiona prosto - auto jedzie prosto. Reaguje bardzo czuło na delikatne skręcanie.
    Robiłem dzisiaj geometrię 3d. Oto wyniki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geometria.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	235542

    Martwi mnie trochę Kąt Wyprzedzenia Sworznia Zwrotnicy.
    Ponadto diagnosta zauważył, że jedno z kół jest delikatnie przesunięte w osi względem drugiego, na oko ~1cm.
    Ogólnie polecił zamianę opon, w celu sprawdzenia czy coś się zmieni w stylu prowadzenia, bo są delikatnie starte od zewnątrz, a co do przesunięcia - polecił blacharza, żeby sprawdził czy coś nie jest z sankami..
    W aucie jakiś czas temu wymieniany był wahacz dolny od strony pasażera, jedynie tam były luzy na tulejach. Pozostałe elementy zawieszenia podobno sprawne.. Tak jak nadmieniłem, auto generalnie jeździ prosto, nie ściąga ani w czasie jazdy, ani podczas hamowania itd.

    Proszę o opinie jak to wygląda u was z tym powracaniem kierownicy i czy macie jakieś pomysły odnośnie Kąta WSZ, podobno regulacji do tego żadnej nie ma, a wiem, że ten kąt między innymi właśnie sprawia, że kierownica "odbija". Gdzie zatem szukać przyczyny?
    kierownica zawsze powinna wracać do pozycji zero.
    z przekladnia wszytko ok? drazki, koncowki sprawdzales? jestes pewien ze zaden dolny wahacz nie jest krzywy? amortyzatory, sprezyny ok? tam jest mnostwo rzeczy ktore moga byc odpowiedzialne za pochylenie kol..
    jak bedziesz pewien wszystkich elementow ze sa sprawne to podjedź do blacharza, mają urządzenia którymi zmierzą Ci położenie punktów bazowych podwozia i nadwozia
    była: 147 1.6 TS Eco Blu Inca
    jest: 147FL 1.6 TS 120PS Blu Montecarlo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    13

    Lightbulb

    Cytat Napisał gruber007 Zobacz post
    kierownica zawsze powinna wracać do pozycji zero.
    z przekladnia wszytko ok? drazki, koncowki sprawdzales? jestes pewien ze zaden dolny wahacz nie jest krzywy? amortyzatory, sprezyny ok? tam jest mnostwo rzeczy ktore moga byc odpowiedzialne za pochylenie kol..
    jak bedziesz pewien wszystkich elementow ze sa sprawne to podjedź do blacharza, mają urządzenia którymi zmierzą Ci położenie punktów bazowych podwozia i nadwozia
    Wymóżdzyliśmy, że będzie to wina przekładni, nic innego nie pozostaje. Kolumna, krzyżaki, zawieszenie - wszystko w jak najlepszym porządku.
    Kupiłem maglownice z demontażu w dobrym stanie, zobaczymy co z tego wyjdzie jak to poskładamy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar TomTomGaraż
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warka
    Auto
    Alfa Romeo 147 lift 06' 1.8 TS
    Postów
    35

    Domyślnie

    Pompa wspomagania i reszta hydrauliki też...?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ostatecznie skończyło się na regeneracji mojej maglownicy. Używka była w jeszcze gorszym stanie.. Pompa wspomagania była podmieniana przed maglownicą, żeby wyeliminować każdą ewentualność.
    Auto wraca do jazdy na wprost, wszystko gra i bucy

Podobne wątki

  1. [145] Luz sworznia na zwrotnicy
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 17:57
  2. Alfa Romeo 156 2.0 TS kąt wyprzedzenia zapłonu
    Utworzone przez patrykalfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 14:51
  3. [145] Kąt wyprzedzenia zapłonu boxer
    Utworzone przez wube w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 17:58
  4. Dziwny kąt wyprzedzenia zapłonu
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 23:23
  5. [146] Zbieżność, odbijanie kierunków
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory