Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 147 problem z olejem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Flexy147
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Postów
    53

    Domyślnie Alfa 147 problem z olejem

    Cześć wam, znów przychodzę do was z pytaniem, moja alfa 147 z 2005 pl 1.6 TS ma (chyba) problem, po przejechaniu ok. 100-115 km pojawiło się ostrzeżenie na desce „Engine oil pressure low”, dodam, że olej był sprawdzany na bieżąco i nigdy nie zszedł poniżej stanu minimalnego, a dziś nagle takie coś, co prawda stało się to przy dosyć gwałtownym skręcie w stronę lewą, ale już to jest jakiś znak. Nie mierzyłem ciśnienia na tłokach, rozmawiałem z mechanikiem i stwierdził, że „alfy biorą olej, to norma, nie należy go kręcić do wysokich obrotów i wtedy będzie brał mniejszą ilość oleju”, nie wiem co miał na myśli mówiąc żeby go nie kręcić do wyskoich obrotów, przeważnie max. u mnie to ok. 2500-3000 obr/min. Wiem, że może się to wiązać z wymiana jakiś uszczelek zaworów (przepraszam jeśli napisałem coś nie tak ale nie jestem w pełni zmotoryzowany ) lub pierścieni, również dodam, że mechanik od biedy zaproponował wlać jakiś uszczelniacz aby ograniczyć nadmiernego spalania oleju, czy ma to sens? Co myślicie? Osobiście myślałem o ceramizerze lub o podobnym „liquidzie” do silnika, wydaje mi się to nieco lepszą opcja bo w aktualnej sytuacji nie mam zbytnio możliwości wydania ok. 3000 zł na remont silnika. Dodam, że nie robię dużo tras, w większości są to trasy z domu do szkoły, łącznie ok. 15 km lub więcej zależy od dni i od „planów wyjazdowych”. Aktualnie mam zalany castrol 10w40 gtx ultraclean, był wlany odrazu po kupnie samochodu razem z wymiana filtrów, robił to ojciec narzeczonego mojej siostry, mechanik, osobiście słyszałem, że to jeden z gorszych albo najgorszych olei do silników TS, dużo osób zaleca valvoline’y lub seleny, co myślicie, wymienić olej razem z filtrami bo może bierze olej z powodu wlanego Castrola? Gra warta świeczki czy odrazu remont? Dziś chciałem zalać silnik dolewką lecz korek od wlewu oleju się zassal, a przynamniej sprawia takie wrażenie, siłowałem się z nim i niestety nie popuściły, jutro kolejny dzień walki z korkiem, mieliście kiedyś taką sytuacje? Co w takim wypadku robicie? Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Korek wlewu oleju czasem się zasysa, trzeba użyć siły fizycznej i puszcza, ewentualnie przystawić dłuto/śrubokręt i lekko puknąć młotkiem. Nie zakręcać korka mocno, wystarczy nieco mocniej, niż do pierwszego oporu.

    Czy po zalaniu olejem miałeś stan na max, czy tak ponad minimum? I jeśli na max, to ile przejechałeś od tego stanu? Kontrolka zaświeciła się przy gwałtownym skręcie, więc po prostu olej w tym momencie odpłynął na drugą stronę miski, ergo --> jest go za mało.

    Pamiętaj, że w TSach stan ,,powyżej minimum" nie jest zalecany, lej na ''odrobinę poniżej maksimum". I Castrol to faktycznie nie najlepszy olej, z takich tanich i dobrych to możesz zalać Valvoline Max-Life 10W40.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Flexy147
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Postów
    53

    Domyślnie

    Było około pół miarki bagnetu, trochę więcej niż połowa, przejechałem na tym tak jak mówię ok.100-115km i nagle coś takiego. A co sądzisz w takim przypadku o uszczelniaczu lub ceramizerze? Wiesz coś na ten temat [MENTION=53720]Zenonzlasu[/MENTION] , Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Pół miarki, czyli zeżarł ok.pol litra na 100km, silnik jest do kompletnego remontu... cersmizer nic Ci nie da, specyfiki typu oilsmoke stop, czy motodoktory tylko dobija ten silnik... Na start wlej tam 10w60, np. Motul x-cess 10w60, powinno pomóc, nie hamuj silnikiem i zbieraj na remont
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 02-02-2019 o 09:58

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1,6TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Pół miarki, czyli zeżarł ok.pol litra na 100km, silnik jest do kompletnego remontu... cersmizer nic Ci nie da, specyfiki typu oilsmoke stop, czy motodoktory tylko dobija ten silnik... Na start wlej tam 10w60, np. Motul x-cess 10w60, powinno pomóc, nie hamuj silnikiem i zbieraj na remont
    Nie pół litra na 100 km bo żeby zapalała się kontrolka musi brakować ze 1-1,5 poniżej minimum (wiem bo taką alfę kupiłem). Jak mignęła mi kontrolka do minimum dolałem 1,8 l
    Niestety ten silnik tak ma, że nie dymi nie śmierdzi a potrafi łykać olej jak smok. I to pomimo niewielkich przebiegów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Faktycznie, dzieki za poprawe. To tam chyba pierscieni nie ma, albo jest dziura z boku

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Jakby była dziura to już byś tym samochodem nie jeździł. Zalej olej pod max i kontroluj co 50 lub 100 km ile ubywa dopiero wtedy będziesz wiedział ile naprawdę bierze.
    Środku typu motodoktor i inne odpuść to nic nie da, znaczy da ale na chwilę.
    Co do kontrolki nawet mając odpowiednią ilość oleju i przy bardzo bardzo gwałtownych ruchu kierownica a nawet hamowaniu, może Ci się zapalić błąd o niskim ciśnieniu oleju, było już o tym na forum mozesz nie mieć "blachy" w misce która w takich momentach nie pozwala się przemieszczać olejowi w znacznych ilościach.

    Najlepiej byłoby zmierzyć kompresję na tlokach i ciśnienie oleju to powie dużo o stanie silnika.
    Ostatnio edytowane przez Sebek2442 ; 02-02-2019 o 12:39

Podobne wątki

  1. Problem z olejem
    Utworzone przez Flexy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2018, 16:13
  2. Problem z olejem
    Utworzone przez ATROJAN w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 07:44
  3. problem z olejem
    Utworzone przez Sayala w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 10:54
  4. Problem z olejem???
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:08
  5. Problem z olejem ?
    Utworzone przez grinch w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory