Podobne wątki pojawiały się już, na ich podstawie podejrzewam szczotki pompy, ale chciałbym upewnić się w swoich podejrzeniach. Bardzo Was proszę o podpowiedź.
Od jakiegoś czasu pompa selespeeda sprawia problem, czyli czasem przestaje dobijać ciśnienie i tracę możliwość zmiany biegów. Aktywator wymieniany 1,5 roku temu, wszystko działało spoko, aż do teraz. Elektryka sterująca sprawdzona, przekaźnik daje prąd na zasilanie pompy, a ta nie działa, albo działa - jak ma focha. Podejrzewałem najpierw jakieś zalanie, ponieważ wokół mocowania pompy było trochę korozji. Po podłączeniu MESa sprawdziłem działanie i wygląda na to, że po spadku ciśnienia idzie sygnał z przekaźnika, a pompa jak zachce to się włączy. Na obrazku wykresy pracy przekaźnik vs działanie pompy: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sspracapompy.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	250875
Skala na osi Y to ciśnienie, a zielona linia to tylko opcja czy przekaźnik Wł. / Wył..
Widać, że dwie pierwsze próby nieudane, przekaźnik działa, pompa - nie. Potem nagle trzy "doładowania" bez problemu. I tak się dzieje. Jak nie było ciśnienia w układzie po kilku dniach przymusowego postoju, to podczas pracy silnika trochę obstukałem pompę, ale nie pomagało. A następnego dnia nagle sama zaskoczyła i doładowała na start układ, po czym po kilku minutach na biegu jałowym przestała pracować znowu.
Rozebrałem wczoraj dojście do pompy, chcę ją dzisiaj wyjąć. Czy mam zakładać, że to szczotki do wymiany? Przebieg auta 168tys. i nie miałem informacji, czy wcześniej ktoś tę pompę regenerował, auto kupiłem z przebiegiem niecałych 100tys km.
Pozdrawiam.M.