Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wibracje z silnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie Wibracje z silnika

    Mam ostatnio problem ze swoją bellą jest z nia jak z kobietą.

    Przy 75-80 km/h zaczyna wibrować silnik przeważnie ok 2000 obrotów telepanie sie nasila na wzniesieniach, mniej więcej znika przy ok 90 km/h i dojsciu do jakiś 2100 km/h.

    Przy wysokich prędkościach wibracje są bardziej odczuwalne, jak puszcze nogę z gazu wibracje od razu znikają.

    Na 4 biegu przy naciśnięciu gazu i puszczeniu dźwignia zmiany biegów tak jakby ucieka, czuć taki przeskok na 5 biegu nie zauważyłem tego zjawiska, bądź bardziej się skupiam na prowadzeniu auta

    Auto było na warsztacie pod kątem, przegubów, w jednym warszawskim prubowano mi wymieniać obie pół osie za 1200zł w ostatnim facet to rozebrał poskładał i wibracje zmalały jednak stwierdził że pewności nie ma czy to skrzynia czy to przegub kazał nasilić obiaw.

    To tak odnośnie wibracji, wiem napewno że mam uwaloną jedną świecę i jedna w aucie była z innej parafi, jednak nowe boshe leżą już czekają na założenie.

    Kolejnym jej nowym objawem to chyba włączenie się trybu awaryjnego jednak bez żadnego komuniaktu błędu, silnik na jedynce po dodaniu gazu skakał obrotami dławił się i nie chciał skoczyć powyżej 1000 obrotów, wyłączenie odczekanie i uruchomienie ponowne podniosło go.

    Identyczną sytuacja była ostatnio na trasie, 5 but w podłodze obroty ni hu hu powyżej ~1000 i 60 na liczniku i całkowity brak mocy.

    Myślę by w kwestii trybu awaryjnego w pierwszej kolejności obejrzeć jak zaślepiony jest EGR.

    Co do Wibracji myślę jeszcze o małym teście dwumasy zobaczyć czy wytelepie mnie jak wbije 5 przy 1000 obrotoch.


    Jakieś sugestie na co zerknąć ? Może macie jakieś sugestie dodatkowe.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Sykoo
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    147 1.9 16V JTDm
    Postów
    152

    Domyślnie

    to że lewarek CI lata to wyrobiło się jego mocowanie, trochę roboty jest żeby to ustrojstwo wymienić z tego co czytałem więc sam sie za to nie biorę na razie
    Wibracje Hmm w sumie wszystko wymieniłeś co bym sprawdzał ale dodał bym od siebie jeszcze poduchy silnika i skrzyni.
    Biegi nie wchodzą ciężko ? Dwumasę sprawdzisz słuchając czy przy gaszeniu i odpalaniu samochodu nie słychać charakterystycznego stuku sprężyn.
    Co do trybu awaryjnego dziwne jest to że nie wyskakuje Ci MCF na desce, podpinałeś pod kompa i sprawdzałeś czy nie ma żadnych błędów ? Objak jak na MCF ale czy ja wiem ?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    zdublowal sie post
    Ostatnio edytowane przez Prostownik ; 29-06-2018 o 08:00

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Biegi - 1,2,3,4 easy na 5 mam patent taki że daje max na prawo raz i zaraz drugi i w górę. Bo 5 nie wchodzi tak łatwo.

    Z dwumasą to słuchałem nie mam żadnych stuków pod maską w czasie jazdy czy to miejskiej czy to w trasie. Nie szarpie przy pierwszych biegach, no po za tymi momentami kiedy nie dodam w odpowiednim momęcie gazu ^^ przy zmianie biegu ^^

    No właśnie to mnie też martwi, podłączyłem go po lini K i wywala mi tylko błąd świec, tak samo na ELM jak sprawdzałem to jest błąd świec. Żadne inne diagnozy nie pokazywały błędów, musze jeszcze sprawdzić bo jak robilem w FES diagnozy kolejne to miałem wrażenie że jak sprawdzałem kontrolkę ciśnienia oleju to się nie paliła więc może ktoś coś grzebnął w kompie przy zaślepianiu EGR.

    Jutro planuje wykręcić EGR i zobaczyć czym w ogóle jest zaślepiony i jaki jest jego stan, więc na pewno go wyczyszczę a zaślepienie zobaczę czy się przepaliło.

    Mocno mnie zastanawiają te przeguby, od strony kierowcy jak sprawdzałem to luzy były na wewnętrzny, tylko czy wibracje wtedy nie powinny się pojawiać cały czas czy własnie dopiero w tych średnich prędkościach i wtedy kiedy auto się wciąga pod góre?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wibracje to miałem tak jak Ty. Wymieniłem prawy wewnętrzny przegub, bo było czuć luzy. Drgania osłabły. Po tygodniu wymieniłem lewy przegub wewnętrzny i objawy ustały całkiem. Dodam, ze lewy przegub wymieniałem półtora roku wcześniej ale widać jakość jakości nie równa. Po rozebraniu przegub wyglądał na dobry ale był luz który dało się wyczuć dopiero po zdemontowaniu go z półośki.

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wiec tryb awaryjny myślę że znalazłem przyczynę a mianowicie EGR nie był zaślepiony, jak go zdemontowałem to tłoczek w środku się zacinał i nie chodził luźno, wyczyściliśmy go z sąsiadem zobaczymy czy problem ustąpi.

    A masz może linki co kupowałeś konkretnie, ewentualnie jakiej firmy? Niestety w Wawie na dzień dobry koleś chciał mi najpierw wymieniać całe obie pół osie, potem wszystkie 4 przeguby, gdzie przy skręcaniu nic się nie dzieje by wymieniać zewnętrzne.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wibracje silnika
    Utworzone przez Rickson83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 26-05-2023, 19:19
  2. Wibracje silnika-problem.
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 23:08
  3. wibracje silnika
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 18:34
  4. wibracje silnika
    Utworzone przez Parzi w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 10:29
  5. wibracje silnika
    Utworzone przez tom974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory