Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [147] Czujnik ABS tył

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Unhappy [147] Czujnik ABS tył

    Witam wszystkich. Mam problem w postaci wywalania błędu odnośnie abs i vdc. Pojechałem Alfą na komputer, zostało wtedy zdiagnozowane, że jest uszkodzony czujnik tył prawy - ok. Kupiłem nowy, założyłem, pojechałem znowu na skasowanie błędu, błąd niby został usunięty, ale po ujechaniu kilkunastu metrów błędy znowu się zaświeciły. Kolejne podpięcie pod kompa, ta sama diagnoza systemu - prawy tylny czujnik. Znowu usunięte i znowu po ruszeniu się zaświeciły. I teraz pytanie, a mianowicie, kupiłem czujnik boscha (tej firmy też był oryginalnie) o numerach 0 265 008 007, ale na poprzednim miałem numery 0 265 007 544 i teraz, czy ta różnica jest znacząca? Ogólnie wtyczki są te same, czujnik tak samo wygląda, takiej samej długości jest też przewód, tylko te numery inne, czy to ma wpływ na to, że ciągle pojawia się błąd z czujnikiem prawym tylnym w roli głównej?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Youleck
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    108

    Domyślnie

    Według numerów OE to jest to samo. No to może nie masz uszkodzonego czujnika, a coś po drodze? Widocznie sygnał do kompa dochodzi nieodpowiedni, musiałbyś sprawdzić całą ścieżkę jak idzie kabel.

    pzdr

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Witam.
    Elektrycznie musi być ok, bo błąd by był od razu. Sugeruję sprawdzenie pierścienia magnetycznego na łożysku.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    A dodam też, że ogólnie sama ta awaria pojawiła się na autostradzie, jechałem równe 180 km/h, nie hamowałem ostro, ani nic, po prostu jechałem równym tempem i nagle wyskoczył ten błąd. A jeszcze jedna sprawa, czy te czujniki występowały na wersję z zębatką na łożysku i na wersję z pierścieniem magnetycznym, czy cały czas był pierścień i nie ma możliwości pomylenia ich w ten sposób?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze na komputerze czy wszystkie koła mają te same prędkości.
    Druga sprawa ,czy nie masz uszkodzonej opony (ja miałem i też wywalało błąd abs).
    Polecam podłączenie tego czujnika do oscyloskopu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Sprawa już częściowo rozwiązana, to znaczy mam uszkodzoną zębatkę na łożysku, zostało zdjęte koło i usunięta została ta zębatka do końca, żeby nie uszkodziła nowego czujnika. Mam teraz problem z łożyskiem, ponieważ tam ewidentnie była zębatka a ja znalazłem łożysko z SKF www_autodoc_pl/skf/1362789 i czy to będzie działało z obecnym czujnikiem? Sprawdziłem na eperze po vinie, że numery OE się zgadzają i teoretycznie wszystko powinno banglać, ale może ktoś zmieniał takie łożysko i może się wypowiedzieć czy po wymianie wszystko ze sobą współpracuje.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_0_productGfx_8e3d581a25b2f863555b437a2367e5b2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	35.6 KB
ID:	245449 Czy miałeś coś takiego

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie nie, u mnie była z takim bardzo wąskim pierścieniem i na nim było coś w rodzaju zębatki, a raczej tego co z niej zostało bo była praktycznie starta na równo, ledwie było widać ząbki, po jej oderwaniu z pierścienie śrubokrętem, żeby nie uszkodziła czujnika przyciągała się np do części zawieszenia i do samej siebie, magnetyczna była po prostu. Sprawdziłem na wielu aukcjach łożyska różnych firm i wszystkie mają gładkie, ale takiej samej grubości te pierścienie właśnie, oraz mają napisane coś w stylu "wbudowany czujnik abs" albo że jakieś tam impulsy magnetycznie wysyłają i że abs działa z nimi, po sprawdzeniu numeru OE z tym w eperze po vinie auta okazuje się, że wszystkie się zgadzają, więc to chyba będzie to. Zobaczymy, kupię, zamontuję, przejadę się i ewentualnie pod kompa podepnę i skasuję błędy i dam znać na dniach jak się sprawa ma. Ale dalsze sugestie na temat łożysk mile widziane, może ktoś z was wymieniał i może napisać jakiej firmy zakupił takie łożysko.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Wyglada na to że pierścień na Twojej starej piaście był uszkodzony i dlatego wyglądał jak "zębatka" - w 147 nie montowali piasty z zębatką tylko z pierścieniem magnetycznym - do zębatki jest potrzebny inny rodzaj czujnika (indukcyjny) a w 147 jest czujnik hala, który reaguje na zmiany pola magnetycznego.. Montuj nową piastę i jeżeli czujnik jest ok to będzie wszystko działało.

    - - - Updated - - -

    A co do samej piasty to po FL została zmieniona średnica wewnętrzna łozyska na mniejszą.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 15-05-2018 o 10:28
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Dzięki esco1982 za rzetelną odpowiedź, a nie "eeee, sprawdź to, może to" itd. w tym tygodniu postaram się to wymienić i napiszę jak się sprawy mają, bo i czujnik i cała piasta z łożyskiem będzie nowa więc nie powinno być problemów. A na razie dzięki wszystkim za udzielenie się

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 21:27
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 19:26
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory