Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 147 Q2 kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Seat Leon 1
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 147 Q2 kilka pytań

    Witam.Przymierzam się do kupna 147 fl i moją uwagę przykuły ostatnio wersje Q2.Mam w związku z nimi parę pytań.

    1.Czy wersja Q2 była oferowana tylko i wyłącznie z dieslem JTD 150,170 koni ?
    2.Jak z wagą tych Q2.Są wiele cięższe niż zwykłe wersje ?
    3.Jak z serwisowaniem tego Q2
    4.Gdzie szukać tych Q2 bo w Polsce jest ich dosyć mało
    5.Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego mechanizmu.Czy rzeczywiście spełnia swoje zadanie.

    Z góry dzięki za odpowiedzi [emoji16]

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    1.tak 2.chyba tyle samo 3.Nie wymaga serwisowania 4. tanifiat lub "okazje" 5. Spełnia, łatwiej ruszyć na śliskim, napęd szybciej wyciąga auto z zakrętu, zakręt się zacieśnia przy dodawaniu gazu

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie

    2. Jest trochę cięższa bo mechanizm torsona (Q2) wagę swoją ma około 200-300kg na autocentrum wpisz sobie 147 i 147 Q2

    5. Jeslu chodzi o ten mechanizm to nigdy go nie miałem ale słyszałem że zdaje egzamin w tedy alfa jest wręcz nie do od klejenia z asfaltu no i wygląd wnętrza w tych modelach się różni (przynajmniej tak było w GT) czarne zegary itp.

    Tylko abyś się nie naciol na zepsuty mechanizm wiesz jak się najlepiej i najprostszy sposób to sprawdza??

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Q2 i standardowy mechanizm mają te same gabaryty i ważą na moje oko podobnie. Standardowy waży dokładnie 5 kg, Q2 też coś koło tego (choć na kartonie w którym przyszedł pisało 11 kg, ale to się raczej nie zgadza z masą Q2). Różnica jest zauważalna przy sportowym trybie jazdy, przy szybkim starcie mniej- trakcja się trochę mniej włącza, bardziej przy przyśpieszaniu w zakręcie, samochód wyraźnie szybciej jedzie w zakręcie i charakterystyczne jest to że zacieśnia zakręt- trzeba uważać przy wyprzedzaniu kogoś i wjeżdżaniu przed niego- trzeba zachować odpowiedni dystans, bo dając gazu przy tym manewrze zbliżamy się do niego. Nie wiem jak jest zimą- podobno sporo lepiej na śliskim. Q2 w porównaniu do standardowego mechanizmu jest bardzo trwałe- trudno go popsuć, w odróżnieniu od standardowego umieszczonego w aucie z silnikiem V6.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 22-10-2018 o 21:16

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Q2 wyraźnie później załącza ASR podczas ruszania na śliskim. Tak jak wspominał kolega potrafi niespodziewanie zacieśnić zakręt jak się ostro przygazuje ze skręconymi kołami. Natomiast podczas spokojnej jazdy trudno wyczuć różnicę.

Podobne wątki

  1. Kilka pytań Alfa GT 3.2
    Utworzone przez Greg_79 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 14:25
  2. Alfa GT 2.0 JTS kilka pytań
    Utworzone przez Shinuq w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 02:09
  3. alfa 147 kilka pytań
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 09:11
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory