Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa 147 1.6 TS nierówna praca silnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    3

    Unhappy Alfa 147 1.6 TS nierówna praca silnika

    Witajcie,
    Mam problem z moją Alfą. Ni stąd ni z owąd podczas jazdy gdy zatrzymałam się na kolejnych światłach zaczął mi nierówno pracować silnik i minimalnie falować obroty. Dzieje się tak tylko na postoju, podczas jazdy ogólnie nie odczuwam żadnych innych niedogodnień - jedynie przy niskich obrotach np. przy ruszaniu lub zwalnianiu silnik zdaje się czasami lekko dławić.
    Po wizycie u mechanika wymienili świece - bo taki błąd wyskoczył z komputera - jednak to wsumie na niewiele się zdało Silnik nadal nierówno chodzi. Przez kilka sekund po odpaleniu auta jest ok -a za chwilę zaczyna się nierówna praca plus przy zimnym silniku na postoju na luzie czasami zdaje się jakby dławić.
    Czy ktoś z was miał ten sam problem ? Mam Gaz i Benzynę - jednak objawy są niezależnie od tego na czym "jeżdże".
    Mój dobry mechanik nie ma pomysłu co dalej - a nie chce mnie narażać na niepotrzebne wymiany.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Nie obraź się ale radziłbym zmienić mechanika. Jak potrzebujesz pomocy to napisz jaki silnik, jaki był błąd na kompie. Jeżeli jest problem z praca na jednym cylindrze to nalezy zacząć od sprawdzenia cewek, przewodów. Jak ok to póżniej kompresja i po jej wynikach już będzie wiadomo czy silnik mechanicznie jest ok czy nie, jak ok to trzeba szukać dalej w elektryce. Takie zabiegi nie kosztują dużo a jak to Twój dobry mechanik to powinien w gratisie to zrobić.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Alfa romeo gt 1.9 jtd nierówna praca silnika
    Utworzone przez witek223 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-08-2020, 22:13
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2018, 17:48
  3. alfa 156 1.9 jtd nierówna praca zimnego silnika
    Utworzone przez kordex w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 21:18
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 19:53
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory