Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 147 lift - wyłamany fotel kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Artur G.
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS, Lancia Delta III 1.4 t-Jet 150
    Postów
    1

    Domyślnie 147 lift - wyłamany fotel kierowcy

    Witam serdecznie,
    szanowni użytkownicy, jako młody użytkownik forum proszę was o radę w sprawie fotela kierowcy. Wcześniej użyłem opcji szukaj ale nic co by mi pomogło nie znalazłem.
    Mianowicie: niedawno jako zastępstwo Lancii Lybra zakupiłem dla zony i córki AR 147 1,6 lift. Od początku był problem z fotelem kierowcy. Tapicerka wszystkich foteli jest jasna i w stanie idealnym, jednak wyłamane jest oparcie. Prawa strona oparcia leci lekko w dół i do tyłu, tak że kierowca siedzi z prawym ramieniem przy podłokietniku. Fotel reaguje na przód- tył nie reaguje natomiast jego oparcie, coś jest jakby wyłamane. Bez demontażu nic nie widać.
    Tu nasuwa się pytanie, czy macie może jakiś schemat jak to jest zbudowane? czy jeśli kupie drugi sprawny ale z marnej jakości tapicerką to jest możliwość wymiany elementów? Autko jest mi potrzebne codziennie i nie chce na ślepo wyciągać fotela do zdiagnozowania usterki, może jest w fotelu jakiś słaby punkt w którym inżynierowie się nie popisali ... proszę o wsparcie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Na urlopie przerabiałem zagadnienie foteli przednich w 147 - spawałem na nowo nakrętka do śrub bo oparcie przy otwieraniu dziwnie latało i było luźne. Odkręcasz fotel 4 śrubami, wypinasz kostki przewodów i wyjmujesz fotel na zewnątrz. Odkręcasz śrubki od plastików na bokach fotela, będziesz widział po 2 śruby z każdej strony to one trzymają razem siedzisko z oparciem. Dla lepszego dostępu możesz odkręcić szyny od stelarza.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur G. Zobacz post
    Witam serdecznie,
    szanowni użytkownicy, jako młody użytkownik forum proszę was o radę w sprawie fotela kierowcy. Wcześniej użyłem opcji szukaj ale nic co by mi pomogło nie znalazłem.
    Mianowicie: niedawno jako zastępstwo Lancii Lybra zakupiłem dla zony i córki AR 147 1,6 lift. Od początku był problem z fotelem kierowcy. Tapicerka wszystkich foteli jest jasna i w stanie idealnym, jednak wyłamane jest oparcie. Prawa strona oparcia leci lekko w dół i do tyłu, tak że kierowca siedzi z prawym ramieniem przy podłokietniku. Fotel reaguje na przód- tył nie reaguje natomiast jego oparcie, coś jest jakby wyłamane. Bez demontażu nic nie widać.
    Tu nasuwa się pytanie, czy macie może jakiś schemat jak to jest zbudowane? czy jeśli kupie drugi sprawny ale z marnej jakości tapicerką to jest możliwość wymiany elementów? Autko jest mi potrzebne codziennie i nie chce na ślepo wyciągać fotela do zdiagnozowania usterki, może jest w fotelu jakiś słaby punkt w którym inżynierowie się nie popisali ... proszę o wsparcie
    Tam czasem przeskakuje pręt/oś, która łączy boki oparcia i odpowiada za równe obniżanie i podnoszenie. To nie jest zbyt skomplikowany mechanizm ale mógł się uszkodzić. Miałem tak w 2 egzemplarzach. Jak kupisz dobry fotel z fatalną tapicerką, to każdy ogarnięty tapicer Ci zmieni poszycie.

Podobne wątki

  1. AR 155- fotel kierowcy
    Utworzone przez REIJO-AR166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 07:48
  2. Fotel kierowcy
    Utworzone przez niggard w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 08:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory